pravost dokladu D1 300TDI

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michell Disco
Příspěvky: 187
Registrován: 21 lis 2012 08:00
tel.: 777228165
auto: LR Disco 300 tdi
Bydliště: H.a S.kraj

pravost dokladu D1 300TDI

#1 Příspěvek od Michell Disco » 01 led 2015 02:27

Ahoj,mám dotaz,byl jsem se podívat na jednu D1 300tdi slušný stav ale to je celkem jedno,problém je v tom že auto je vyrobeno v roce 97 ale papíry jsou 94 majitel tvrdí ze to tak už koupil a že problém na STK nikdy nebyl me by to taky nějak nevadilo ale kluk co ji chce mě nahlodal otázkou co když to je čorka a jsou na ní papiry z jiné D1 jde to nějak podle něčeho zjistit?štítky jsou všechny krom toho plechu na podbehu vedle filtrboxu.Když si představím že mu ji doporučím s tím ze to nevadí a jemu klekne třeba imo.a nechá se dotáhnout do ofiko LR servisu a zjistí to až tam,se priznam že bych se asi šel zhoupnout. Díky za každou radu :hand
http://www.offroad-krkonose.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
,,Landrover buď miluješ,nebo nesnášíš,nic mezi tím neexistuje"

Uživatelský avatar
gibson
Příspěvky: 3310
Registrován: 08 bře 2011 16:33
tel.: +421907201052
auto: DI 300, mini, vw t2
Bydliště: stará ľubovňa

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#2 Příspěvek od gibson » 01 led 2015 02:57

ahoj, u nas funguje tato stranka http://www.stkonline.sk/overenie-techni ... y-vozidla/#
da sa tam podla KO doklikat k fotkam ked bolo auto dotiahnute podla VIN cisla tak hadam mate bratia nieco podobne :grin:
DI 300Tdi - pojazdne
mini 1300 98' - zhnity bruchoplaz ultimate!
D90 300Tdi - EX
VW T2 77' - Rusty
http://www.gibsonsg.rajce.idnes.cz http://www.fedorsecurity.sk

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 506
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#3 Příspěvek od favore » 01 led 2015 09:56

Nebo zkus tyhlety,dovedou zjistit ledacos!(vlastní zkušenost) :mrk http://www.peloko.cz/
Snažím se žít tak,aby na mém pohřbu ještě i farář říkal:"Změřte mu tep,on si z nás určitě dělá prdel!"@"Průjem a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace. Utíkáš, a nevíš kam...."

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#4 Příspěvek od PavelU » 01 led 2015 22:18

A sedí VIN co je na autě s VIN kódem v papírech? Setkávám se s tím docela často, že je v dokladech uvedený jiný rok výroby než je správně podle VIN.
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
Michell Disco
Příspěvky: 187
Registrován: 21 lis 2012 08:00
tel.: 777228165
auto: LR Disco 300 tdi
Bydliště: H.a S.kraj

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#5 Příspěvek od Michell Disco » 02 led 2015 07:33

Ano vše sedí ale auto je evidentně novější než papíry dřív se to tak dělalo ze auto co měl doma někdo umřelo a tak si z venku přivezl stejné a postavil ho na svoje doklady tak tohle může být ten případ ale jde o to jestli to není levá....ty společnosti co se zabývají kontrolou pravosti kontrolují doklady a ty jsou v pořádku a navíc to auto ještě nekoupil takže tam s ním nemůže ani přijet aby to auto prolustrovali třeba podle něčeho (třeba nějakého dílu nebo čísla převodovky)jde me o to jestli já jako obyč člověk to muzu nějak zjistit nebo si opsat z nějakého dílu číslo a to pak třeba přes někoho zjistit buď diagnostikou nebo v LR servisu.Jinak díky za rady kluci. :hand
http://www.offroad-krkonose.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
,,Landrover buď miluješ,nebo nesnášíš,nic mezi tím neexistuje"

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#6 Příspěvek od xxx » 02 led 2015 08:34

já to vidím podobně, jako PavelU. Já jsem u 4 dovozů, co jsem kdy realizoval, měl 2x chybu v TP, kterou vytvořil úředník při vypisování techničáku. A kdyby jen jednu, v posledním případě jsem tam měl 3 špatné údaje,kterých jsem si všiml a nechal jsem hned udělat opravu.

