banální závady

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

banální závady

#1 Příspěvek od paia » 21 lis 2009 19:32

Jaké banální závady, které vás zastavily na silnici jste řešili?

Musím se přiznat, že k tomuto tématu mě přivedla má včerejší zkušenost... Jedu si tak z Prahy zpátky na Moravu a před Hradcem Králové na mě přišlo čůrání, říkám si, to vydržím, projedu Hradcem a pak si někde zastavím na odpočívadle nebo benzince. Mno, průjezd se díky páteční špičce trošku protáhnul a já uz začal být trošku nervózní a začal jsem hypnotizovat krajnici, aby se tam objevilo vhodné místečko k zastavení. To se mi nakonec podařilo najít až těsně za Hradcem naproti benzince, tak jsem rychle zastavil a vyběhl si ulevit. Pak jsem si spokojeně sedl do auta, otočil klíčkem a nic.... Krve by se ve mně nedořezal, tohle jsem si už zažil jak na Valachách, tak i doma, když mi chcípla baterka, jenže ta je teď nová, takže tou to být určitě nemohlo. Koukám na budíky a vidím svítit kontrolku mazání, v poslední době se mi pod autem dělaj mastny fleky, tak si říkám, jestli už to došlo do fáze, kdy musím dolít? Zkontroluju stav a vše v pořádku, jsem přesně napůl mezi ryskami. Pro jistotu dolívám zbytek oleje, co jsem měl s sebou od Jirky a zkouším to znova. Zase nic, ani ťuk. Jsem zoufalej, tak volám Land Jirkovi, ten radí zkontrolovat kabel od čidla mazání, konektor jsem dotlačil, ale stav se nezměnil. Den předtím mi někdo auto vykradl a nejspíš se s tím pokoušeli i odjet, jenže spínačku jen poškodili a nenastartovali. Říkám to Jirkovi a ten potvrzuje, že spínačka mohla odejít, jeho rada - nechat se od někoho potlačit. To je problém, stojím v místě, kde auta frčej jak na drátku a na nějakou takovou manipulaci to moc prostoru není. Navíc mám obavu, co na to automat. Začínám se smiřovat s tím, že zavolám odtahovku, když v tom si všímám řadičky. Je v nějaké divné poloze. No jasně! Já vůl zapoměl v té rychlosti vyřadit a měl jsem stále zařazeno D, proto to nechce nastartovat! Zařadím tedy P a motor naskočí. Obrovskej kámen mi spadnul ze srdce, Jirkovi jsem se přiznal a poděkoval mu za pomoc a konečně jsem zase vyrazil k domovu...
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: banální závady

#2 Příspěvek od cyril » 21 lis 2009 19:43

paia píše:Jaké banální závady, které vás zastavily na silnici jste řešili?

Musím se přiznat, že k tomuto tématu mě přivedla má včerejší zkušenost... Jedu si tak z Prahy zpátky na Moravu a před Hradcem Králové na mě přišlo čůrání, říkám si, to vydržím, projedu Hradcem a pak si někde zastavím na odpočívadle nebo benzince. Mno, průjezd se díky páteční špičce trošku protáhnul a já uz začal být trošku nervózní a začal jsem hypnotizovat krajnici, aby se tam objevilo vhodné místečko k zastavení. To se mi nakonec podařilo najít až těsně za Hradcem naproti benzince, tak jsem rychle zastavil a vyběhl si ulevit. Pak jsem si spokojeně sedl do auta, otočil klíčkem a nic.... Krve by se ve mně nedořezal, tohle jsem si už zažil jak na Valachách, tak i doma, když mi chcípla baterka, jenže ta je teď nová, takže tou to být určitě nemohlo. Koukám na budíky a vidím svítit kontrolku mazání, v poslední době se mi pod autem dělaj mastny fleky, tak si říkám, jestli už to došlo do fáze, kdy musím dolít? Zkontroluju stav a vše v pořádku, jsem přesně napůl mezi ryskami. Pro jistotu dolívám zbytek oleje, co jsem měl s sebou od Jirky a zkouším to znova. Zase nic, ani ťuk. Jsem zoufalej, tak volám Land Jirkovi, ten radí zkontrolovat kabel od čidla mazání, konektor jsem dotlačil, ale stav se nezměnil. Den předtím mi někdo auto vykradl a nejspíš se s tím pokoušeli i odjet, jenže spínačku jen poškodili a nenastartovali. Říkám to Jirkovi a ten potvrzuje, že spínačka mohla odejít, jeho rada - nechat se od někoho potlačit. To je problém, stojím v místě, kde auta frčej jak na drátku a na nějakou takovou manipulaci to moc prostoru není. Navíc mám obavu, co na to automat. Začínám se smiřovat s tím, že zavolám odtahovku, když v tom si všímám řadičky. Je v nějaké divné poloze. No jasně! Já vůl zapoměl v té rychlosti vyřadit a měl jsem stále zařazeno D, proto to nechce nastartovat! Zařadím tedy P a motor naskočí. Obrovskej kámen mi spadnul ze srdce, Jirkovi jsem se přiznal a poděkoval mu za pomoc a konečně jsem zase vyrazil k domovu...
Jo jo...to se mi, když jsem začínal s Discem stávalo občas taky.... :Pohoda: :oops: Je to první místo, na co se teď koukám když mi neproblikne žhavení...(mám ruční extra imobilzer kterej někdy taky nemá kontakt) U ostatních aut mi nejde jinak než na "P" vyndat klíč, a třeba u Dodge Nitra ještě k tomu nezakvrdlám ani pákou automatu, pokud nemám sešláplou brzdu...
A to už ti už někdo D1 vykradl? V Praze nebo na Moravě? Předpokládám a doufám, že v Praze. Co? :Ale fuuj:

