Zbraně...

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#701 Příspěvek od Bebop » 06 kvě 2016 10:09

Ahoj všem.. mám takovou prosbu, připravuju se na ZO a moc rád bych si u někoho prohlídnul a líp prošel různé typy zbraní podle kategorií - respektive u kategorie B, C a D. Teoreticky tomu rozumím, jen prostě rád věci vidím, takže bych chtěl mít příklady zbraní spadajících do jednotlivých kategorií. Nevím, jestli tu někdo má víc kusů doma, nebo zbraně dokonce prodává, že by mi mohl udělat takovou instruktáž. Kdyby to šlo spojit i s rozborkou a sborkou, jen dobře. Na střelnici tolik zbraní nemají. Umím si to najít na internetu, ale prostě mám radši praktické ukázky.. Tak to jen zkouším, kdyby někdo mohl nebo měl možnost :)

Díky předem..
Tomáš

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Zbraně...

#702 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 06 kvě 2016 10:36

mám pistoli ČZ 70, je dost velká šance, že u rozborky zbraně při zkouškách, ti daj nějakou čz. 70 sice neni uplně to nejtypičtější, ale kdybys chtěl neni problem... Rozebirat ji mužeš jak chceš, mazlit hladit, ale nekrmit!
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zbraně...

#703 Příspěvek od pablo.gs » 06 kvě 2016 11:23

Jestli ti můžu poradit, domluv se na střelnici kde budeš dělat ZOZ. Budeš mít možnost si to nacvičit přímo na zbraních na kterých budeš dělat zkoušku. Takhle si v tom uděláš guláš, protože systémů je spousta, před komisařem budeš nervozní jak pes a to je smrtící kombinace. Nejvíc lidí vyletí při bezpečné manipulaci. Např. u někoho doma se naučíš rozebírat malorážku, kde se závěr vyndává stisknutím spouště a na ZOZ dostaneš typ, kterej to má opačně. A pokud na to rychle nepřijdeš je šlus. Nebo se naučíš rozborku CZ75 a u zkoušek dostaneš CZ83 a jsi v pytli. Takže konkrétní střelnice kde děláš ZOZ je nejlepší a taky si z těch konkrétních zbraní i vystřelíš.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Bebop
Příspěvky: 707
Registrován: 29 lis 2010 13:54
tel.: 737 400 234
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#704 Příspěvek od Bebop » 06 kvě 2016 11:39

pánové děkuju. manipulaci se zbraní samozřejmě budu cvičit na střelnici, o tom žádná. To byl spíš dodatek k prvotní prosbě. já bych si chtěl nad rámec čtení zákonů a testových otázek a cvičení na střelnici pro sebe udělat větší přehled v tom, jaké konkrétní typy spadají pod kategorie zbraní, abych si mohl prohlédnout konkrétní kusy, jde mi hlavně o kategorii B a C, kategorii D z doby působení u historického šermu vcelku znám a dovedu si představit co všechno se pod ní skrývá. Jak jsem psal, jde mi o praktické příklady. Nevím, jestli by mě s tímhle požadavkem třeba z prodejny zbraní nevyhodili, tak to zkouším tady..

Zbraně kategorie B

a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,
b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,
c) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje
e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje
f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm
g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní
h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm

Zbraně kategorie C

a) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm
b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v kategorii B pod body d) až f)
c) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně je vyšší než 16 J, s výjimkou paintballových zbraní
d) více než dvouranové nebo opakovací zbraně zkonstruované na principu perkusních zámkových systémů
Tomáš

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Zbraně...

#705 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 06 kvě 2016 11:48

pablo má pravdu, že rozborku je nejlepší zkoušet na zbrani, na které budeš dělat zkoušku, pokud máš tu možnost - a je to obvyklá praxe - že ti to na střelnici, kde budeš dělat zkoušku řeknou.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#706 Příspěvek od Lassard » 06 kvě 2016 15:07

pablo.gs píše:No jo, to je sice hezký a kvituji, že se naši zákonodárci staví k problematice rozumně. Ale jak je napsáno: "I ten sebelepší národní zákon se musí podřídit směrnicím EU, neboť unijní právo stojí nad vnitrostátními zákony." Takže nakonec záleží na tom, co zplodí v Bruseli.

