Anglicky venkov a mnohem vic

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#101 Příspěvek od Miky_CZ » 05 pro 2010 17:39

no tak po anglii bych se taky podival, teda garfielde co ta ukrajina nevyjeli bysme?
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#102 Příspěvek od kamca » 05 pro 2010 18:15

Musite rict co by jste chteli videt, co Vas zajima/ kopce, more, plaze, pamatky, ../ , kolik Km jste ochotny najezdit a ja Vam neco doporucim. UK je hrozne velky..jsme tady 4 roky, jezdime kazdy vikend, dovolenou a stale jeste mame par mist/oblasti/, kde jsme nebyli.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#103 Příspěvek od RudaK » 05 pro 2010 21:37

garfield píše:rudo ty by si siel na 300-vke alebo na DIII
No na ostrovy s D III - přeci to je kus cesty a zdraví mám jen jedno a ještě chatrné .... :D
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#104 Příspěvek od Luboš M. » 06 pro 2010 00:24

RudaK píše:Zajel bych tam v r. 2011 ,než Kamča odjede do světa :) ,že by nás tam trochu povodil :yes ( nejlíp když je už teplo )
Ja pojedu urcite, uz jsem chtel letos ale samotnemu se mi nechtelo.
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
garfield
Příspěvky: 182
Registrován: 22 úno 2009 10:40
Bydliště: Dolný Kubín Slovensko

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#105 Příspěvek od garfield » 06 pro 2010 18:05

na ukrajinu chceme ist cez prazdniny musime to trochu naplanovat a doladit na UK sa zatial pytam len informativne ale s tou ukrajinou pocitam tak ako sme sa dohodli

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#106 Příspěvek od kamca » 28 pro 2010 18:03

Tak jelikoz svatky vanocni pripadly na sobotu a nedeli, tak jsme jako nahradu meli statni svatek v pondeli a utery. No a je skoda nevyuzit 4 dny volna a tak jsme vyrazili do Norfolku. Vyzkouseli jsme nove topeni a parada. Po 20min bylo v aute jak v pokojicku, a to byla namrzla skla zevnitr po chladne noci. Spime radi s otevrenyma oknama a v noci nejak prituhlo :D
Jinak Norfolk je raj pro milovniky pozorovani ptaku/ v UK velice popularni konicek/. Mezi fotkama je i jedna s typickym krocanem a dalsim masem na vanocni stul.
Fotky jsou tady http://helcakamil.rajce.idnes.cz/NORFOLK_24-28.12.2010/" onclick="window.open(this.href);return false; a dotazy vitany.

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#107 Příspěvek od Rover » 28 pro 2010 18:25

Krása jako vždy...!!!

A konečně jsem viděl jaká tam je ta sněhová kalamita, kvůli které byli Angličani před svátky totálně paralizovaní... :Sorry:
Country boy...

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#108 Příspěvek od kamca » 28 pro 2010 18:35

Rover píše:Krása jako vždy...!!!

A konečně jsem viděl jaká tam je ta sněhová kalamita, kvůli které byli Angličani před svátky totálně paralizovaní... :Sorry:
Snehova kalamita bylo tohle http://delica.rajce.idnes.cz/Devils_Dyke_2_12_10/" onclick="window.open(this.href);return false; jen to vydrzelo jen dva dny :D , ale i tak dobra zaminka k tomu, aby se vse zastavilo. Ale nutno rict, ze na severu to maji horsi nez u nas na jihu.

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#109 Příspěvek od paramount2 » 28 pro 2010 19:26

Kejmle, fotky parádní....
Přemejšlím vo vejletu na ostrovy v létě...tak bych se ti dyž tak vozval...esli teda už nenabereš směr Vladivostok... :lol:
Jo a kdyby ses chystal navštívit rodnou hroudu, dej vědít, zajdem na jedno... :wink:

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#110 Příspěvek od kamca » 28 pro 2010 19:45

paramount2 píše:Kejmle, fotky parádní....
Přemejšlím vo vejletu na ostrovy v létě...tak bych se ti dyž tak vozval...esli teda už nenabereš směr Vladivostok... :lol:
Jo a kdyby ses chystal navštívit rodnou hroudu, dej vědít, zajdem na jedno... :wink:
Jasne dej vedet, smer Vladivostok az Brezen 2012.
V breznu jedu do CZ ale jen na otocku, necham tam auto na upravy, tak snad na dyl az si ho budu vyzvedavat..to vis malo dovci, sem jen zamestnanec :D

