zápis předního rámu do VT

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jarmik
Příspěvky: 203
Registrován: 18 čer 2007 23:18
auto: Free 1.8 - 1999
Bydliště: Luby u Chebu

zápis předního rámu do VT

#1 Příspěvek od jarmik » 09 bře 2011 23:11

Tak jsem si pořídil z druhý ruky přední rám na Frre 1 :skleb bez dokladů ale jelikož bydlím na malý vísce tak si mě policie nějak oblíbila a jakmile jsem vyrazil tak hned byli za mnou, tak jsem napsal p. Stehlíkovy který mě vystavil potvrzení o tom, že předmětný rám je pro vozidlo VIN .... schválený jako doplněk a může být namontovaný. S radostí utíkám na úřad v domění, že mě ho zapíšou do VT ale chtěj na mě abych si udělal žádost na přestavbu + STK přestavby a pak jsou ochotni mě ho zapsat do VT ( což celkem obnáší asi 3 800,-kč ) :angry a další bonbonek - auto z výroby namontováno vzadu 3 sedačky + 3x bezpečnostní pás evidentně vidět, že to není měněno ale v VT napsano 4 místný, na STK mě řekli když neodmontuju v zadu prostřední bezpečnostní pásy tak je to závada a technickou neprojdu :head
[b]Chtěl jsem se zeptat někoho kdo tento pokus o zápis do VT absolvoval jestli je tento postup normální a nebo jse byl zrovna ve špatnou dobu na špatným místě [/b] díkyyy jarmik
Naposledy upravil(a) jarmik dne 11 bře 2011 23:10, celkem upraveno 1 x.

Farmář
Příspěvky: 177
Registrován: 28 led 2007 13:08
Bydliště: podkrkonoší

Re: zápis předního rámu do VT

#2 Příspěvek od Farmář » 10 bře 2011 00:10

Nevím jak s tím rámem, ale s těmi sedačkami bych řekl, že b) je správně, tedy byl jsi zrovna ve špatnou dobu na špatným místě. Mám auto (ne LR) v TP 8 míst, ve skutečnosti jen 7 a nikdo to nikdy neřešil.
http://www.naklapecirotatory.cz
Ocelové zápěstí pro Vaše rypadlo, prodej+servis naklápěcích rotátorů Steelwrist

Uživatelský avatar
J. Pavlovský
Příspěvky: 210
Registrován: 12 črc 2009 12:09
tel.: 603471521
auto: Discovery I - 200Tdi
Bydliště: Čechovice 16E, 79801 Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#3 Příspěvek od J. Pavlovský » 10 bře 2011 09:39

Jediný co naše policie a úřady zvládají na jedničku je zbytečná buzerace a tahání peněz z lidí ! Fuj !
Jarda PV
Discovery I 200tdi; Jawa 350/633 bizon; Jawa 555

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#4 Příspěvek od Kubrtos » 10 bře 2011 10:32

Na tohle téma jsem si vzpoměl na toto: http://www.youtube.com/watch?v=xk2keN8JmeA" onclick="window.open(this.href);return false;
Kámoš na tom prej vysvětloval studentům fungování státní správy. :lol:
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: zápis předního rámu do VT

#5 Příspěvek od RudaK » 10 bře 2011 15:02

jarmik píše:a další bonbonek - auto z výroby namontováno vzadu 3 sedačky + 3x bezpečnostní pás evidentně vidět, že to není měněno ale v VT napsano 4 místný, na STK mě řekli když neodmontuju v zadu prostřední bezpečnostní pásy tak je to závada a technickou neprojdu :head jarmik
Jestli to není N1 - to by vysvětlovalo ty 4 místa. Ale ty pásy jsou buzerace ( skusit jinou stanici STK,nebo je na tu prohlídku odělat ).
Prostě přepis z N1 na normální osobní jde,ale nejde už aby třeba D III byla 7místná - i když není vevnitř žádná změna v konstrukci :Sorry: ( po přestavbě lze jen 5míst a to obnáší,ta přestavba jen vymontování té předělovací mříže :coze: - která je přidělaná trhacíma matkama,tak že zas žádný zásah do konstrukce )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#6 Příspěvek od eliott » 10 bře 2011 23:56

