Výměna pouzdra kliky -nestartuje motor

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
lapkaradomil
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2011 21:45
tel.: 602129312
auto: Discavery 2

Výměna pouzdra kliky -nestartuje motor

#1 Příspěvek od lapkaradomil » 16 dub 2019 23:32

Nazdar. Po demontáži+montáže převodovky nejde nastartovat motor. Jelikož jsem opravu dělal ve stísněných podmínkách-přehlédl jsem kudy je vyvedený kabel čidla
kliky? Nebo jsem mohl udělat jinou chybu? Další věc kterou řeším je možné zavzdušnění palivové soustavy /hodně nakloněný zadek / čtu automatické
odvzdušnění ,ale jak? Děkuji předem za jakoukoliv radu .lapkyn

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Výměna pouzdra kliky -nestartuje motor

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 17 dub 2019 00:04

to odvzdušňování se spouští tak, že při zapnutém klíčku ale neběžícím motoru asi třikrát prošlápneš ply až dolu. Měla by se rozsvítit kontrolka motoru (nebo nějak rozblikat) a čerpadlo v nádrži pak chvíli jede a chvíli ne - trvá to třeba dvě minutypak všechno stichne a kontrolka zhasne.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pouzdra kliky -nestartuje motor

#3 Příspěvek od Land Jirka » 17 dub 2019 07:22

Měli jste venku motor, nebo převodovky?
Při demontáži převodovek se nafta neodpojuje, tak není důvod, proč by se to mělo zavzdušnit.
Mohlo se stát, jestli jste do auta tloukli kladivem, že vypadl nárazový vypínač v motorovém prostoru.
Asi jste při výměně pouzdra v klice
demontovali setrvák, tak jste mohli i poškodit ten snímač otáček motoru (kliky), který je docela blízko u setrváku.
Dráty k němu vedou z pravého boku v oblasti regulátoru tlaku paliva a jestli ti jde o možné přecvaknutí kabelů při sešroubování motor s převodovkou, tak si myslím, že to by se stát nemělo...
Většinou se u TD5 setkávám s přecvaknutou kabeláží k čidlu tlaku oleje od lidí, kteří si dělají spojku doma...
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
bobo.ktm
Příspěvky: 105
Registrován: 15 pro 2016 17:41
tel.: 731598201
auto: D2 td5
Bydliště: Brno

Re: Výměna pouzdra kliky -nestartuje motor

#4 Příspěvek od bobo.ktm » 17 dub 2019 09:13

Mě se zase podařilo nalomit čidlo otáček,co je na prevodovce,když jsem převodovku vytahoval z auta. Tak jestli se ti to taky nepovedlo poškodit. Jakub

Odpovědět