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#111 Příspěvek od kamca » 03 led 2011 18:48

Tak se opet naskytla moznost na tri dny nekam vyrazit kempovat a turistovat, tak jsem zvolili Dorset.
Mezi fotkama je nekolik fotek jedne a te same ulicky. Je to jedno z nejfotografovanejsich mist v UK ve meste Shaftesbury.Zbytek fotek je z toulani po okolnich pastvinach a kopcich. A fotky jsou zde http://helcakamil.rajce.idnes.cz/DORSET_1-3.1.2011/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
moon13
Příspěvky: 2478
Registrován: 06 dub 2009 12:15

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#112 Příspěvek od moon13 » 03 led 2011 19:57

kamca píše:Tak se opet naskytla moznost na tri dny nekam vyrazit kempovat a turistovat, tak jsem zvolili Dorset.
Mezi fotkama je nekolik fotek jedne a te same ulicky. Je to jedno z nejfotografovanejsich mist v UK ve meste Shaftesbury.Zbytek fotek je z toulani po okolnich pastvinach a kopcich. A fotky jsou zde http://helcakamil.rajce.idnes.cz/DORSET_1-3.1.2011/" onclick="window.open(this.href);return false;
Už se té Anglie nemůžu dočkat! Je to tam parádní! :wink:
Ex: Free II 2,2 TD4, Disco II 4,0 V8, Disco III 2,7 TDV6

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#113 Příspěvek od Rover » 03 led 2011 20:14

opět nádhera..., ulička je krásná a známá... Moc zajímavá je ta stavba, z venku člověk nepozná, že to je novostavba a ne dům starý 300 let... úžasný...
Country boy...

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#114 Příspěvek od kamca » 03 led 2011 20:24

Rover píše:opět nádhera..., ulička je krásná a známá... Moc zajímavá je ta stavba, z venku člověk nepozná, že to je novostavba a ne dům starý 300 let... úžasný...
Ten styl staveni se mne na UK libi nejvic. Vse je sladene v nejakem stylu, zadne " ceske podnikatelske baroko", kdy kazda fasada je jina, zadny architektonicky styl, satelitni mestecka nemaji zadny plan, kazdej si proste stavi co chce a podle toho to taky tak hnusne vypada. Nechapu jak si muzem takhle prznit krajinu, ale casem treba na to taky prijde.

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#115 Příspěvek od Rover » 03 led 2011 20:34

kamca píše:
Rover píše:opět nádhera..., ulička je krásná a známá... Moc zajímavá je ta stavba, z venku člověk nepozná, že to je novostavba a ne dům starý 300 let... úžasný...
Ten styl staveni se mne na UK libi nejvic. Vse je sladene v nejakem stylu, zadne " ceske podnikatelske baroko", kdy kazda fasada je jina, zadny architektonicky styl, satelitni mestecka nemaji zadny plan, kazdej si proste stavi co chce a podle toho to taky tak hnusne vypada. Nechapu jak si muzem takhle prznit krajinu, ale casem treba na to taky prijde.
Přesně, i nové domy jsou stylové a harmonicky zapadají do krajiny, do dané oblasti, atd. Podobně jsem viděl stavět třeba i v Normandii - na první pohled krásný starý kamenný dům, který tam stojí stovky let, ve skutečnosti novostavba... U nás to je opravdu prasárna, je vidět jaký má čecháček vkus...
Country boy...

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#116 Příspěvek od kamca » 03 led 2011 21:09

Myslim, ze v necem jsme za UK snad 200 let pozadu. Hlavne je to videt treba na tom, ze cela krajina je protkana systemem cest pro pesi, kone a pokud tahle cesta vede treba pres farmu, staje, tak se nikdo neboji, ze mu to lidi rozkradou, staje jsou otevrene, veskere vybaveni na jezdeni je volne lozeno, ...
Vcera v noci jsme sli po silnici uprostred pastvin prochazkou a zastavilo u nas auto a pan se zeptal zda jsme v poradku, zda nepotrebujeme pomoc,....proste uplne jiny svet.