Zápis rámu rozhodně není přestavba, stačí si přečíst zákon a následně se dotazovat, podle kterého paragrafu či odstavce to chtějí za přestavbu považovat, jsou to fakt idioti...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
jarmik
Příspěvky: 203
Registrován: 18 čer 2007 23:18
auto: Free 1.8 - 1999
Bydliště: Luby u Chebu

Re: zápis předního rámu do VT

#7 Příspěvek od jarmik » 11 bře 2011 21:02

Na dopravce mě řekli, že to je přestavba ? protože se mění délka vozidla ( u mě dle TP a schválenýho ZTP od p. Stehlíka je rozdíl 13,6mm ) ale nemám žadný doklad o koupi ani o firemní montáži rámu tak je to přestavba, a podléhá to STK pro přestavbu tak jako přepsání na 5místný i když to nebylo N1 ale v německým i českým VT bylo napsáno 4místný, tak trnu jestli na STK nebudu muset nakonec vyříznout i tu prostřední sedačku :D
-( to eliot ) nevíš prosím tě znění toho zákona, že montáž rámu není přestavba a já zkusím na dopravku ještě jednou skočit
a pak asi bude systém 1x za dva roky demontovat a pak zase namontovat - policajtum při kontrole stačí doklad od p. Stehlíka :hmm už mě nějak v mým věku ubývá sil se dohadovat s debilama na ouřadech co tam sedí za naše prachy

díkyyy jarmik
Naposledy upravil(a) jarmik dne 16 bře 2011 21:17, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#8 Příspěvek od eliott » 11 bře 2011 21:10

jarmik píše:Na dopravce mě řekli, že to je přestavba ? protože se mění délka vozidla ( u mě dle TP a schválenýho ZTP od p. Stehlíka je rozdíl 9mm ) a nemám žadný doklad o koupi ani o firemní montáži rámu tak je to přestavba, a podléhá to STK pro přestavbu tak jako přepsání na 5místný i když to nebylo N1 ale v německým i českým VT bylo napsáno 4místný, tak trnu jestli na STK nebudu muset nakonec vyříznout i tu prostřední sedačku :D
-( to eliot ) nevíš prosím tě znění toho zákona, že montáž rámu není přestavba a já zkusím na dopravku ještě jednou skočit
a pak asi bude systém 1x za dva roky demontovat a pak zase namontovat - policajtum při kontrole stačí doklad od p. Stehlíka :hmm už mě nějak v mým věku ubývá sil se dohadovat s debilama na ouřadech co tam sedí za naše prachy

díkyyy jarmik

Si ten zákon stáhni a přečti, ale pokud to Stehlík označí jako doplňkovou výbavu nebo náhradní díl, nemají nárok to posuzovat jako přestavbu.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
jarmik
Příspěvky: 203
Registrován: 18 čer 2007 23:18
auto: Free 1.8 - 1999
Bydliště: Luby u Chebu

Re: zápis předního rámu do VT

#9 Příspěvek od jarmik » 11 bře 2011 21:21

Eliot díky jdu hledat - Stehlík napsal, potvruji, že přední ochranný rám namontovaný na vozidle LR free, VIN ... je originálním příslušenstvím, dodávaným dle značkového katalogu

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: zápis předního rámu do VT

#10 Příspěvek od MadTom » 11 bře 2011 21:26

Tak ještě montážní manuál k tomu originál přislušenství a pokud tak není napsané, že to musí montovat někdo se "papírem na hlavu", tak nemaj nárok. Je to podobné jako u montáže tažného, pokud ti ho namontuje firma s "papírem", tak se tuším nemusí na STK, pokud si ho namontuješ sám, tak jo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Ivan
Příspěvky: 91
Registrován: 19 led 2009 09:48
tel.: 608216507
auto: Defík
Bydliště: Praha 5, Pavrovského 2502
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#11 Příspěvek od Ivan » 11 bře 2011 21:27

eliott píše:Zápis rámu rozhodně není přestavba, stačí si přečíst zákon a následně se dotazovat, podle kterého paragrafu či odstavce to chtějí za přestavbu považovat, jsou to fakt idioti...
Zrovna jsem to řešil na technické u defika. Potvrzení, že pevnosťák s navijákem je homologovaný je sice fajn, to mi Eliott zařídil, ale policajti to vůbec neřešili, pouze řekli, ať vozím se sebou to potvrzení a ještě doklad o namontování ze servisu, a že se nic zapisovat nemusí.. Známá, co mi to tam vyřizuje, má u Hondy přední rám, a po ní zase před rokem naopak chtěli, aby si to tam zapsala........... Takže vlastně víme hovno, jak to má bejt.
Ivan
LR Defender 110 TD5, http://www.ismrcka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: zápis předního rámu do VT

