svolávací akce DIII ?

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
evo828
Příspěvky: 364
Registrován: 02 úno 2009 14:11
tel.: ifoon
auto: mam
Bydliště: Bratislava

Re: svolávací akce DIII ?

#21 Příspěvek od evo828 » 20 črc 2010 09:58

P017 je zvolavacka na brzdy - o tom sa tu uz pisalo.

http://landroverforum.klape.cz/forum/do ... p?id=10784" onclick="window.open(this.href);return false;


chod cim skor kym nemas olej natahany v hlavnom brzdovom valci.
Diagnostika na LR: diagnostika, aktivacie pridavnych funkcii, upravy konfiguracie auta
http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =12&t=8896

HonzaST
Příspěvky: 31
Registrován: 29 kvě 2010 16:07
auto: D3, RR SDV8

Re: svolávací akce DIII ?

#22 Příspěvek od HonzaST » 20 črc 2010 21:57

Díky :O , trochu jsi mne vyplašil, snad to do servisu na začátku srpna vydrží!
LR Disco III TDV6

vava
Příspěvky: 116
Registrován: 20 úno 2014 11:51

Re: svolávací akce DIII ?

#23 Příspěvek od vava » 23 bře 2014 14:59

Mám otázku, pokud předchozí majitel na tyto svolávací akce nedbal a nebo je servis (ať už z jakéhokoliv důvodu neudělal) je možno je stále, třeba i po záruce uplatnit?

Díky za vysvětlení

vava
Příspěvky: 116
Registrován: 20 úno 2014 11:51

Re: svolávací akce DIII ?

#24 Příspěvek od vava » 23 bře 2014 15:02

Jinak tady je stránka na které lze zjistit svolávací akce na všechna auta ..
http://www.theaa.com/allaboutcars/recal ... &makeId=C3

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: svolávací akce DIII ?

#25 Příspěvek od NOTIX » 07 srp 2015 13:52

Tak mám novou zkušenost se svolávačkou na D3 a to P017.
Jedná se o průnik oleje z vývěvy do posilovače brzd. Na autě byla udělána v 2011 a je to tu znovu.
Auto zase přestává brzdit a v posilovači bublá olej! Nemáte někdo stejnou zkušenost?
Kontaktoval jsem servis a čekám na vyjádření výrobce, protože po opravě která toto měla řešit se závada projevila znovu :ne
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1733
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: svolávací akce DIII ?

#26 Příspěvek od jareku » 07 srp 2015 16:30

Mně se to stalo také. Prvnímu majiteli to opravili na svolávací akci. Bohužel pak se to projevilo opět a servis v Brně zjistil, že to autorizovaný servis opravil blbě... Reklamaci neuznali a tak jsem vše zaplatil...
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: svolávací akce DIII ?

#27 Příspěvek od marwak » 03 čer 2016 00:28

Co si mám představit pod pojmem "bublá olej". Mám pocit, že mě brzdy teď taky brzdí nějak ne úplně hladce, ale to může být ledacos...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1733
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: svolávací akce DIII ?

#28 Příspěvek od jareku » 03 čer 2016 16:42

marwak píše:Co si mám představit pod pojmem "bublá olej". Mám pocit, že mě brzdy teď taky brzdí nějak ne úplně hladce, ale to může být ledacos...
Ten problém u mne byl takový, že brzdy začaly z ničeho nic vadnout - ztrácely účinek. Bylo to naprosto nepravidelne a bylo to tim ze v posilovači byl olej. Toho se týkala svolavaci akce. Bylo to špatne reseno z výroby.
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: svolávací akce DIII ?

#29 Příspěvek od marwak » 03 čer 2016 22:04

A dá se někde zjistit (třeba podle VINu), jestli ta výměna byla pro to konkrétní auto udělaná (tzn. jestli na tu svolávačku tehdejší majitel dorazil)?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1733
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: svolávací akce DIII ?