Uživatelský avatar
moon13
Příspěvky: 2478
Registrován: 06 dub 2009 12:15

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#117 Příspěvek od moon13 » 04 led 2011 07:28

kamca píše:Myslim, ze v necem jsme za UK snad 200 let pozadu. Hlavne je to videt treba na tom, ze cela krajina je protkana systemem cest pro pesi, kone a pokud tahle cesta vede treba pres farmu, staje, tak se nikdo neboji, ze mu to lidi rozkradou, staje jsou otevrene, veskere vybaveni na jezdeni je volne lozeno, ...
Vcera v noci jsme sli po silnici uprostred pastvin prochazkou a zastavilo u nas auto a pan se zeptal zda jsme v poradku, zda nepotrebujeme pomoc,....proste uplne jiny svet.
Přesně tyto zkušenosti máme taky! A jen tak pro zajímavost, bydleli jsme třeba v půjčeném domě od jedné paní, která zrovna cestovala po světě. Byla to vila za miliony, stála u řeky na krásném pozemku a nikomu nedělalo problém, že tam jsme. Naopak, ráno, když jsme šli třeba pěšky nakoupit, tak jsme potkávali místní a ti nás zdravili, říkali ahoj, jak se máte... a tak dále.
Žádný divný zkoumavý pohledy. Po řece jezdili veslaři a u domu se otáčeli, všichni zdravili, všichni tak nějak v dobré náladě.
Samořejmě všude jsou dobří a špatní, ale ty druhý jsme zatím nějak nezažili.
A když můj brácha pracoval u opravdu bohatých lidí, tak při rozhovoru si nimi člověk nepozná, že by byli něčím jiní.
Ihned vás pozdraví, podají vám ruku, zeptají se, jestli se vám bydlí dobře a jestli je všechno v pořádku...
To že měli pozemek jak jedna celá vesnice a v garáži 10 aut neznamenalo, že to jsou arogantní pitomci a rádobymilionáři,
kteří za každou cenu musí ukázat svůj majetek a svoji moc.
Ex: Free II 2,2 TD4, Disco II 4,0 V8, Disco III 2,7 TDV6

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#118 Příspěvek od kamca » 04 led 2011 11:17

moon13 píše:
kamca píše:Myslim, ze v necem jsme za UK snad 200 let pozadu. Hlavne je to videt treba na tom, ze cela krajina je protkana systemem cest pro pesi, kone a pokud tahle cesta vede treba pres farmu, staje, tak se nikdo neboji, ze mu to lidi rozkradou, staje jsou otevrene, veskere vybaveni na jezdeni je volne lozeno, ...
Vcera v noci jsme sli po silnici uprostred pastvin prochazkou a zastavilo u nas auto a pan se zeptal zda jsme v poradku, zda nepotrebujeme pomoc,....proste uplne jiny svet.
Přesně tyto zkušenosti máme taky! A jen tak pro zajímavost, bydleli jsme třeba v půjčeném domě od jedné paní, která zrovna cestovala po světě. Byla to vila za miliony, stála u řeky na krásném pozemku a nikomu nedělalo problém, že tam jsme. Naopak, ráno, když jsme šli třeba pěšky nakoupit, tak jsme potkávali místní a ti nás zdravili, říkali ahoj, jak se máte... a tak dále.
Žádný divný zkoumavý pohledy. Po řece jezdili veslaři a u domu se otáčeli, všichni zdravili, všichni tak nějak v dobré náladě.
Samořejmě všude jsou dobří a špatní, ale ty druhý jsme zatím nějak nezažili.
A když můj brácha pracoval u opravdu bohatých lidí, tak při rozhovoru si nimi člověk nepozná, že by byli něčím jiní.
Ihned vás pozdraví, podají vám ruku, zeptají se, jestli se vám bydlí dobře a jestli je všechno v pořádku...
To že měli pozemek jak jedna celá vesnice a v garáži 10 aut neznamenalo, že to jsou arogantní pitomci a rádobymilionáři,
kteří za každou cenu musí ukázat svůj majetek a svoji moc.
Jo presne tak to je. Na bohatstvi je tady koukano jinak, je na to spolecnost vic zvykla a bohati jsou vetsinou i dobrym vzorem pro komunitu/ charita, .../

Uživatelský avatar
fotosam
Příspěvky: 278
Registrován: 08 pro 2009 14:29
tel.: 603262798
auto: Freelander 1,8i
Bydliště: kousek od Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#119 Příspěvek od fotosam » 10 led 2011 11:56