#12 Příspěvek od MadTom » 11 bře 2011 21:31

Ono je to o výkladu zákona a protože není jasně danej, tak se není čemu divit, že policajti tomu nerozumí. Co bych pochopil je potvrzení od Stehlíka - je to sice pakárna, ale proč ne. Ale nechápu to potvrzení o montáži ze servisu - normálně dostanu fakturu a tu dám do účetnictví nebo do archivu kvůli případné záruce. Rozhodně ji ale nebudu vozit ssebou. Stejně tak pokud v návodu k montáži není jasně napsané, že to musí montovat nějaký "schválený servis", tak nevím o žádném důvodu, proč si to nenamontovat sám.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
merlin
Příspěvky: 862
Registrován: 02 led 2009 00:16
tel.: 602620817
auto: RRC 2door, RR 4,4
Bydliště: Horní Staré Buky

Re: zápis předního rámu do VT

#13 Příspěvek od merlin » 11 bře 2011 21:34

s tím pásem, mám LPG, montoval a přihlašoval majitel přede mnou. Při přihlášení - pochopil jsem, že kvůli váze další nádrže - se RR stal 4 místný :-) a odebrali prostřední bezpečnostní pás.
Teď jsem zapisoval změnu TZ, povinná evidenční kontrola a šel se podívat kolik mám pásů...
RRC 2 door, RR L322 4.4 V8 JAG
Tailored & powered by Merlin

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#14 Příspěvek od eliott » 11 bře 2011 21:35

Určitě je lepší to mít zapsané. Ale tažné bych s tím rámem nesrovnával, to je jako zahrádka, na to se určitě nevztahuje nutnost odborné montáže. Stejně je tomu tak i v případě jiných kol, pokud máš povolené 15ky, 16ky a 18ky, nikdo neřeší, kdo je namontoval. Je to do nebe volající buzerace, já už si kvůli podobným situacím uzavřel DAS pojištění.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Ivan
Příspěvky: 91
Registrován: 19 led 2009 09:48
tel.: 608216507
auto: Defík
Bydliště: Praha 5, Pavrovského 2502
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#15 Příspěvek od Ivan » 11 bře 2011 21:42

eliott píše:Určitě je lepší to mít zapsané. Ale tažné bych s tím rámem nesrovnával, to je jako zahrádka, na to se určitě nevztahuje nutnost odborné montáže. Stejně je tomu tak i v případě jiných kol, pokud máš povolené 15ky, 16ky a 18ky, nikdo neřeší, kdo je namontoval. Je to do nebe volající buzerace, já už si kvůli podobným situacím uzavřel DAS pojištění.
Dneska už jsou lepší pojišťovny než DAS........... :)
Ivan
LR Defender 110 TD5, http://www.ismrcka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#16 Příspěvek od eliott » 11 bře 2011 21:44

Ivan píše:
eliott píše:Určitě je lepší to mít zapsané. Ale tažné bych s tím rámem nesrovnával, to je jako zahrádka, na to se určitě nevztahuje nutnost odborné montáže. Stejně je tomu tak i v případě jiných kol, pokud máš povolené 15ky, 16ky a 18ky, nikdo neřeší, kdo je namontoval. Je to do nebe volající buzerace, já už si kvůli podobným situacím uzavřel DAS pojištění.
Dneska už jsou lepší pojišťovny než DAS........... :)
Tak sem s nima, až vyprší smlouva, klidně zkusím něco lepšího :wink:
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
merlin
Příspěvky: 862
Registrován: 02 led 2009 00:16
tel.: 602620817
auto: RRC 2door, RR 4,4
Bydliště: Horní Staré Buky

