Oprava nebo výměna 300tdi – co je jednodušší a levnější?

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Farmář
Příspěvky: 177
Registrován: 28 led 2007 13:08
Bydliště: podkrkonoší

Oprava nebo výměna 300tdi – co je jednodušší a levnější?

#1 Příspěvek od Farmář » 11 lis 2017 22:18

Před dvěmi měsíci mou vlastní blbostí došlo k přeskočení rozvoďáku motoru v naší D1. Prostě jsem to po její koupi neřešil (nevěda kdy byly rozvody dělány) a jezdil, sice ne moc ale jezdil. Chystal jsem se na její totální renovaci (hlavně vyvaření), ale až příští zimu a doufal, že to vydrží – nevydrželo. Teď s postupujícím deštivým podzimem vidím, že zimu bez 4x4 na naší polosamotě nedáme a tak řeším co teď. Na koupi dalšího auta v solidním stavu teď nemám a tak přemýšlím o provizorní opravě naší D1 (za rok nebo dva půjde stejně celá rozebrat a zrenovovat).
Mám tady ještě jednu D1 na díly a v ní funkční motor i s převodovkami. Rozvody by chtělo ale na tomhle motoru taky udělat, neboť je to stejný případ – nevím kdy byly dělány naposledy – tak aby to nedopadlo po pár kilometrech stejně.

A teď řeším, do čeho se pustit, jestli přehazovat motor, nebo ten potkaný zkusit opravit? Jak probíhá takové přehození motoru? Přehazuje se to jako jeden blok i s převodovkama, nebo je jednodušší to na spojkové skříni rozpůlit? A co imobilizér na čerpadle, to by se asi muselo taky nějak řešit?
Nebo případná oprava potkaného motoru, co tomu může být kromě ohnutých zdvihátek a olámaných vahadel co vidím při sejmutí víka ventilů?

Jde mi o posouzení z hlediska financí a času co to spolkne. Poraďte prosím kdo s tím máte již nějaké zkušenosti.
http://www.naklapecirotatory.cz
Ocelové zápěstí pro Vaše rypadlo, prodej+servis naklápěcích rotátorů Steelwrist

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Oprava nebo výměna 300tdi – co je jednodušší a levnější?

#2 Příspěvek od Mira 101 » 11 lis 2017 22:35

Tak shoď hlavu a uvidíš co je vše v háji,tím bych začal,když bude spodek dobrej,tak přeházíš z toho druhýho motoru jen vrch a jezdíš.....

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3469
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava nebo výměna 300tdi – co je jednodušší a levnější?

#3 Příspěvek od Land Jirka » 12 lis 2017 17:34

Tomu přeskočenému motoru s velkou pravděpodobností skoro nic nebude. Je to OHV tam stačí vyměnit rozvody a sunadat ventilové víko a zkontrolovat vahadla.
S velkou pravděpodobností tam budou jen ohnulé nějaké zdvihací tyčky (jedna nová stojí kolem 140kč) možná prasklý vahadlo (cenově 170 kč/kus) .
Opraveno za jeden den na autě :wink:
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Odpovědět