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#3 Příspěvek od paia » 21 lis 2009 19:46

bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#4 Příspěvek od Land Jirka » 22 lis 2009 08:54

Já jsem to stejně špatně pochopil, nejprve jsem myslel, že motor jede a svítí ti kontrolka mazání, potom, že ti netočí startér a že máš automat mi nedocvaklo. Ten automat bys stejně neroztlačil
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: banální závady

#5 Příspěvek od Steve » 22 lis 2009 11:28

Jedu si tak z Prahy zpátky na Moravu a před Hradcem Králové na mě přišlo čůrání, říkám si, to vydržím, projedu Hradcem a pak si někde zastavím na odpočívadle nebo benzince. Mno, průjezd se díky páteční špičce trošku protáhnul a já uz začal být trošku nervózní a začal jsem hypnotizovat krajnici, aby se tam objevilo vhodné místečko k zastavení. To se mi nakonec podařilo najít až těsně za Hradcem naproti benzince, tak jsem rychle zastavil a vyběhl si ulevit.

Když jsem koupil svoji D.I manuál od Skondra, šupajdil jsem s tím z Práglu k nám na Moravu, poslouchal každý zvuk, kde co klape (znáte to, když máte "nové" auto). Bylo hnusně, poprchalo a mě se zachtělo na záchod, snad někde kolem Jihlavy. Konečně rovinka mírně z kopce, ale hlavně málo aut a širší cesta s možností zastavit u krajnice. A pokud si dobře vzpomínám, naproti po 50 metrech byla autobusová zastávka :D . Zastavím, nechám běžet motor , zatáhnu brzdu a oběhnu zepředu auto. Sotva jsem začal, koutkem oka vidím, že se Disco hýbe..... :coze: Malinko se sunulo vpřed z toho mírného kopečka. Týýýý woe!! Naskočil jse a zastavil, nebylo to ani krokem, ale strašně jsem se lekl, "nové" auto!
No jo no, ona tam moc nešla (a nejde) ruční brzda. Na rovině pohoda, ale z mírného kopečka holt dvě tuny přece jen potřebují pořádně zabrzdit....
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#6 Příspěvek od paia » 22 lis 2009 14:57

Land Jirka píše:Já jsem to stejně špatně pochopil, nejprve jsem myslel, že motor jede a svítí ti kontrolka mazání, potom, že ti netočí startér a že máš automat mi nedocvaklo. Ten automat bys stejně neroztlačil
no jo, já už byl tak vynervovanej z celé té situace kolem auta, že jsem to nebyl schopnej ani pořádně popsat.
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
zbynek
Příspěvky: 822
Registrován: 01 bře 2007 21:00
tel.: 724258113
auto: DII 99
Bydliště: Děčín Czech Republik
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#7 Příspěvek od zbynek » 22 lis 2009 17:52

Jó to znám, taky jsem si tím prošel :mrgreen: :mrgreen:
Všechno má svůj čas........