Napadá mě jedna možnost, jak si to ověříš. Zavolej p. Stehlíkovi na Helpreg, je to zástupce autorizovaného importéra LR do ČR a on ti (za 1000,-) nechá vystavit v Anglii od výrobce výpis konfigurace vozu. Tak můžeš zjistit, jestli je to jiné auto.
Pokud je chyba v našem TP, tak ji úředníci na základě tohoto dokladu i zadarmo opraví.

Uživatelský avatar
Michell Disco
Příspěvky: 187
Registrován: 21 lis 2012 08:00
tel.: 777228165
auto: LR Disco 300 tdi
Bydliště: H.a S.kraj

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#7 Příspěvek od Michell Disco » 02 led 2015 10:06

Jestli mě nedochází co se mě snažíte říct tak mě nakopněte ale vzal jsem TP malý i velký každé číslo souhlasí jak na štítku tak na rámu (na rámu je vin vyraženo náhradní technologií s doklady s D.Inspektorátu ) To že nebude sedět r.v.podle vin to jsem už zjistil protože na oknech na všech je 97 a na plastových dílech je +- o rok stejny r.v.a to 97 Disco je po laku už delší dobu ale vše je zapsané v TP původní byla modrá metaliza ale kuli loupajicimu se laku a změně blatníku auto změnilo barvu.Prodávající nevypadá na chuligána je to starší pán a auto prodává z důvodu že se mu do auta už hůře nastupuje byli jsme u něj doma žádná benzinka na tajňačku vše nám ukázal na různé detaily upozornil měli jsme dole i koberec v kufru takže já blbec důvěřivej bych to koupil ale není to pro mě tak jsem opatrnější.
http://www.offroad-krkonose.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
,,Landrover buď miluješ,nebo nesnášíš,nic mezi tím neexistuje"

Uživatelský avatar
Michell Disco
Příspěvky: 187
Registrován: 21 lis 2012 08:00
tel.: 777228165
auto: LR Disco 300 tdi
Bydliště: H.a S.kraj

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#8 Příspěvek od Michell Disco » 02 led 2015 10:08

To ze nebude sedět vin tak to mám na mysli to ze oproti původnímu vin protože je jasné že doklady nejsou z toho auta.
http://www.offroad-krkonose.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
,,Landrover buď miluješ,nebo nesnášíš,nic mezi tím neexistuje"

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#9 Příspěvek od xxx » 02 led 2015 10:46

teď to chápu já.
Myslel jsem, že řešíš špatný rok v TP. Nepsal jsi, že je překlepaný VIN. Pokud to je ofiko s papírem, tak to někdo postavil novější auto, které dotáhl z ciziny na staré papíry. Potom asi jen Cebia, která podle původní VINu současného auta prověří původ v zahraničí. http://www.cebia.cz/nase-sluzby/pred-na ... luzby.html

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#10 Příspěvek od Rover » 02 led 2015 11:09

Měl jsem přesně takhle přihlášeného RRC, ještě když nešly dovozy tak jak dneska. Auto se dovezlo a legálně postavilo na papíry jiného, staršího auta, vše schváleno magistrátem, vyraženo VIN podle papírů náhradní technologií. Na autě byl pod kapotou přinýtován štítek z auta z kterého pocházely papíry, ale za předním sklem zůstalo VINko, které od výroby patřilo fyzicky k dovezenému autu. Docela divočárna, ale normálně se to takhle opravdu dělalo.

Je to sice divný přerážet na autě VIN podle papírů, logicky by člověk řekl, že bude jednodušší a smysluplnější upravit papíry podle auta, ale bylo to holt tak... Podle mně to Disco je úplně stejný případ.
Country boy...

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#11 Příspěvek od Steve » 02 led 2015 18:25

xxx píše:já to vidím podobně, jako PavelU. Já jsem u 4 dovozů, co jsem kdy realizoval, měl 2x chybu v TP, kterou vytvořil úředník při vypisování techničáku. A kdyby jen jednu, v posledním případě jsem tam měl 3 špatné údaje,kterých jsem si všiml a nechal jsem hned udělat opravu.

Napadá mě jedna možnost, jak si to ověříš. Zavolej p. Stehlíkovi na Helpreg, je to zástupce autorizovaného importéra LR do ČR a on ti (za 1000,-) nechá vystavit v Anglii od výrobce výpis konfigurace vozu. Tak můžeš zjistit, jestli je to jiné auto.
Pokud je chyba v našem TP, tak ji úředníci na základě tohoto dokladu i zadarmo opraví.

