Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
brunko
Příspěvky: 247
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#1 Příspěvek od brunko » 30 zář 2016 16:16

Zdravim. Mam spominane gumy uz asi 3 roky. Zatial bolo vsetko v pohode...na snehu, offroad aj na ceste. Tento rok sa ale nejak casto dostavaju do smyku na mokrej ceste. Na suchej vobec ale to bude problem asi niekde inde. Staci ze je vozovka len po mrholeni a stava sa to horsim ako lad. Nedavno som vchadzal do krizovatky, siel som pomaly, brzdil motoro a zacal pomaly dobrzdovat. Cez okno pocujem brzdiace gumy a cakam naraz zo zadu. Kukam do spetaku a tam nikto. S hrozou zistujem ze som to ja. Auto nijak nespomalilo a slo uplne ako na lade. Nakoniec som ti nejak rychlostou a pribrzdovanim spomalil ale neslo mi do hlavy ako pri rychlosti nejakych 35-40 a miernom brzdeni, moze ist guma hned do takeho smyku akoby bola z plechu. Stalo sa mi to este 2 x pri vchadzani do dvora. Smykom som presvyhol o nejake 4 m a to pri pomalej jazde. Celkovo mam pocit ze je to stale prave koleso co ide skor do smyku. Naopak na blate, mokrej trave skratka klzkom povrchu smyka skor lave. Stava sa vam to s tymito gumami? Moze to byt ina pricina?

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#2 Příspěvek od MadTom » 30 zář 2016 16:19

To je divné, a ještě divnější by mělo být, že to dělá jenom jedna guma. Doporučuju autem zajet na brzdovou zkušební stolici a podívat se, jestli ti ještě vůbec brzdí. A nebo to vyzkoušet při brždění pouze ruční brzdou - ta bude brzdit obě zadní kola stejně.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

brunko
Příspěvky: 247
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#3 Příspěvek od brunko » 30 zář 2016 16:39

No auto brzdi...skusal som na trave a na blate pri plnom zabrzdeni bola draha na oboch stranach. Pri slabom brzdeni mam pocit ze prava strana zacne smykat skor. Na ceste to je zase naopak. Citim ze auto ide v smyku proste dalej...ako na saniach. Pride mi cudne ze je v tom rozdiel...ak na mokrej ceste smyka skor prava strana tak by mala aj v blate a na trave nie? Rucna vyzera byt uplne v pohode.

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#4 Příspěvek od Zizal » 30 zář 2016 18:11

Dej na to jiné gumy a uvidíš jestli je chyba v gumach nebo brzdach...
Kolik na nich máš vzorku? Nejsou sjeté takže se chovají jako sliky?

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#5 Příspěvek od MadTom » 30 zář 2016 18:23

Ono poznat rozdíl jestli jedna strana brzdí víc než druhá, pokud alespoň nějak brzdí obě, není tak jednoduché. Když už něco nebrzdí vůbec, tak je to jiná, ale to je trošku pozdě.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

brunko
Příspěvky: 247
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#6 Příspěvek od brunko » 30 zář 2016 19:23

Vzorka vyzera byt v pohode napadla ma aj nekvalitna zmes gumy ale to je asi blbost. výmena pneu ma napadla...len to je take riesenie ze musi prsat. Dat to na valce bude asi zaklad.

Uživatelský avatar
victom
Příspěvky: 539
Registrován: 07 bře 2016 21:41
tel.: 00421905467739
auto: Defender puma 110 SW
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#7 Příspěvek od victom » 01 říj 2016 15:02

Mal som skúsenost z Michelin xh1 , ze 30 tis.km a cca 3roky boly v pohode, vzorek este ok a ako hovoris , Po tejto dobe na mokrej vozovke ako na saniach. A to snad zo dna na den.
Bol som na to aj upozornený známym , ktory mal tuto skusenost s michelinami na nakladné vozy. Ako keby boly na tom plášti dve zmesi. Od tej doby som sa s tym nestretol.
Tie Gumy boli z roku 2001. Asi nejaky experiment...