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#8 Příspěvek od PavelU » 22 lis 2009 17:55

:hmm: Jenom malá připomínka, nenazval bych to závadou, ale ..... :mrgreen:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: banální závady

#9 Příspěvek od Steve » 22 lis 2009 19:29

Tak jednu banalitku bych tady měl :wink:
Nesvítí mi pravé zadní brzdové světlo. Rozebral jsem to, vše jen zaprášené, žárovky OK, konektor čistý a připojený (zpátečka jde).
Najednou, nedávno, to začalo fungovat. Paráda, mnul jsem si ruce.
No a tento týden zase nic. Zase jsem to rozebral jako předtím a nic...nesvítí.
A teď babo raď. STK za dveřmi a hledej závadu.... :roll:
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Jaromír
Příspěvky: 398
Registrován: 12 led 2009 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#10 Příspěvek od Jaromír » 23 lis 2009 07:59

Taky jednu. Na Free mi začeli houpat otáčky někdy 1500 jindy 2500,občas se zapnuli vrtule chladiče. Když jsem vypnul motor při těchto otáčkách a chtěl nastartovat musel jsem čekat 5 - 10 minut než si vše v mozku Free srovnalo. Na diagnostice zjistili špatné čidlo teploty vody. Zatím je klid. J

OME
Příspěvky: 260
Registrován: 25 pro 2007 12:49
Bydliště: Chrudim

Re: banální závady

#11 Příspěvek od OME » 23 lis 2009 09:15

Včera večer jsem si uvědomil,že s pěti litry nafty v nádrži se s Defenderem v terénu jezdit nedá.To po 13 letech ježdění s ním a uprostřed lesů Vysočiny mimo dosah mobilní sítě O2.Dobře to dopadlo. :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#12 Příspěvek od paia » 23 lis 2009 12:37

OME píše:Včera večer jsem si uvědomil,že s pěti litry nafty v nádrži se s Defenderem v terénu jezdit nedá.To po 13 letech ježdění s ním a uprostřed lesů Vysočiny mimo dosah mobilní sítě O2.Dobře to dopadlo. :oops: :oops: :oops:
to mi připomíná mou hru na spotřebu, kterou hraju při svých cestách na Moravu a zpět do Prahy... pracovně jí říkám "Najdi si svůj kamión" a spočívá v tom, že si najdu po cestě najdu náklaďák nebo kamión, který jede celkem rozumnou rychlostí (z pohledu mého auta) a držím se za ním ve větrném pytlu, jak nejdýl to jde. včera jsem si jeden chytnul hned za Litovlí na dálnici a vydržel jsem za ním až do Vysokýho Mýta, kde jsem zastavoval na benzince a pak jsem si našel další na dálnici za Hradcem a za tím jsem vydržel až ke sjezdu na Jirny. společně s dofoukanýma kolama jsem měl minimálně o dva litry nižší spotřebu. :Pohoda:
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: banální závady

#13 Příspěvek od will.26 » 23 lis 2009 12:58

nápad dobrý ale u dědka nepoužitelný :mrgreen: jedině snad něco ve stylu:najdi si svůj traktor....bagr....válec....a když bude trochu štěstí tak koňské spřežení :ty jeden...:

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#14 Příspěvek od paia » 23 lis 2009 23:34

tak to můžeš aplikovat na fríčku
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Jindra
Příspěvky: 173
Registrován: 11 srp 2006 13:58
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#15 Příspěvek od Jindra » 24 lis 2009 09:09

paia píše:Jaké banální závady, které vás zastavily na silnici jste řešili?

