Zbraně...

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#681 Příspěvek od low » 04 kvě 2016 00:30

Nerikam, ze neji nic aktualnejsiho, ale pro hrubou predstavu http://gunlex.cz/48-zbrane-a-legislativ ... -zahranici
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6484
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Zbraně...

#682 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 04 kvě 2016 08:26

já si taky na cestách kolikrát říkal, radši nezastavuj, ale když máš landrover, musíš bejt připravenej zastavit vždycky :D
Ale faktem je, že za zvuku střelby jsem vždycky opravoval nejrychleji a taky toho vždycky nejvíc zbylo :wring
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#683 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 09:17

Hanys_a_Kaca píše:já si taky na cestách kolikrát říkal, radši nezastavuj, ale když máš landrover, musíš bejt připravenej zastavit vždycky :D
Ale faktem je, že za zvuku střelby jsem vždycky opravoval nejrychleji a taky toho vždycky nejvíc zbylo :wring
tak ty jsi to koukám posunul o kousek dál :D to zažít já.. tak už si jedu koupit šitíčko a zašívám si pětačtyřicítku do sedačky :chuckle
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6484
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Zbraně...

#684 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 04 kvě 2016 12:02

si z toho dělám trochu prdel ... ale kolikrát jsem o tom přemýšlel, ale myslim nakonec, že těch průšvihů kvuli tomu, že člověk má zbraň by bylo víc, než těch vyřešenejch vlastní střelbou. V pakistánu jsem pár pistolí v ruce držel (na trzích) a mohl bych si je koupit, ale představa, že mi je najde nějakej číňan nebo rus, to bych vám psal asi skrz mříže. Po pakistánské a čínské zkušenosti beru v uvahu nejen běžné silniční kontroly ale i práci tajných služeb (- a to že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mě nejdou :rofl ). Je fakt že jsem se v životě popral jen párkrát a bylo to vždy mimo ČR, přesto ze statistickýho pohledu bych řekl že jsme většinu situací vyřešil smírně - nebo aspoň remízou a to včetně těch, kde jsme byly regulérně přepadení apod.
Nevýhoda plánovaného přepadení je to, že nevybíráš čas a místo, to je na straně hajzlů :bandit , kteří si přepadení hezky pochystají atd. na druhou stranu i v takové situaci může člověk získat snadno převahu díky svého rozhledu, vzdělání, kondici, intuici taktice atd. To je prostě věc na který člověk musí tak nějak makat sám za sebe ale zároveň si ji nese pořád sebou, ikdyž bude uplně nahej, by měla být ta převaha, kterou odrazíš většinu problémů i beze zbraně - nakonec :bandit stojí proti tobě, vybral si čas a místo, ale soupeře si nevybral - to seš ty a to musí bejt tvoje výhoda - větší než místo a čas.
To že na tebe někdo nastoupí s kvérem vůbec neznamená, že je připravený, ochotný a schopný ho použít - kdyby to tak bylo, já bych tu už nebyl několikrát.

Faktem je, že zrovna ty zdánlivě nejneutěšenější místa (slamy kolem velký měst, nebo totální venkov někde) jsou sice plné zoufalých lidí, co v podstatě nemají co ztratit, ale když těmi místy člověk náhodně projíždí, těžko padne do nějaké sofistikované léčky, kde bude čelit skutečně kvalifikované přesile, to je podle mne opravdu velmi málo pravděpodobné.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Zbraně...

#685 Příspěvek od mr-tomas » 04 kvě 2016 12:45

O nějaké zbrani do auta po tom co se stalo v té Albánii už delší čas přemejšlím. Hodila by se krátká brokovnice, ale bohužel legálně to nelze a riskovat že ti zbraň vyhmátnou někde na hranicích se mi nechce. Takže zbývá jen nějaká skrytá improvizovaná zbraň zakomponovaná do jiné věci běžného použití, ale riziko odhalení, sice podstatně menší pořád zůstává.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#686 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 12:54

ono by asi záleželo taky koho potkáš.. právě jsem doufal, že už to tu třeba někdo dělá. Práve by mě zajímala vzkušenost jet s pasem i nahlášenou cestou ale bez pozvánky třeba na soutěž.. je to přece už tak trochu "legální" mít v autě vybitou pistoli se zásobníkem bokem.
Brokonnice už se trochu hůř asi schovává :D
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
ondrush
Příspěvky: 271
Registrován: 15 lis 2012 20:56
tel.: 776026642
auto: DiscoII TD5 2003
Bydliště: ~Velka Bites

Re: Zbraně...

#687 Příspěvek od ondrush » 04 kvě 2016 13:04

Legalne to (v casti europskych krajin) s brokovnicou ide, akurat nie priliz pohodlne - http://www.zbrane-dave.cz/products/perk ... r-shotgun/

Vramci europy je riesenim prave hned na zaciatku spominany europsky zbrojny pas a sportovy dovod, v takom pripade sa moze drzat. Legalne nosit zbran medzi statmi nejde nijak.

V minulosti som pocul o ludoch, co si trufli nosit vzdy a vsade vramci europy a problem nikdy nemali (vacsinou z toho co som pocul bolo este z doby, kedy som ja sam zbrojak nemal, takze neviem, aka bola vtedy situacia). Dnes je ale situacia podla mna dalej komplikovana migracnou krizou a zvysenymi kontrolami okolo hranic, sam by som si to teda netrufol.