Před nějakýma třema týdny, jsem psal docela dlouhý mail všem našim europoslancům. Odpověděli: Dita Charanzová, Jan Keller, Jan Zahradil, Olga Sehnalová, Petr Ježek, Tomáš Zdechovský, Stanislav Polčák a Martina Dlabajová.
Potěšující je, že všichni kdo odpověděli, považují návrh EK za zhovadilost a budou proti němu. Méně potěšující je, že jsou v EP v menšině :sad

Pro ilustraci odpověď J.Zahradila:
Vážený pane U.....,
Moc děkuji za Váš mail i za cenné postřehy, naprosto s Vámi souhlasím.
Já osobně bych byl samozřejmě nejraději, kdyby Evropská komise svůj původní návrh stáhla úplně a místo omezování legálního držení zbraní se zaměřila na oblast nelegálního obchodu. Jsem přesvědčen, že legální držení zbraní žádné nebezpečí pro společnost nepředstavuje, ba právě naopak. Protože se ale tak nestalo, musíme se nyní v Evropském parlamentu vypořádat s tím, co máme na stole.
Není to snadné, protože původní text komise je nebývale diletantský, ale velice nám v tomto případě pomáhá podpora odborné i laické veřejnosti. Věřím, že i díky této podpoře se nám podaří přijmout směrnici, která pouze sjednotí některé technické normy - v ideálním případě podle vzoru naší legislativy, která je podle mého názoru velice dobře vyvážená.
Děkuji Vám za projevenou podporu, opravdu si toho vážím. Je pro mě důležité vědět, že mé stanovisko je zároveň opřené o podporu spoluobčanů.
S pozdravem,
Jan Zahradil
Poslanec Evropského parlamentu
Zkusím se jednoho E-poslance zeptat proč ti neodpověděl :head
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#707 Příspěvek od vasek72 » 06 kvě 2016 17:54

Hanys_a_Kaca píše:pablo má pravdu, že rozborku je nejlepší zkoušet na zbrani, na které budeš dělat zkoušku, pokud máš tu možnost - a je to obvyklá praxe - že ti to na střelnici, kde budeš dělat zkoušku řeknou.
s tim souhlasim.. Jsou mezi zdánlivě stejnými zbraněmi malé rozdíly, co způsobí velkej problém a nebudeš vypadat sebejistě. Malorážka - závěr je klasika. Hlavně na střelnici i znají komisaře a ví, co k jaké zbrani chce, na co se ptá a i když si komisař nosí svoje zbraně.. upozorní tě tam na případný rozdíl.
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
NOTIX
Příspěvky: 737
Registrován: 25 zář 2009 20:45
tel.: 601322634
auto: Def 90 Puma, RRE
Bydliště: Náchod

Re: Zbraně...

#708 Příspěvek od NOTIX » 10 kvě 2016 06:09

Před měsícem jsem udělal zkoušky a už mám ZP u sebe :mrgreen:
Defender 90 Puma - táta do lesa a na chalupu
Karoq - to mi zbylo pro posun do rachoty

MOLON LABE !!! M.A.R.A.

Uživatelský avatar
BeerRudolf
Příspěvky: 947
Registrován: 30 říj 2007 13:31
auto: Tak akorát

Re: Zbraně...

#709 Příspěvek od BeerRudolf » 10 kvě 2016 10:52

ČZ 150,Černá1951BABUŠKA/Ford Granada L MkI, 2,3V6 Automatic,SaturnGold1977PROFESOR/Simson S50 N,Červená1978MOPED/ Simca-Talbot Solara LS 1,3,ZelenáMetalíza1980TAŤKA/Simson S51 Enduro,Šedá1984SÍMA/Oltcit Club 11,Červená1988OLDÍK/Fiat Panda 4X4,Stříbrná2010

Uživatelský avatar
cesta
Příspěvky: 535
Registrován: 01 črc 2009 10:08
auto: Freelander I TD4
Bydliště: Koňakov-Český Těšín

Re: Zbraně...

#710 Příspěvek od cesta » 13 kvě 2016 11:14

Freelander TD4 2002+Discovery 2 TD5 2001

KDB
Příspěvky: 458
Registrován: 27 říj 2009 20:25
tel.: 725722563
auto: P38 4,6
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Zbraně...

#711 Příspěvek od KDB » 25 kvě 2016 15:24

Tak jsem si konečně udělal maličkou (malorážkovou) radost...včera jsem si z Liberce přivezl Berettu 71....vychmátl jsem v krabici jedinou v první výrobní verzi :-) - r.v.1967.
Opět musím pochválit Kladno, neb jsem v 10:15 opustil auto a v 10:38 jsem v něm seděl zpátky už s průkazem zbraně... :Sorry:
Fotky ještě nemám, neb není čas, ale do pátku napravím...
Tak jsem se pochlubil a teď zpátky do práce. :mrgreen:

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#712 Příspěvek od default » 27 kvě 2016 10:51

Tak už i já se chystám na zkoušky (zatím jsem ve fázi rozhodnutí a vyhledání nějaké normální pražské střelnice - pokud někdo ví tak sem s tím).
Podle toho co jsem si nastudoval (zatím jen orientačně) tak na Remington Versa Max asi mohu rovnou zapomenout... to se v EU nejspíš nesmí co???
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#713 Příspěvek od pojir » 27 kvě 2016 11:25

Proc ne? Vzdyt je to brokovnice samonabijeci, tedy kategorie B, stejne jako treba saiga 12, ne?
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#714 Příspěvek od Lassard » 27 kvě 2016 11:32

default píše:Tak už i já se chystám na zkoušky (zatím jsem ve fázi rozhodnutí a vyhledání nějaké normální pražské střelnice - pokud někdo ví tak sem s tím).
Podle toho co jsem si nastudoval (zatím jen orientačně) tak na Remington Versa Max asi mohu rovnou zapomenout... to se v EU nejspíš nesmí co???
Já už se rozhodl, oslovil střelnici, vyplnil přihlášku ....,ale ještě se nedostal k jejímu podání :time
a poloautomat je zatím O.K.
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Zbraně...

