Cestovní úpravy SIII 2,25 diesel, jak na to?

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
ateliersk
Příspěvky: 84
Registrován: 03 kvě 2012 21:35
Bydliště: Kutna Hora

Re: Cestovní úpravy SIII 2,25 diesel, jak na to?

#201 Příspěvek od ateliersk » 01 úno 2017 20:09

Tak to je příjemnej obrat s tím motorem :yes . Jsem zrovna chtěl napsat že motor je ve výsledku to poslední co by se mohlo (mělo) vy..at, obzvláště pokud bys měl čas a před tím než s tím vyjedeš na daleké cesty tak s tím pár tisíc najezdit po vlastech českých. To že je to třikrát uložené, toho bych se zas tak nebál, přeci jen to má relativně malej výkon a je to na něj dimenzované. To bych se spíš opravdu bál kdybys tam dával modernější motor, že by to pak nemuselo vydržet něco z toho co je za motorem a není a nebylo dimenzováno na výkonější a modernější motor.

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Cestovní úpravy SIII 2,25 diesel, jak na to?

#202 Příspěvek od Neklan » 01 úno 2017 21:21

Mně se líbí celá ta filozofie, soustředit se víc na tu cestu, než na ten dopravní prostředek, v tomto případě, investovat víc do vlastní cesty a do řádné údržby auta, než do přestavby Landyho na něco, čím nikdy nebyl a nebude. Ve finále autu nebude ublíženo a zůstane takové, jak bylo navrženo a nakonec jak už tady psal Rover, díky všem těm nedokonalostem a zastaralostem originální Série, si tu cestu člověk o to víc užije. Přeji hodně zdaru při přípravách i na vlastní cestě.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
kubát
Příspěvky: 100
Registrován: 26 úno 2015 20:07
tel.: 775151173
Bydliště: Středozem

Re: Cestovní úpravy SIII 2,25 diesel, jak na to?

#203 Příspěvek od kubát » 01 úno 2017 22:06

:yes

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní úpravy SIII 2,25 diesel, jak na to?

#204 Příspěvek od kamca » 10 úno 2017 16:24

Díky jednomu členu zdejšího fora jsem udělal cestu kolem světa bez jakýchkoli nákladů a prakticky za několik vteřin. Auto vydrželo, nic se nepolámalo, prostě Land Rover. Tímto mu velice děkuji,
Obrázek

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní úpravy SIII 2,25 diesel, jak na to?

#205 Příspěvek od kamca » 21 úno 2017 07:52

kamca píše: 15 led 2017 18:57 Dnes jsem se obrysovky a blinkry. Na fotce je vidět, že jedna strana auta už má nové plastové a druhá ne.
Obrázek
Obrázek

Ty bílé plastové jsou asi nějaký šmejd, neb plast má konzistenci písku, když se po něm přejede rukou, úplně se drolí. Originál jsou zase docela zoxidované. Jiné než plastové se nedají koupit, vyměním je tedy za nové, ale mohu nějak zachránit ty originální.


Zadní jsou všechny originál a nejsou moc zničené. jak je mám ošetřit?
Obrázek

No a taky jsem sundal tapecírunk ze dveří, abych se podíval v jakém jsou stavu. vyjma rohů je to docela OK. Předpokládám že vyříznutí a vyvaření bude dostačující. Jak mám ošetřit zbytek dveří? Nikdy jsem nic takového nedělal, tak moc nevím. Obrousit na natřít by mohlo stačit na nějaký ten rok. Opískovat dveře a lakovat se mně moc nechce, to bych pak musel dělat celé auto.
Obrázek
Na první fotce jsou vidět dvě plastové základny pro žárovku, které tam namontoval předchozí majitel. Plast se úplně rozpadá a nevím kde koupit originál/ Eliott říkal, že už se neprodává/. Nemá někdo dvě na prodej. Ty druhé dvě s korozí opravím. Děkuji.

Odpovědět