Zimne pneu xty krat

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olie
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2014 09:49
auto: Defender 90 TD5

Zimne pneu xty krat

#1 Příspěvek od Olie » 21 pro 2016 10:50

Zdravim, tak kedze sme sa vcera nedostali domov na aute a museli sme vyslapat kopec peso, asi nastal cas na nove pneu =) Neviem sa rozhodnut, lebo kazdy v testoch pise nieco ine, tak by som sa potesil, ked ma niekto realne skusenosti. Rozhodujem sa medzi Cooper Discoverer M+S 2, BF GOODRICH T/A KO2 a DUNLOP GRANDTREK SJ 6, neviem, ako su tie goodriche na tom v zime, asi nic moc. Potrebujem to hlavne na sneh a lad a kedze sa mi nechce prezuvat, tak nechavam pneu celorocne. Keby boli na trhu Cooper Discoverer A/TW nemal by som co riesit =( Diky

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zimne pneu xty krat

#2 Příspěvek od MadTom » 21 pro 2016 12:56

Mám BFG AT i Cooper Discoverer M+S. Ty první na výlety v létě, ty druhé na zimu. Na těch prvních jsem se v zimě sklouznul jenom jednou, na ujetém zledovatělém a bylo to jako na sáňkách. Zimní gumy to prostě nejsou. Ty druhé se v zimě chovají mravně, i když už jsou docela staré a ztvrdlé. Ale vzhledem k tomu, že málo jezdím, tak ještě vydrží dlouho. S BFG AT jsem na léto a výlety absolultně spokojený - zatím se mi je nepodařilo nikde píchnout.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Olie
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2014 09:49
auto: Defender 90 TD5

Re: Zimne pneu xty krat

#3 Příspěvek od Olie » 21 pro 2016 13:05

Dakujem za odpoved, tie ATcka su KO2? Lebo som pocul, ze KO2 maju dost maksiu zmes, tak som trosku dufam, ze by to mohlo dat aj zimu

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimne pneu xty krat

#4 Příspěvek od kamca » 21 pro 2016 13:08

BFG na zimu určitě ne. Měsíc na ostově Hokkaido v zimě byl sebevražedná mise/ tak to hodnotili místní/, neb tam se silnice pouze pluhují, nesypou ani nesolí. Do kopce díky 4x4 pohoda, ale zjezdy z kopců či prudké brždění...nic příjemného.
Na zimu pouze zimní gumy a je fuk, zda je to 4x4 či osobák. :grin:

Na zbytek roku si myslím, že BFG je super volba na celém světě. Jen v Austrálii mají více Cooper, neb je masíruje reklama na každém kroku.

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zimne pneu xty krat

#5 Příspěvek od MadTom » 21 pro 2016 13:29

Mám BFG ještě ty původní.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Petro
Příspěvky: 316
Registrován: 03 dub 2013 00:36
auto: 110Sw
Bydliště: Vysoka,, Slovensko

Re: Zimne pneu xty krat

#6 Příspěvek od Petro » 21 pro 2016 18:40

Olie ja mam tiez BFg Atcka (kupovane rok a pol dozadu takze este asi nie tie novsie) a aj nejake zimne Kumho co som dostal este k autu. Do kopca (sneh, zjazdeny sneh) medzi nimi ziaden rozdiel ci skor mam pocit ze At su aj lepsie. Na asfalte ale zimaky drzia v zakrutach a brzdia lepsie. Som lenivy prezuvat na okolie Blavy, cize asi dalsia zima celorocne Bfg AT. Chodim lyzovat na Skalku a pod. a tam prave Atcka som mal minuly rok pocit tahali lepsie ako zimaky (dole kopcom ale davam sakra bacha). Ak by som mal riesit nejaky extrem tak asi tam radsej nahodim retaze ako spoliehat na zimne pneu :D.

Uživatelský avatar
Olie
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2014 09:49
auto: Defender 90 TD5

Re: Zimne pneu xty krat

#7 Příspěvek od Olie » 21 pro 2016 19:22

No ja som z Juru, takze kusok, len byvame hore na kopceku a vcera to bol total lad, tak to by asi nedali ziadne zimne. Toto je pre Freecko, ktore ma HDC, takze dole v pohode =) Ja mam na Defe Cooper Discoverer MS a tiez sa smykaju

Petro
Příspěvky: 316
Registrován: 03 dub 2013 00:36
auto: 110Sw
Bydliště: Vysoka,, Slovensko

Re: Zimne pneu xty krat

#8 Příspěvek od Petro » 21 pro 2016 20:00

Olie ja som u teba bol :) bral som kedysi od teba svetla pre Gibsona. A presne viem ktory kopec riesis ak sa pamatas vtedy som spekuloval nakolko traction kontrol je vyhoda Disca ak nemas uzavierky v diferakoch.