#715 Příspěvek od mr-tomas » 27 kvě 2016 16:14

Tu remingtonku chceš na co? Na obranu nebo na lov? Protože Remington už není co býval a současná produkce je kvalitou žalostná. Dobrá střelnice v Praze je Avim na Sokolovský u Florence.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
WOYTA
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2010 10:58
tel.: +420 606 854 519
auto: Discovery ll td5
Bydliště: Tuchoměřice Praha-západ

Re: Zbraně...

#716 Příspěvek od WOYTA » 27 kvě 2016 18:39

Střelnici v Praze bych asi spíš doporučil Magnum v Suchdole ......
Jinak na vyblbnutí je super střelnice ve Vražkově........ popery, gongy, pohodový správci a možnost pohybu po ploše střelnice........ u mě jednoznačnej favorit v okolí Prahy.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Zbraně...

#717 Příspěvek od mr-tomas » 27 kvě 2016 20:33

Do Suhdola jsem jezdil tak před 15rokama, když se tam ještě mohlo normálně střílet. Pak s omezením ne jednotlivé mířené výstřely s přestávkama to už nějak není ono. :grin:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
WOYTA
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2010 10:58
tel.: +420 606 854 519
auto: Discovery ll td5
Bydliště: Tuchoměřice Praha-západ

Re: Zbraně...

#718 Příspěvek od WOYTA » 28 kvě 2016 09:21

Je pravda, že v Suchdole řvou, když pošleš pár rychlejch do papíru........ :wasntme , nakonec jsou jen pár set metrů od baráků( taky bych nebyl vodvázanej mít střelnici za oknem).
Ale na klasickou mířenku a učení ovládání zbraně v pohodě.
Na Avim jsem zase chodil já tak před 10 lety....... :D
Poslední dobou jezdím sem http://www.strelnicevrazkov.cz/2015/08/lide.html je to sice až u Roudnice nad Labem, ale nikdo tě neprudí, když vysypeš rychle zásobník .....
Navíc v Praze se nikde nadá střílet z kosy, takže nám Kosím bratrům ani nic jiného, než cestovat nezbývá.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Zbraně...

#719 Příspěvek od mr-tomas » 28 kvě 2016 19:59

Na Avim jsem taky jezdil tak před 10lety, pak taky na Vražkov a teď posledních pár let na soukromou klubovou střelnici. A tam je to nejlepší. :grin:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#720 Příspěvek od default » 07 čer 2016 13:46

mr-tomas píše:Tu remingtonku chceš na co? Na obranu nebo na lov? Protože Remington už není co býval a současná produkce je kvalitou žalostná. Dobrá střelnice v Praze je Avim na Sokolovský u Florence.
Ale mám doma dva a půl roku starou dceru. No a až jí bude tak cca 8-9let, tak potřebuju něco na odhánění muslimských nápadníků, páč v rámci multikulturní společnosti si musíme zvyknout na to že v tomto věku jsou holčičky už na vdávání a nemůžeme přece žádné náboženské komunitě zakazovat její zvyky. Viz případy ilegálních imigrantů v Německu, kteří si v rámci slučování rodiny již požádali o přivezení manželky (13let) a syna (1rok). Ještě samo sebou musíme vyčkat na rozhodnutí příslušných soudů (Německých i Evropských) na téma: "je to manželství nebo pedofilie"? Nicméně vzhledem k současnému stavu si dovoluji předjímat precedentní rozhodnutí na téma: Pokud jsi muslimský ilegální imigrant a máš s 13 letou manželkou roční dítě je to slučování rodiny a příspěvek k multikulturalismu. Pokud jsi křesťanský obyvatel Evropy je to samo sebou nechutná pedofilie a mazej do krimu.

Na a potom jí potřebuju chránit před normálními 15 a více letými puberťáky. Což předpokládám vydrží jen do té doby dokud tu pušku uzvednu.

Pokud máte (mimo celoživotního žaláře) lepší nápad na ochranu vlastních dcer než samonabíjecí brokovou zbraň používající nejlépe střelivo Brenek (nebo jak se to píše) co se s ní obecně prý střílí kanci tak sem s tím.

TO bylo v žertu.

Co není vtipné je poznámka ohledně kvality (a s tím asi souvisí i spolehlivost) zbrojařských výrobků značky Remington. Já měl vždycky pocit že to je něco jako Rols-Royce mezi auty. Je to ještě pravda nebo už minulost a měl bych se podívat po něčem jiném na střílení takových těch černých (asfaltových samozřejmě) cvičných terčů???
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Odpovědět