#30 Příspěvek od jareku » 03 čer 2016 23:20

marwak píše:A dá se někde zjistit (třeba podle VINu), jestli ta výměna byla pro to konkrétní auto udělaná (tzn. jestli na tu svolávačku tehdejší majitel dorazil)?
Ano, dá. Pokud máš servisní knížku, je to tam napsané - bohužel jsem do neděle mimo ČR a nemohu ti říci, kde to tam najdeš. Pokud knížku nemáš, musíš zajet do autorizovaného LR servisu, kde mají přístup do databáze a podle VIN by to měli najít (doporučuji) - jde o to, kde a jak bylo auto servisované a jak "zodpovědný" byl servis a informaci tam zadal... mně to dělali před cca 4 roky a "průnik" oleje zjišťovali tak, že demontovali "nějakou" hadici z posilovače a pak do ní strčili cca 30cm dlouhý papír - pokud po vytažení byl od oleje, bylo to jasné - možná to píši špatně a proto prosím "znalé" ať to případně opraví...
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: svolávací akce DIII ?

#31 Příspěvek od marwak » 05 čer 2016 12:45

Servisní knížku mám (a na poslední straně je místo na tyhle záznamy), ale nic tam není. Takže buď se na to vykašlali nebo to udělali a jen to nezapsali do knížky (v roce 2009 - 2010, kdy se to dělalo ještě bylo auto pravidelně servisované v autorizovaných servisech)... Asi zkusím zavolat do servisu, kde tehdy bylo na pravidelné prohlídce.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
Carlosz
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2016 22:15
auto: Discovery III
Kontaktovat uživatele:

Re: svolávací akce DIII ?

#32 Příspěvek od Carlosz » 11 črc 2016 14:09

marwak píše:Servisní knížku mám (a na poslední straně je místo na tyhle záznamy), ale nic tam není. Takže buď se na to vykašlali nebo to udělali a jen to nezapsali do knížky (v roce 2009 - 2010, kdy se to dělalo ještě bylo auto pravidelně servisované v autorizovaných servisech)... Asi zkusím zavolat do servisu, kde tehdy bylo na pravidelné prohlídce.
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak to dopadlo? Řeším stejný problém tak abych věděl s čím počítat...
LR Discovery III #2.7 TDV6 # https://www.facebook.com/groups/LandRoverCrew/ #

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: svolávací akce DIII ?

#33 Příspěvek od NOTIX » 11 črc 2016 19:30

Nazdar chlapi,

Tak na mě se s reklamaci opravy udělané svolávačky P017 taky :moon
Tak, že jsem prostudoval co se dalo a řešil to takhle:
To že z vývěvy jde olej do posilovače je dano konstrukci vývěvy a nejde odstranit, olej se tam dostane když se vypne motor a podtlak v posilovači natahne olej z vývěvy,protože je mazaná a jedná se o průsak tohoto oleje.
Tak jsem vyměnil posilovač cca 20 minut práce, pak vyčistil hadičky a přidal tam filtr na sbírání oleje.
Vývěvu jsem nechal původní. při svolávačce se taky nechává původní a jen se doplní zpětný ventilek do hadičky a zdvojí se na vývěvě(tedy pooužijí se obavýstupy.)To je poznávací znamení toho,že byla svolávačka udělaná.

Tot moje anabaze s brzdami :mrgreen:
vše maká už 1 rok bez problémů
Naposledy upravil(a) NOTIX dne 16 črc 2016 18:15, celkem upraveno 2 x.
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: svolávací akce DIII ?

#34 Příspěvek od marwak » 16 črc 2016 14:13

Carlosz píše:
marwak píše:Servisní knížku mám (a na poslední straně je místo na tyhle záznamy), ale nic tam není. Takže buď se na to vykašlali nebo to udělali a jen to nezapsali do knížky (v roce 2009 - 2010, kdy se to dělalo ještě bylo auto pravidelně servisované v autorizovaných servisech)... Asi zkusím zavolat do servisu, kde tehdy bylo na pravidelné prohlídce.
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak to dopadlo? Řeším stejný problém tak abych věděl s čím počítat...
Po dvojí urgenci mi nakonec ze servisu dali vědět, že výměna byla v rámci svolávačky na mém autě provedena, takže jsem to dál neřešil...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
Carlosz
Příspěvky: 37
Registrován: 27 dub 2016 22:15
auto: Discovery III
Kontaktovat uživatele:

Re: svolávací akce DIII ?