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zimne pneu xty krat

#9 Příspěvek od MadTom » 21 pro 2016 20:10

Ono v hlubokém sněhu fungují výborně i MTčka s hrubým vzorkem, ale na uježděném, uhlazeném případně zledovatělém je to jako na lyžích. Tam prostě měkká směs a hodně lamel, aby se mělo co chytat. A nebo hroty. A většinou není problém při cestě nahoru, to se v nejhorším dá jet i po krajnici, kde to bývá měkčí/hrbatější. horší je to dolů, při brzdění nebo zatáčení. Takhle jsme jednou na MTčkách krásně plynule rychlostí asi 15km/h projeli křižovatkou rovně až do škarpy. Jako na lyžích. Ostatní řidiči v okolních autech jenom nevěřícně koukali a naštěstí zastavili včas. Ve škarpě jsme dali redukci a zpátečku, vyjeli na cestu a odjeli pryč. MTčka jsou na prd, ale nám nic jiného nezbylo, předtím jsme museli lesem po rozbité cestě k vysílači, to by na ATčkách nebo zimních nešlo, možná s řetězy.
Za mě na zimu rozhodně zimní kola a ty Cooper Discoverer M+S je jinak chovají jako ATčka (mají docela velké bloky gumy, které jsou dále dělené na menší) akorát asi nebudou tak odolné proti průrazu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Zimne pneu xty krat

#10 Příspěvek od habakuk » 21 pro 2016 20:49

Coopery nejsou vůbec odolné proti bočnímu průrazu je to klasický zimák se svými klady i zápory. Je to na první chytnutí cítit při přenášení vyzuté gumy, proti BFG AT váha snad poloviční.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
Olie
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2014 09:49
auto: Defender 90 TD5

Re: Zimne pneu xty krat

#11 Příspěvek od Olie » 21 pro 2016 21:29

Petro píše:Olie ja som u teba bol :) bral som kedysi od teba svetla pre Gibsona. A presne viem ktory kopec riesis ak sa pamatas vtedy som spekuloval nakolko traction kontrol je vyhoda Disca ak nemas uzavierky v diferakoch.
Aha, to si Ty, sorry, zabudol som aky mas nick, no vcera sme sa skoro prekotili a zostali v dost blbej situacii s Freeckom. Inac na Defe mi zase prestali svietit svetla, super ked sommal mal ist na STK asi pred mesiacom =) Tak co mam kupit vsetko stoji rovnako, iba tie coopre maju 11mm, to ma pritahuje na nich

Uživatelský avatar
Kusto
Příspěvky: 894
Registrován: 16 kvě 2012 19:07
tel.: 602516325
auto: D1 300 tdi
Bydliště: Sudoměřice u Bechyně

Re: Zimne pneu xty krat

#12 Příspěvek od Kusto » 22 pro 2016 00:29

Coopery mám a jsem spokojenej, jen ty boky jsou fakt tenký. Bál jsem se že je někde trhnu tak jsou na ouským Defím dysku a v rozměru 265 75 r16 a tam to tolik nehrozí jsou dost utopené proti běhounu.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimne pneu xty krat

#13 Příspěvek od Maxsel » 26 pro 2016 17:56

MadTom píše:Ono v hlubokém sněhu fungují výborně i MTčka s hrubým vzorkem...
Oponoval bych s funkčností MT-ček v hlubokém sněhu. Něco ujedou, to jo. Ale někdy v roce 2005 jsme se třemi různě obutými auty jezdili po zasněženém tankáči. BFG a MT Hankooky v hlubokém sněhu skončili mnohem-mnohem dříve než obyčejné ale opravdu zimní gumy (také nějaké Hankooky, ale model už nevím). Tenkrát jsme to přisoudili tomu, že se rychle prohrabou sněhem na podklad, kde pak nezaberou. Nevím.. Ale pár let na to jsem to zopakoval s Freelanderm proti dvou offům a výsledek byl stejný. Tvrdili ale, že je to tou elektronikou.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zimne pneu xty krat

#14 Příspěvek od MadTom » 26 pro 2016 18:34

Maxeli máš pravdu, je to o tom, co je pod sněhem a hlavně, jak je hluboký. A zimáky se skrz ten hluboký sníh ani nemusí mít šanci prohrabat. Mě se tohle osvědčilo jednou, kdy sníh se tlačil přes kapotu. A pak už to nejelo, takže couvnout a nasadit řetězy.
A když ani tohle nestačí, tak kdo se pak má vracet pro ten traktor na vyproštění, vždyť je to daleko.
Univerzální řešení asi neexistuje, každopádně já mám na autech na zimu zimní gumy.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Olie
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2014 09:49
auto: Defender 90 TD5

Re: Zimne pneu xty krat

#15 Příspěvek od Olie » 29 pro 2016 19:44

Este je tu jeden adept a to Nokian Rotiiva AT, zaujimave na nich je, ze co som pozeral zahranicne fora, tak nikto na nich nepovedal nic zle v zime, ze su skoo, ako zimaky. Mozno to otestujem, aj ked ta bocnica nevyzera najpevnejsie, ale pojdu na freecko a to az taky teren nedava, iba nespevnene cesty

Uživatelský avatar
Olie
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2014 09:49
auto: Defender 90 TD5

Re: Zimne pneu xty krat

#16 Příspěvek od Olie » 07 led 2017 22:02

Tak nakoniec sme kupili Nokian Rotiiva AT a su nad ocakavania. Boli sme v soku, ze sa chovaju na lade ovela lepsie, ako Cooper Discoverer, prudky svah komplet lad a nic,uplna pohoda, toto som vazne ani neocakaval a v to nedufal, vazne super pneu, ktore mozem iba odporucit. Aj ked samozrejme vekom sa to zhorsi, ale to pri kazdej pneu, zatial su ale ak to tak mozem napisat asi lepsie, ako ktorekolvek zimne pneu, co som mal a to niesu zimne

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Zimne pneu xty krat

#17 Příspěvek od kupec18 » 07 led 2017 22:21

prudky svah komplet lad a nic,uplna pohoda, nokian začal dělat něco s hřeby z výroby??????

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Zimne pneu xty krat

#18 Příspěvek od habakuk » 08 led 2017 12:09

Jasně, že dělá https://www.nokianrenkaat.fi/renkaat/su ... virenkaat/


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Odpovědět