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#8 Příspěvek od visby » 03 říj 2016 09:50

pozri si z akeho roku su tie gumy, malo by to byt vytlacene na boku gumy ako stvorcislie - tyzden + rok, napr 4313.

Ak su starsie ako 5 rokov, tak to tak proste je. guma stvrdla a nefunguje.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#9 Příspěvek od habakuk » 03 říj 2016 10:15

Jo u starý gumy výrazně zhorší svoje vlastnosti, ale na mě to dělá dojem chyby v brzdovém okruhu. Jezdil jsem 10 let starý coopery a nebylo to nic tragického aby bylo na křižovatce aktivováno ABS nebo to bylo nějak nebezpečné. Proto se přikláním k variantě zajet si na STK. Minimálně budeš mít jistotu, že brzdy jsou ok a problém je opravdu v gumách.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#10 Příspěvek od Steve » 03 říj 2016 21:38

brunko píše:No auto brzdi...skusal som na trave a na blate pri plnom zabrzdeni bola draha na oboch stranach. Pri slabom brzdeni mam pocit ze prava strana zacne smykat skor. Na ceste to je zase naopak. Citim ze auto ide v smyku proste dalej...ako na saniach. Pride mi cudne ze je v tom rozdiel...ak na mokrej ceste smyka skor prava strana tak by mala aj v blate a na trave nie? Rucna vyzera byt uplne v pohode.
Zkusil bych jako první krok prohodit gumy - buď křížem, nebo alespoň pravou s levou přední.

A kvílení gum při malé rychlosti a sám v křižovatce - to znám, jenže to bylo blbou geometrií, auto brzdilo dobře.
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Mike III
Příspěvky: 415
Registrován: 06 črc 2010 10:39
tel.: +420777251521
auto: DIII, L322
Kontaktovat uživatele:

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#11 Příspěvek od Mike III » 04 říj 2016 14:43

Mě to podle toho co popisuješ připadá, že ti nebrzdí předek při mírném přibrždění. Může být kombinace + starší gumy + nefunkční tlumiče + ABS tak opravdu můžeš zpomalovat hůř než vlak.

brunko
Příspěvky: 247
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#12 Příspěvek od brunko » 05 říj 2016 10:23

Tak bol som na kontrole na valcoch a predok brzdi na chlp presne. Zadok nebrzdi vobec... teda nehovorim ked sa zatiahne rucna... ale to je o inom. Na aute ABS nemam. Dal som ho prec aj tak nikdy neslo. Gumy su 3 roky stare a vzorka vyzera tak ze su este normalne vidiet tie jemne zarezy na dezene. V servise mi povedali ze ten problem geometriou byt nemoze. Teraz vsak neviem... ako citam forum tak vacsina ma problem s nefunkcnymi alebo slabo ucinnymi zadnymi brzdami. Podla mna to ale problem stale neriesi pretoze predne kolesa pri postupnom dobrzdovani nebrzdia rovnako a 95% zabrzdi skor prave. Na mokrej ceste. Na blate zabrzdi skor lave.

Uživatelský avatar
Kusto
Příspěvky: 894
Registrován: 16 kvě 2012 19:07
tel.: 602516325
auto: D1 300 tdi
Bydliště: Sudoměřice u Bechyně

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#13 Příspěvek od Kusto » 05 říj 2016 12:12

Na mojí d1 zadek nebrzdí ani na trávě a už to taky řeším. Na cestě jde předek do smiku a zadek nic. Je tam někde omezovač zadnich brzd? Nikde jsem ho nenašel.

brunko
Příspěvky: 247
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Cooper Discoverer MS idu casto do smyku

#14 Příspěvek od brunko » 05 říj 2016 12:17

Ja si myslim ze by nebolo dobre aby siel do smyku aj zadok ale volaco by brzdit mohol. Podla anglickych for je to diel s cislom ANR3194

Odpovědět