jak pridelat pochozi plech na zahradku

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#41 Příspěvek od bobo7 » 23 led 2019 13:21

habakuk píše: 22 led 2019 10:31 No tak máš napsat, že řešíš stejný problém. Pokud bych dával plech tak hliník protikskluz sílu 2,5mm která v tabuli 1x2m váží 15kg. Dále bych jej jednoznačně šrouboval už z pohledu toho že nýt se může deformaci pochází plochy vymačkat. Otázkou je spíš zda potřebuješ dělat pochází plochu. Já si vždy vystačí s chozením po trubkách zahrádky a nevím co bude dělat proudící vzduch mezi zahrádkou a autem.

Máš stejnou zahrádku jako já tam máš na prostředku návarky pro přišroubování jen je jich tam málo a je potřeba je dovařit do rohů.

Sent from my iPhone using Tapatalk
:) áno riešim to teraz a áno, mám tam zopár tých trojuholníčkov na kotvenie. Záhradku mám už prerobenú a napráškovanú, dovárať už nič nebudem.
Dlho som hľadal čo tam dať, od plastových roštov, cez plechy s veľkými štvorcovými otvormi (kvôli svetlu a kotveniu vecí na záhradke), ale všetko je problém, či už s dostupnosťou alebo cenou alebo následným rezaním, kotvením alebo s neistotou ako veľmi by taký dierovaný plech pišťal vo vetre.....AL plech je klasika, ochráni to strechu, svetlo zo šíbrov oželiem...
S tým kotvením ešte furt neviem, rád by som to mal upevnené tak, aby to bolo na mäkkom a zároveň to tam bolo napevno a aby mi netieklo do trubiek.
Konštrukcia záhradky je z oblých trubiek, tam obojstranné pásky neprichádzajú do úvahy, je tam malá styčná plocha.
Lepiť to na tmel by bolo fajn, len si to neviem zatiaľ predstaviť, nakoľko pri usadzovaní by ten tmel bol všade inde, len nie na trubke, muselo by sa to uchytiť a potom dodatočne všetko podtmeliť, tak si to predstaviť viem. Lenže pevné ukotvenie plechu skrutkami mi stále príde ako najlepšie, pokiaľ sa to uchytí po obvode každého poľa, tak by to mohla stačiť tá dvojka plech -úspora hmotnosti aj peňazí. Problém je s tým, že som to chcel na nitovacie matice a vďaka "bočniciam" záhradky, sa mi asi nepodarí na bokoch nič zvislo navŕtať. Do toho si totiž viem predstaviť pekné nerezové zapustené šróby. Nejaké texové skrutky priamo do kovu mi prídu barbarské a rezať závity sa mi v takom množstve tiež nechce.
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#42 Příspěvek od habakuk » 23 led 2019 16:43

No mě z toho pořád vychází tam dovařit ty montážní body jako nejlepší řešení.

Další taková polovičaté možnost je v místech s těma plotnama to přišroubovat a kraje nechat jen na lepidle.

Čistě lepení bych nevěřil už jenom že taková plotna by mohla z auta na dálnici odletět.


Sent from my iPhone using Tapatalk
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#43 Příspěvek od MadTom » 23 led 2019 16:57

A co kus ohnutého plechu okolo trubky, připevněný dvěma šrouby nebo nýty k tomu plechu. Prostě udělat objímky.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
bobo7
Příspěvky: 477
Registrován: 17 led 2017 08:54
auto: D2 Td5, D4 SDv6
Bydliště: Žilina

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#44 Příspěvek od bobo7 » 23 led 2019 17:02

:yes to vôbec nie je zlý nápad :clap budem rozmýšľať
Cesta vedie tadiaľ, kadiaľ sa vydáš.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#45 Příspěvek od MadTom » 23 led 2019 17:04

Objímky z nerezového plechu, a podložit to pěkně slabou gumou. Akorát na namontování bude muset být přístup i zespodu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#46 Příspěvek od mato_srubka » 23 led 2019 20:19

Tie objimky na rúry sa dajú tiež kúpiť. Skôr asi pozinkované. Nerezové som ešte nevidel, ale možno niekde v katalógu budú.

Keby to bolo z Jäklov, tak tomu lepidlu budem viac veriť ako zopár nitom alebo tekx skrutkám. Jäkel má veľkú styčnu plochu, len tá nevýhoda, že to už nepôjde dole, resp. len pomaly podriezať s tenkým nožom, ak by bolo treba.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#47 Příspěvek od MadTom » 23 led 2019 21:13

K tomu lepení - odřezávat strunou.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Fafa
Příspěvky: 170
Registrován: 03 čer 2007 21:12
tel.: 776818116
auto: D2
Bydliště: Praha

Re: jak pridelat pochozi plech na zahradku

#48 Příspěvek od Fafa » 17 úno 2021 12:03

Ahoj, chtěl bych se zeptat mám na D4 originál zahrádku G4 a chtěl bych na ní dát asi hliníkovej plech 2,5 mm aby se poní dalo třeba chodit.Má někdo zkušenost jak moc to bude hučet už tet nad 120-130km/h je slišet.Díky

Odpovědět