Re: zápis předního rámu do VT

#17 Příspěvek od merlin » 11 bře 2011 23:01

ta pojišťovna by mě taky zajímala, s DAS mám jen ty nejlepší zkušenosti. Zastupovali mě úspěšně v pracovněprávním, v trestním i občanskoprávním a vše na pojistku rodina max.
Pokud někdo umí víc a ne dráž proč ne ...

edit: to TZ jsem si taky montoval sám ...
RRC 2 door, RR L322 4.4 V8 JAG
Tailored & powered by Merlin

Ivan
Příspěvky: 91
Registrován: 19 led 2009 09:48
tel.: 608216507
auto: Defík
Bydliště: Praha 5, Pavrovského 2502
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#18 Příspěvek od Ivan » 12 bře 2011 08:56

merlin píše:ta pojišťovna by mě taky zajímala, s DAS mám jen ty nejlepší zkušenosti. Zastupovali mě úspěšně v pracovněprávním, v trestním i občanskoprávním a vše na pojistku rodina max.
Pokud někdo umí víc a ne dráž proč ne ...

edit: to TZ jsem si taky montoval sám ...
Dostal jsem zajímavou nabídku od AXY. Můj klient a kamarád, J.Malina, dělal prodejce pro DASku, a byl v určitém období vlastně nejlepší a právě z důvodů, že AXA má lepší a levnější produkty v oblasti právní ochrany, tak změnil "koně". Mail na něj je: das.praha@volny.cz. Klidně se na něj obraťte.

Ivan
Ivan
LR Defender 110 TD5, http://www.ismrcka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkro
Příspěvky: 1259
Registrován: 12 zář 2010 20:36
tel.: 603952182
auto: LRD2TD5FL nosorozec

Re: zápis předního rámu do VT

#19 Příspěvek od majkro » 16 bře 2011 09:25

Sorry, ze se vam do toho problemu micham, ale co povazujete za "pravni zastoupeni" od DASu? Jen by me to zajimalo, protoze segry pritel mel pred dvema lety v nemecku pracovni uraz, iiot s nakladacem mu prejel ruku, pri vykladani kamionu. Zavineni bylo na strane nakladace. DAS si ten kluk plati pres 10 let a nikdy nic nechtel. Tedka mu nikdo nechce dat prachy, doktor napsal, ze mu nic neni (rozdrcena ruka je fakt nic, sice s ni hybe, ale jsou trvale bolestive nasledky). Z DASu mu pise porad ta sama baba dopisy typu "napiste to a to, tam a tam", "osobni schuzka neni mozna, vse je poterba pisemne" a podobne kecy, tahne se to dva roky a z DASu nedostal zadnou informaci, ktera by pomohla a neni mozne ji najit na netu za 3 minuty...

Jak to tedy funguje?

Ivan
Příspěvky: 91
Registrován: 19 led 2009 09:48
tel.: 608216507
auto: Defík
Bydliště: Praha 5, Pavrovského 2502
Kontaktovat uživatele:

Re: zápis předního rámu do VT

#20 Příspěvek od Ivan » 16 bře 2011 09:55

majkro píše:Sorry, ze se vam do toho problemu micham, ale co povazujete za "pravni zastoupeni" od DASu? Jen by me to zajimalo, protoze segry pritel mel pred dvema lety v nemecku pracovni uraz, iiot s nakladacem mu prejel ruku, pri vykladani kamionu. Zavineni bylo na strane nakladace. DAS si ten kluk plati pres 10 let a nikdy nic nechtel. Tedka mu nikdo nechce dat prachy, doktor napsal, ze mu nic neni (rozdrcena ruka je fakt nic, sice s ni hybe, ale jsou trvale bolestive nasledky). Z DASu mu pise porad ta sama baba dopisy typu "napiste to a to, tam a tam", "osobni schuzka neni mozna, vse je poterba pisemne" a podobne kecy, tahne se to dva roky a z DASu nedostal zadnou informaci, ktera by pomohla a neni mozne ji najit na netu za 3 minuty...

Jak to tedy funguje?
To zcela nedokáži posoudit, ale protože jsem sledoval pana Malinu připráci, tak vím, že když byl nějaký problém, tak jel ke klientovi osobě to řešit. Je to asi o lidech....... Tu AXU ale určitě vyzkouším, pokud budu mít nějaké osobní zkušenosti, poreferuji.
Ivan
LR Defender 110 TD5, http://www.ismrcka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět