Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
xxx
tel.: 777 945 9jedna4
auto: D3 ex, D4

Re: Baterky-zkušenosti, rady, výdrž.

#101 Příspěvek od xxx » ned dub 08, 2018 12:46

kodl80 píše:
čtv dub 05, 2018 08:09
Takže Varta asi není to nejlepší....nebo jsem měl smůlu na špatnej kousek. Bohužel jsem ji již 2x reklamoval, ale firma Pema stále opakuje, že je vše OK (jak jinak co). Je zajímavé, že moje stará bat. z roku 2011 funguje a ta nová je po pár km a nastartování mrtvá (auto nenastartuji)!

Kdo chce koupit baterii tak NEDOPORUČUJI tuto firmu:
www.autobaterie-pema.cz

www.autodily-pema.cz
www.aaavyfuky.cz
www.oleje-pema.cz

Reklamoval někdo někdy baterii? jaký je nejlepší postup? Kde ji nechat nezávisle otestovat?

Dík moc
a důvod? Už jsem od nich bral 4 baterie a vždy to bylo OK. Nejsou jen internetoví, ale mají i kamennou prodejnu.

kodl80
tel.: 727811837
auto: Def Tdi300 + Free 1

#102 Příspěvek od kodl80 » ned dub 08, 2018 13:21

Take jsem od nich jiz bral v minulosti pro BMW R1200GSA a vse ok. Nicmene tato Varta po instalaci vydrzela par dnu a KO. Prvni reklamace neuznana a zaslana zpet. Dal jsem ji do auta a zase jen par dnu a uz jsem ani nenastartoval. Zaslano zpet a zase se mi vrati ze je pry v poradku. Od prosince tedy stale pouzivam svou puvodni z 2011 ktera funguje jak ma. Teda uz to neni nejlepsi ale vzdy nastartuji. Proto jsem chtel novou na zimu. Coz se teda nepovedlo. Auto jsem si nechal zkontrolovat a vse ok. Vse funguje, dobiji atd... Bohuzel jejich tvrzeni je ze Varta funguje jak ma a neni tedy co reklamovat. Ja tvrdim ze auto je ok a vse funguje i na starou baterii a ze vzdy nastartuji i kdyz bylo -20°C. Ta Varta uz druhy den vykazovala horsi starty a treti uz ani cuk. Toto se vzdy opakovalo. Pri prvni reklamaci zaslali protokol o zkousce, tam bylo ze hustota byla pri prijmuti bat. nizka a mela vysoke povrchove napeti. Po jejich nabiti pry ok. Bohuzel tento protokol nechteji zaslat pro mou druhou reklamaci. Pry mi musi stacit kejich vyjadreni ze je bat. ok. Nechapu proc to nezaslou. Kazdopadne ted pry jeste zaslou baterii do Varty v CL. Tak uvidime. Stve me, ze baterii kterou jsem potreboval hlavne na zimu si tady posilame tam a zpet...a myslim si ze penize za baterii proste vyhodim z okna a budu muset poridit jinou. Uvidime jak dopadne ten posledni test ve Varte. Snad bude nakonec reklamace uznana. Ono testovat baterii v laboratori je neco jineho nez realny provoz v -20°C. Ale jak jsem psal, moje stara nastesti stale funguje takze jsem mohl jezdit a bez problemu na ni jezdim i ted. Cim to muze byt ze stara bat. funguje a auto nastartuje klidne i po tydnu stani a nova vzdy do par dnu chcipne? Je to baterii nebo autem?

NOTIX
tel.: mám
auto: D3 HSE, Def 90 Puma

#103 Příspěvek od NOTIX » pon dub 16, 2018 17:18

Zalezi na pouzivani auta, jak jezdi. A podle toho volit řadu. Kdyz auto jezdi kazdy den tak Silver, ale kdyz 2x do tydne tak Professional. Kamarad je dealer Varty a mam tyto info. Kdyz se da Silver do auta co tyden stoji apak vyjede je po baterce do roka.
Ja dal do D3 taky Vartu, ale protoze s ni vyjedu 2x do tydne tak jasna Profssional ale v provedeni Dual Purpose. Zatim 6 mesicu drzi :mrgreen:
Predtim jsem mel Banner Power Bull PROfessional a ta vydrzela jen 3 roky :ne
D III - pro radost a pro manželku ( to je vlastně obojí )
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
D4 - elektrická mladého
FABIA - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Adam P.
tel.: 777241654
auto: defík TD5 2003

#104 Příspěvek od Adam P. » pon dub 16, 2018 17:25

NOTIX píše:
pon dub 16, 2018 17:18
Zalezi na pouzivani auta, jak jezdi. A podle toho volit řadu. Kdyz auto jezdi kazdy den tak Silver, ale kdyz 2x do tydne tak Professional. Kamarad je dealer Varty a mam tyto info. Kdyz se da Silver do auta co tyden stoji apak vyjede je po baterce do roka.
Ja dal do D3 taky Vartu, ale protoze s ni vyjedu 2x do tydne tak jasna Profssional ale v provedeni Dual Purpose. Zatim 6 mesicu drzi :mrgreen:
Predtim jsem mel Banner Power Bull PROfessional a ta vydrzela jen 3 roky :ne
jasné, ale jako vartu už asi fakt raději ne. měl jsem tam tuším tu silver, ježděno téměř denně delší trasy a stejně vydržela úplné prd :(
defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

NOTIX
tel.: mám
auto: D3 HSE, Def 90 Puma

#105 Příspěvek od NOTIX » pon dub 16, 2018 17:37

V pohode, to nebyla agitace za znacku, jen nejake info k vyberu. Ale kdyz jezdis denne a delsi trasy tak je jasne v pr :moon
D III - pro radost a pro manželku ( to je vlastně obojí )
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
D4 - elektrická mladého
FABIA - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

kodl80
tel.: 727811837
auto: Def Tdi300 + Free 1

#106 Příspěvek od kodl80 » pon dub 16, 2018 18:55

Defem jezdim denne. Nekdy 20km a nekdy 80km...ale aby nova baterie nevydrzela ani 2dny a pak ani necukla tak to je brutus...vrazil jsem tam zpet starou a vrkla bez problemu a stale funguje (bez nutnosti dobijet externe), jinak zene jsem koupil do Free jednu z Tesca a je to skoro rok a furt super :) 72ah za 1300,- a to autem jezdi tak 3-5x za mesic! Vetsinou si ho pujcim abych vse poradne prohejbal.

myso87
auto: Defender 110 300tdi

#107 Příspěvek od myso87 » úte dub 17, 2018 22:52

Ja mam od znameho asi 4-5 rocnu pouzivanu 75Ah Starline, ktoru som kupil len ako docasne riesenie za 20eur. Uz ju mam rok a je uplne v pohode. Zvladla starty v -10 aj celonocne svietenie obrysovkami. Jazdim tak 1-2x do tyzdna. Takze niekedy je najjednoduchsie riesenie najlepsie

Odpovědět