Hovada lidi

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Hovada lidi

#21 Příspěvek od libovka » 04 úno 2017 18:53

My jeli před 14 dny z Krkonoš a po cestě auto ve škarpě a borec venku stopoval. Z cely kolony aut jsem byl jedinej kdo zastavil. Když jsem stáhl okénko a borec na mě promluvil tak mi bylo jasné proč je ve škarpě. Borec měl promile v žíle a jestli ho vytáhnu. Měl jsem sto chutí mu ještě zahodit klíče. Tak jsem na ně zavolal četníky ať ho z toho vytáhnou.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Hovada lidi

#22 Příspěvek od marwak » 04 úno 2017 22:35

Maarty82 píše: 04 úno 2017 06:53
marwak píše: 03 úno 2017 23:51

Tak tak, jen když je blb v tom kamionu, tak to může mít trošku horší následky než když sedí stejnej blb v osobáku...
ale no tak. Ta hloupost je akorát v tom, že je jedno kde kdo sedi , ale jak to dopadne! Jestli si myslíš, že male auto z působí malou nehodu? Tak jsi na míle vzdáleny od reality :envy
Mimo to když tě volant živý, tak máš nájezd 120-150 tisíc km /ročně a to trochu zvyšuje riziko možnosti nehody, než u člověka co jezdí 10 000 km ročně .
Bylo by fajn jezdit v době našich dědů, kdy se nikdo nehonil do MC na Burgera a aut na cestach nebylo tolik.
Zmar
No myslím, že je rozhodně rozdíl, když někam (do někoho) narazíš s 1,5 t osobákem nebo 12 t kamionem. Stejně tak ten kamion samozřejmě může zasáhnout při smyku nebo dalších podobných problémech kvůli svým rozměrům daleko víc dalších aut a napáchat podstatně víc škody. Na tom není nic k diskusi, to jsou fyzikální zákony.

Pokud tě volant živí, tak určitě máš víc zkušeností, ale bohužel to někdy taky vede k tomu, že máš až nezdravou sebedůvěru a snáze podlehneš dojmu, že se nemůže nic stát, protože máš přece ty zkušenosti. Ale nezlob se na mě, předjíždět na normální silnici první třídy přes dvojitou středovou dělící čáru kamionem auto, které jede 90 km/h je prostě prasárna bez ohledu na to, kolik km za rok najezdíš. Ta dvojitá čára tam asi nebude ze srandy...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#23 Příspěvek od VencaZE » 04 úno 2017 22:38

Jen bych doplnil že běžný kamion nemá tun 12 ale 40 :grin: .
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Hovada lidi

#24 Příspěvek od marwak » 04 úno 2017 23:04

VencaZE píše: 04 úno 2017 22:38 Jen bych doplnil že běžný kamion nemá tun 12 ale 40 :grin: .
:ty jeden...:
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Maarty82
Příspěvky: 214
Registrován: 28 úno 2016 19:50
tel.: 607519728
auto: LR 322
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hovada lidi

#25 Příspěvek od Maarty82 » 05 úno 2017 10:07

Nezdravá sebedůvěra > to je spíš každodenní obava co se kde semele ! Co se ti kde stalo neobhajuji,ale vadi mi mediální masáž ktera se nejen tady vede. Kamiony jsou velký těžký následky jsou úměrný. Ale taky v těch nehodách nebývají jen samotný!O počtech nehod Lkw /pkw to by taky bylo rozdilne číslo? ! I male auto z působí velkou nehodu. No nic , pořídim kameru za okno a budem pokračovat v osvětě .

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: Hovada lidi

#26 Příspěvek od Zizal » 05 úno 2017 21:55

Klasicá m asáž novinářů... Ani neví kolik aut (pokud) projela. Ani neřeknou jestli někdo zastavil ale řidič se neozval.
Nechápu že si toho dispečer všiml za takovou dobu. Férově jak uvidím zasněžený sypač v příkopě, bez světel, tak nezastavím. Pár let zpátky takový stál v poli skoro týden než si pro něj dojeli. A ikdybch zastavil, pokud to bude vypadat čerstvě, tak v noci co? Vylezu zkouknu, možná zavolám, ale pod nebo do auta nepolezu. Pokud bude řidič v šoku a nedá vědět že tam je tak na něj nepříjdu dokud se to nedozvím z televize.
Keců jak vždycky zastavím jsem měl dlouho taky... Pak jsem si ověřil jak únava a stres dokážou zblbnout a málem jsem kolem nehody projel. Od té doby už to tak nesoudím - u kompu zastaví každý. Ale v reálu si třetina lidí nevšimne pokud ta nehoda není přímo před nima.

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Hovada lidi

#27 Příspěvek od libovka » 06 úno 2017 09:10

Zizal jako Nezlob se na mě,ale že si někdo nevšimne když projiždí kolem něčeho neobvyklého jako je třeba nabourané auto hned u silnice tak to je pěkná blbost. Vzit mobil a zavolat 158 neni zas takovej problém. Hlavně to není prvni případ kdy bylo nabourané auto u silnice a nikdo nezastavil.Hlavně,že když je nehoda na dálnici za svodidlama přes tři pruhy tak je každej kokot schopnej pomalu zastavit a ještě si to natočit na mobil.