#35 Příspěvek od Carlosz » 02 srp 2016 14:53

NOTIX píše:Nazdar chlapi,

Tak na mě se s reklamaci opravy udělané svolávačky P017 taky :moon
Tak, že jsem prostudoval co se dalo a řešil to takhle:
To že z vývěvy jde olej do posilovače je dano konstrukci vývěvy a nejde odstranit, olej se tam dostane když se vypne motor a podtlak v posilovači natahne olej z vývěvy,protože je mazaná a jedná se o průsak tohoto oleje.
Tak jsem vyměnil posilovač cca 20 minut práce, pak vyčistil hadičky a přidal tam filtr na sbírání oleje.
Vývěvu jsem nechal původní. při svolávačce se taky nechává původní a jen se doplní zpětný ventilek do hadičky a zdvojí se na vývěvě(tedy pooužijí se obavýstupy.)To je poznávací znamení toho,že byla svolávačka udělaná.

Tot moje anabaze s brzdami :mrgreen:
vše maká už 1 rok bez problémů
Ahoj chtěl jsem se zeptat ten filtr na sbírání oleje? Kde se dá koupit? Dík za info
LR Discovery III #2.7 TDV6 # https://www.facebook.com/groups/LandRoverCrew/ #

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: svolávací akce DIII ?

#36 Příspěvek od NOTIX » 03 srp 2016 19:49

Ahoj,

Přikládám fotku jak vypadá udělaná svolávačka a jak jsem dal filtr.
je to filtr ke kompresorům, odkapový ventil jsem dal pryč a nahradil ho šroubkem a gumovým těsněním.
V horní části vložky směrem k posilovači jsem vložku provrtal dírkou 2mm 4x
Filtr jsem koupil v prodejně kompresorů stál asi 500,-Kč

trubku jsem normálně rozšmik a dal tam šroubení co se používá při rozvodech vzduchu
(vložka PA trubky, zářezný kroužek a převlečná matka) to se dá sehnat kde dělají hydrauliku apod.
Přílohy
DSC_0090.jpeg
DSC_0092.jpeg
DSC_0093.jpeg
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: svolávací akce DIII ?

#37 Příspěvek od marwak » 06 srp 2016 22:43

NOTIX píše:Ahoj,

Přikládám fotku jak vypadá udělaná svolávačka a jak jsem dal filtr.
je to filtr ke kompresorům, odkapový ventil jsem dal pryč a nahradil ho šroubkem a gumovým těsněním.
V horní části vložky směrem k posilovači jsem vložku provrtal dírkou 2mm 4x
Filtr jsem koupil v prodejně kompresorů stál asi 500,-Kč

trubku jsem normálně rozšmik a dal tam šroubení co se používá při rozvodech vzduchu
(vložka PA trubky, zářezný kroužek a převlečná matka) to se dá sehnat kde dělají hydrauliku apod.
Díky za fotky i vysvětlení. Konečně mám jistotu, že tu svolávačku moje D3 absolvovala :) :whew A kdyby to náhodou nefungovalo, tak vím co s tím :yes
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Maarty82
Příspěvky: 214
Registrován: 28 úno 2016 19:50
tel.: 607519728
auto: LR 322
Bydliště: Plzeňsko

Re: svolávací akce DIII ?

#38 Příspěvek od Maarty82 » 01 říj 2016 07:49

Carlosz píše:
NOTIX píše:Nazdar chlapi,

Tak na mě se s reklamaci opravy udělané svolávačky P017 taky :moon
Tak, že jsem prostudoval co se dalo a řešil to takhle:
To že z vývěvy jde olej do posilovače je dano konstrukci vývěvy a nejde odstranit, olej se tam dostane když se vypne motor a podtlak v posilovači natahne olej z vývěvy,protože je mazaná a jedná se o průsak tohoto oleje.
Tak jsem vyměnil posilovač cca 20 minut práce, pak vyčistil hadičky a přidal tam filtr na sbírání oleje.
Vývěvu jsem nechal původní. při svolávačce se taky nechává původní a jen se doplní zpětný ventilek do hadičky a zdvojí se na vývěvě(tedy pooužijí se obavýstupy.)To je poznávací znamení toho,že byla svolávačka udělaná.

Tot moje anabaze s brzdami :mrgreen:
vše maká už 1 rok bez problémů
Ahoj chtěl jsem se zeptat ten filtr na sbírání oleje? Kde se dá koupit? Dík za info
kdekoliv kde seženeš servis na prům.kompresory

Odpovědět