Ahoj Kamile! Přidávám se tímto k řadě obdivovatelů a velebitelů Tvých fotek a povídání o cestování po anglickém venkově. Čtu to tady už dlouho a naprosto mě to uchvátilo!!! Moje zamilovanost do tohoto tématu směřuje víceméně jistě k přípravě cesty do tohoto prostředí. A tak budu otravovat s nějakými otázkami. Protože vidím, že jsi zaujal více návštěvníků tohoto fóra, budu se ptát rovnou tady - třeba to pak někomu odpoví na jeho nepoložené otázky.

Mně hlavně zaujala ta varianta "greenlanes". Představa projet nějakou větší trasu anglickým venkovem po regulérně použitelných "polňačkách", ta mě láká nejvíc. Jsme oba fotografové - já mám rád krajinu, detaily v krajině, architekturu a obrázky ze života lidí i zvířat. No a moje paní kromě toho ještě propadla fotografování motýlů a hmyzu. Takže je Ti už asi jasné, že Tvé fotky - to je pro nás velké lákadlo. Kromě toho s přibývajícím věkem a neduhy už nejsme tak úplně schopni dojít si za zajímavými záběry desítky kilometrů s výbavou na zádech jako dřív a tak je tahle varianta cestování o to lákavější. Kempy nás nelákají, spíše ta možnost zastavit a propátrat okolí pěšky a pak jet zase dál.

1) Takže otázka první - jakou kvalitu mají ty greenlanes? Z našich známých, kteří připadají v úvahu pro tenhle způsob dovolené, mají téměř všichni "břichoplazy". Jsou tyhle cesty sjízdné pro běžný osobák?

2) "Picnic areas" - to je něco jako tábořiště třeba i s možností postavit stan? Já řeším spaní uvnitř v autě, ale zase - ti, kdo by jeli s námi to třeba tak vyřešené mít nebudou tak abychom předešli nějakým problémům.

Další otázky mě budou napadat průběžně a, pokud Ti to nebude vadit, budu se na Tebe obracet dále.

Moje představa o termínu cesty je konec srpna, možná až začátek září, tak Tě budu prosit o alespoň hrubý návrh nějaké zajímavé trasy s ohledem na naznačené oblasti zájmu, tak na týden. Měla by tam být nějaká zajímavá lokalita na pobřeží, no pak cesta tím nádherným venkovem. Začátek i konec trasy by měl být u trajektu v Doveru.

Slibuji, že pokud vše dobře dopadne, bude z této cesty kromě fotek i krátký videodokument, což by zase pak mohlo pomoci případným dalším cestovatelům. Jééééžiš - já se už tak těším!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglicky venkov a mnohem vic

#120 Příspěvek od kamca » 10 led 2011 21:41

Dekuji, ze jsi mne nazval fotografem/ beru to jako formu uplatku :D /, ale jsem spis jen pokrocily cvakal :(
Ty greenlanes rozhodne nejsou na brichoplaz..casto je pouzivaj farmari, takze jsou tam vyjete koleje. Ne vsude, ale jsou. Anglie se da projet po zapadlejch silnickach a mas to mnohem lepsi nez greenlanes..ale zalezi na Tobe.
Picnic area..jsou mista vetsinou stranou od silnice s lavickou nebo bez ni, kde se da zaparkovat a odtud jdes nekam na prochazku, nebo je pobliz neco zajimaveho. Spat se tam vetsinou da/ pokud ne je tam cedule/. Jinak se da spat na parkovistich odkud lidi chodi vencit pejsky, turiste vychazi na prochazky,../.
Tady je turistika pojata tak, ze nekam dojedes a odtud vychazis, takze mist spousta. Stan jsme nikdy nestaveli, ale nemel by to byt problem, stanovat se da prakticky kdekoli.
Navrhnout trasu..to je nemozny. Jsme tu 4 roky, kazdy vikend nekam jezdime, vsechny dovolene a stale jsou hrabstvi, kde jsme jeste nebyli. Zalezi kolik jsi ochoten najet kilaku, zada Te zajima vic pobrezi, hory, kopce,...Anglie je hrozne rozmanita, takze je treba vice specifikovat.

Tak se klidne ptej, rad pomuzu.

Odpovědět