O pár příspěvků výš píšu o nehodě kdy auto ve škarpě a borec venku stopoval a z kolony aut jsem byl prvni kdo zastavil.

A tohle si podle tebe taky asi nikdo nevšiml.
http://www.plzenskonadlani.mzf.cz/zrane ... -nepomohl/

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Hovada lidi

#28 Příspěvek od marwak » 06 úno 2017 09:27

Tak samozřejmě zastavit a podívat se by měl každý, to je jasné, akorát za sebe musím říct, že ta kauza s tím sypačem se mi taky nezdá úplně jednoznačná. Už jsem se taky vícekrát setkal s tím, že byl někde sypač zapíchnutej v příkopě, řidič si zavolal pomoc a odešel nebo ho někdo odvezl a když to byla větší kalamita, tak auto tahali až po několika dnech, protože neměli jak ho odtamtud dostat. Takže dokážu pochopit, že pokud tam ten řidič nebyl vidět, tak si někdo mohl myslet, že je to auto prázdné a nechat to být. I když samozřejmě základ by měl být, že se aspoň koukne. Ale zase, jak píše Zizal, asi bych nelezl nahoru, abych měl fakt jistotu, že tam nikdo není, pokud by se neozval nebo nebyl vidět hned ze silnice...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1989
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: Hovada lidi

#29 Příspěvek od libovka » 06 úno 2017 09:49

Dobře chápu že pokud se někdo na to necítí se do něčeho pouštět na vlastní pěst,tak jakej je problém zavolat nějakou ze složek IZS?

U toho sypače to jasně posral dispečer ta je to jednoznačné.

Uživatelský avatar
pete805
Příspěvky: 358
Registrován: 13 bře 2015 15:43
tel.: +421905314815
auto: DII td5 ,P106 1,5d
Bydliště: Brezno-okolie

Re: Hovada lidi

#30 Příspěvek od pete805 » 06 úno 2017 19:25

marwak píše: 04 úno 2017 23:04
VencaZE píše: 04 úno 2017 22:38 Jen bych doplnil že běžný kamion nemá tun 12 ale 40 :grin: .
:ty jeden...:
Venco ale nepreťažený :-)))))
keď som vozil za Márie Terézie drevo tak som vážil trochen viac ,ale to som sa zas točil okolo komína
Británie měla na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolila hanbu a bude mít válku.
( W.Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovada lidi

#31 Příspěvek od Mattyfu » 15 úno 2017 20:33

Minulý týden mladá na naprosto zledovatělý silnici za vesnicí elegantě vybruslila do pole. Blbý je že kolem jezdili sousedi a jen si jí tam prohlíželi. Když jsem jí tahal ven tak nám taky nikdo nepomohl a to je obec o 200 obyvatelích. Fakt smutný.
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

piskoř
Příspěvky: 68
Registrován: 09 říj 2016 11:46
tel.: 731614563
auto: RRS

Re: Hovada lidi

#32 Příspěvek od piskoř » 15 úno 2017 21:19

Musím tak trošku zareagovat na názory na řidiče kamionu, neboť sám nějaký ten rok jezdím...Jezdím v hodinovce, všechno mám včetně diet ve výplatě, nikdo mě nehoní..takže ..pohoda.. Zažil jsem ježdění za 3Kč-km, diety nula, ve výplatě min, mzda, zbytek na ruku v eurech mínus to co bylo na pásce, nadspotřeba z vlastní kapsy, hodnocení podle gsm sledovacího programu..takže třeba nadměrné brždění-po koulích. Stres jak cip, člověk to hnal na dvě karty nebo na magnet jak magor a pak to tak vypadá. A ti nahoře jsou vyřehtaní, že na toto šoféři přistoupili a dřív dobře placenou práci si dokurvili sami. Navíc tím kolečkem teď točí každý,kdo má v prdeli díru tak to taky na těch cestách podle toho vypadá, chlapi mají oči v háji, jak se sešeří nevidí na cestu, pálí mlhovkama, denním svícením a vším, čím se dá aby aspoň trochu viděli.. A donutit někoho, aby na dálnici brnknul po tempomatu a zpomalil ...to je scifi, přece by mu to hnulo se spotřebou.. Zastavit u nehody a jít pomoct taky scifi..přece musím jet..mám 3koruny na kilometr. Začal jsem jezdit někdy po vojně v 90-tém roce a můžu zodpovědně říct, že dobře už bylo.. Na cestách určitě.

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Hovada lidi

#33 Příspěvek od Mira 101 » 15 úno 2017 21:25

Je to vždycky jen o lidech,i když bude na sto normálních řidiču 1 kokot(pardon) tak deně je 1000 kokotu na cestě......takže pozor,předvídat a hlavně klid.....

Odpovědět