Musím se přiznat, že k tomuto tématu mě přivedla má včerejší zkušenost... Jedu si tak z Prahy zpátky na Moravu a před Hradcem Králové na mě přišlo čůrání, říkám si, to vydržím, projedu Hradcem a pak si někde zastavím na odpočívadle nebo benzince. Mno, průjezd se díky páteční špičce trošku protáhnul a já uz začal být trošku nervózní a začal jsem hypnotizovat krajnici, aby se tam objevilo vhodné místečko k zastavení. To se mi nakonec podařilo najít až těsně za Hradcem naproti benzince, tak jsem rychle zastavil a vyběhl si ulevit. Pak jsem si spokojeně sedl do auta, otočil klíčkem a nic.... Krve by se ve mně nedořezal, tohle jsem si už zažil jak na Valachách, tak i doma, když mi chcípla baterka, jenže ta je teď nová, takže tou to být určitě nemohlo. Koukám na budíky a vidím svítit kontrolku mazání, v poslední době se mi pod autem dělaj mastny fleky, tak si říkám, jestli už to došlo do fáze, kdy musím dolít? Zkontroluju stav a vše v pořádku, jsem přesně napůl mezi ryskami. Pro jistotu dolívám zbytek oleje, co jsem měl s sebou od Jirky a zkouším to znova. Zase nic, ani ťuk. Jsem zoufalej, tak volám Land Jirkovi, ten radí zkontrolovat kabel od čidla mazání, konektor jsem dotlačil, ale stav se nezměnil. Den předtím mi někdo auto vykradl a nejspíš se s tím pokoušeli i odjet, jenže spínačku jen poškodili a nenastartovali. Říkám to Jirkovi a ten potvrzuje, že spínačka mohla odejít, jeho rada - nechat se od někoho potlačit. To je problém, stojím v místě, kde auta frčej jak na drátku a na nějakou takovou manipulaci to moc prostoru není. Navíc mám obavu, co na to automat. Začínám se smiřovat s tím, že zavolám odtahovku, když v tom si všímám řadičky. Je v nějaké divné poloze. No jasně! Já vůl zapoměl v té rychlosti vyřadit a měl jsem stále zařazeno D, proto to nechce nastartovat! Zařadím tedy P a motor naskočí. Obrovskej kámen mi spadnul ze srdce, Jirkovi jsem se přiznal a poděkoval mu za pomoc a konečně jsem zase vyrazil k domovu...

Jen taková otázka, a nekamenujte mi, dlouho jsem v automatu neseděl, ale mám dojem že u MB nešlo chcípnout v jiné poloze než P nebo N...

Uživatelský avatar
zbynek
Příspěvky: 822
Registrován: 01 bře 2007 21:00
tel.: 724258113
auto: DII 99
Bydliště: Děčín Czech Republik
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#16 Příspěvek od zbynek » 24 lis 2009 10:55

Chcípnout lze kdekoli ale nastartovat pouze v N a P
Všechno má svůj čas........

Uživatelský avatar
Old Black
Příspěvky: 746
Registrován: 07 čer 2008 21:08
tel.: +420 736 626 161
auto: SI, SIII
Bydliště: Bělizna, Pucov
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#17 Příspěvek od Old Black » 24 lis 2009 11:32

will.26 píše:nápad dobrý ale u dědka nepoužitelný :mrgreen: jedině snad něco ve stylu:najdi si svůj traktor....bagr....válec....a když bude trochu štěstí tak koňské spřežení :ty jeden...:
To je dobrý! Já si počítám kolikrát jsem někoho předjel. Jsem za rok u čísla 8. Nejhrdější jsem byl po předjetí náklaďáku, ale pak jsem si všimnul, že ho táhne John Deere! :lol:
Designové a průmyslové podlahy: http://www.profimat.cz

Uživatelský avatar
will.26
Příspěvky: 1669
Registrován: 21 dub 2009 15:18

Re: banální závady

#18 Příspěvek od will.26 » 24 lis 2009 12:27

když nepočitám ciklysty tak ještě nikoho......ale jednou.....jednou se mi to snad podaří :mrgreen:

Uživatelský avatar
paia
Příspěvky: 243
Registrován: 19 kvě 2009 14:45
tel.: mám ;o)
auto: Audi Allroad
Bydliště: Praha / Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#19 Příspěvek od paia » 24 lis 2009 13:45

Já v diskošce občas i někoho předjedu, ale zas tak často to nebývá...
bývalá Discovery I 300Tdi v automatu, nyní Audi Allroad

Uživatelský avatar
zbynek
Příspěvky: 822
Registrován: 01 bře 2007 21:00
tel.: 724258113
auto: DII 99
Bydliště: Děčín Czech Republik
Kontaktovat uživatele:

Re: banální závady

#20 Příspěvek od zbynek » 24 lis 2009 13:54

:lol: Já se s Diskoškou nikam nehrnu :lol: Ale za to jsem posledně málem přejel chlapa na motokáře, který se předváděl na parkovišti před OC, ten vůl měl jen takový legrační praporek na tyčce, ale přitom ohrožoval celé okolí, tak jsem zkusil jestli mi dá přednost z prava :lol: :lol: :lol: a nedal :mrgreen: :mrgreen: a byl klid, sr...l si to do bezpečí. Myslím že pár přítomných to docela i potěšilo
Všechno má svůj čas........

Odpovědět