Mě to u něj stálo (ale už před delší dobou) 2500,- a to si ještě ten origo papír nechali na DI :nech
Že já blbec jsem jim to nechal!
Mám jen kopii.
P.Stehlík byl velmi ochotný, měl jsem špatně zapsáno č. motoru (místo "21..." bylo "12...", ale hlavní bylo to, že mě na evidenčce nepustili dál, protože tam chybělo ABS. Neuznali to, že tam nikdy nebylo už od výrobce, musel jsem si to nechat vypsat.
Zajímavé bylo to, že to původně německé auto prošlo v Práglu přes TŘI STK a bez problémů... :angry

Asi bych s autem zajel na STK nebo alespoň na evidenční kontrolu (stejně je povinná, ne?) a pokud by vše bylo OK, tak bych to dál neřešil.
Otázka je, jestli nechat techniky STK jestli to projde nebo je na to upozornit s rizikem, že to neklapne.
A navíc - někde můžou dělat naschvály, jinde pochopí možný problém. A třeba navrhnou košér řešení.
Discovery je životní styl.

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#12 Příspěvek od Steve » 02 led 2015 18:33

Rover píše: ...........
Je to sice divný přerážet na autě VIN podle papírů, logicky by člověk řekl, že bude jednodušší a smysluplnější upravit papíry podle auta, ale bylo to holt tak... Podle mně to Disco je úplně stejný případ.
Asi mě to taky čeká takto opačně :D
Původně čitelné číslo na rámu napůl zmizelo díky tomu, že se v těch místech otírala a třela hadice...
Mám sice fotku z dřívějška, ale kdo mi to uzná, že?
Tak jsem zvědavý....
Možná nechám kámoše vyklepnout číslo úplně jinam a nechám to na STK ať si to najdou.
Už na evidenčce ho tehdy hledali a posílali mě do LR servisu, ať mi ho najdou :nech
Platit za to, že ho nemohli najít? Je nezřetelné a pod prachem k nenalezení.
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
Michell Disco
Příspěvky: 187
Registrován: 21 lis 2012 08:00
tel.: 777228165
auto: LR Disco 300 tdi
Bydliště: H.a S.kraj

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#13 Příspěvek od Michell Disco » 04 led 2015 08:53

Mám dojem že to bude tak jak píše Rover jen s tím rozdílem že na palubce štítek sedí s doklady a pokud tomu rozumím já tak já jako smrtelník nemůžu nikdy zjistit jestli je to opravdu legální prestavba nebo ta druhá "legální" přestavba :-) pouze pokud auto dovezu d nějaké společnosti kde ho budou zkoumat je to tak?ale jestli ta společnost prolustruje pouze doklady tak jsem chudší o 3tis.a ve výsledku mě řeknou to co vím už teď a to ze doklady jsou z jiného auta.....nebo to rozeberou a zjišťují opravdu detailně ? Ptám se proto protože nemám moc důvěru v takové fa. Připadá mě to že to je jen tahák na prachy....u takhle starého auta!nové už mají štítky všude tak tam je to už něco jiného.tam bych jim i věřil.ještě mě napadlo to napichnout na diagnostiku jestli tam někde něco nevyctu? Ale D1 r.v.97 ma vůbec diag.? Mám Disco už skoro dva roky ale pořád jezdí tak jsem tohle nikdy nijak nezkoumal,tak moje dotazy můžou být pro LR mechoše co to měl už tisíckrát rozebrane..... směšné :-)
http://www.offroad-krkonose.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
,,Landrover buď miluješ,nebo nesnášíš,nic mezi tím neexistuje"

Uživatelský avatar
Fahrer
Příspěvky: 49
Registrován: 01 srp 2011 20:10
Bydliště: Děčín

Re: pravost dokladu D1 300TDI

#14 Příspěvek od Fahrer » 04 led 2015 18:43

Mám kamaráda, který měl pajero vyrobené 94, ale papíry 96. Byl hrozně rád, že má vlastně mladší auto a že to bude výhoda při prodeji. Radoval se jen do té doby než ho němci na čáře vysadili a poslali domů vlakem.

Odpovědět