Osobne som toto riesil nie kvoli vyletom, ale ked idem navstivit rodinu na slovensko. Zo vsetkych rieseni je najcistejsie a najjednoduchsie nechat tezitka doma v trezore. Tiez je pravda, ze jedine situacie, kedy by som nieco potreboval (a vzdy nahmatal prazdny holster), boli v centre Brna, par blokov od domu, cestou z/do hospody.

Inac teda, nahlasena cesta byt nemusi, respektive asi zalezi od prislusneho utvaru. V Brne mi bolo explicitne povedane, ze staci pozvanka.
Martin Ondrušek, flákání všeho druhu
profesionální flákač a prokrastinátor

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#688 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 13:13

pravě díky momentálně vyhrocené situaci se mi to zdá řešit věcnější teď než dřív.. ale zase jak píšeš.. s většíma kontrolama a všeobecnou panikou to zas může být vetší problém. Ale mělo by být nahlášeno do všech států, přes které jedeš že vezeš zbraň bez ohledu na útvar. Pas je samozřejmost jen ta pozvánka je problém :-(
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Zbraně...

#689 Příspěvek od mr-tomas » 04 kvě 2016 13:18

Ještě mě napdá není náhodou pod pojmem přenášení stav zbraň prázdná bez zásobníku a zásobník prázdnej? :wink:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
ondrush
Příspěvky: 271
Registrován: 15 lis 2012 20:56
tel.: 776026642
auto: DiscoII TD5 2003
Bydliště: ~Velka Bites

Re: Zbraně...

#690 Příspěvek od ondrush » 04 kvě 2016 13:23

neni. zbran prazdna. kde mas naboje, ci su v papierovej krabicke, mikrotenovom sacku alebo kovovom obdlzniku je uz jedno. a musi to byt v uzavretej schranke, taky cubbiebox je myslim celkom vhodny, ked uz :)
Martin Ondrušek, flákání všeho druhu
profesionální flákač a prokrastinátor

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#691 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 13:23

no.. tak nějak to slovíčkaření asi funguje no.. já měl představu o naplněnym zásobníku vedle prázdné zbraně. Možná ještě na ukázání jeden prázdnej
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
ondrush
Příspěvky: 271
Registrován: 15 lis 2012 20:56
tel.: 776026642
auto: DiscoII TD5 2003
Bydliště: ~Velka Bites

Re: Zbraně...

#692 Příspěvek od ondrush » 04 kvě 2016 13:28

vasek72: este k tomu nahlasenemu... hlasit treba na tvoje prislusne oddelenie, do statov kade ides (vramci eu) sa nic nehlasi. pre pripad kontroly v tychto statoch ale musis mat europsky zbrojny pas a sportovy (alebo lovecky, co na kratku nikde neukecas) dovod. dovod je napriklad oficialna pozvanka na sutaz, ale nemusi byt. rovnako ti posluzi sms s pozvanim, alebo telefonne cislo na organizatora sutaze. a sutaz moze byt akakolvek mala klubova srandasutaz. takze kontak na sportovy klub, ktory je ti schopny vyhlasit (a potvrdit) sutaz na termin, kedy to potrebujes.
Martin Ondrušek, flákání všeho druhu
profesionální flákač a prokrastinátor

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#693 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 13:33

ondrush píše:vasek72: este k tomu nahlasenemu... hlasit treba na tvoje prislusne oddelenie, do statov kade ides (vramci eu) sa nic nehlasi. pre pripad kontroly v tychto statoch ale musis mat europsky zbrojny pas a sportovy (alebo lovecky, co na kratku nikde neukecas) dovod. dovod je napriklad oficialna pozvanka na sutaz, ale nemusi byt. rovnako ti posluzi sms s pozvanim, alebo telefonne cislo na organizatora sutaze. a sutaz moze byt akakolvek mala klubova srandasutaz. takze kontak na sportovy klub, ktory je ti schopny vyhlasit (a potvrdit) sutaz na termin, kedy to potrebujes.
aha.. čerpám z toho, co jsem kde jak četl a snažím se to vše nějak poslepovat jestli je ten vejlet se zbraní v autě trochu možnej. Já to pochopil tak, že se přejezd musí hlásit vždy
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zbraně...

#694 Příspěvek od pablo.gs » 05 kvě 2016 08:09

Já si myslím, že pokud projde toto (a že v Bruseli dělají vše aby to prošlo), tak nám spousta podobných starostí odpadne :punch
http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/237 ... -v-bruselu
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#695 Příspěvek od vasek72 » 05 kvě 2016 08:51

no jo.. vždyť je potřeba odzbrojit slušné lidi a podpořit tak nedovolené ozbrojování. To je určitě lepší
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Zbraně...

#696 Příspěvek od Rover » 05 kvě 2016 10:24

Ministerstvo vnitra moc dobře ví, že by toto nařízeni rozpoutalo vlnu občanské neposlušnosti, což je pravda a v jednitě je síla.

Ministerstvo vnitra dále v materiálu varuje, že návrh bude mít negativní dopad na bezpečnostní situaci v zemi. „Za zásadní bezpečnostní riziko považujeme hrozící masivní odliv doposud legálních zbraní do nelegální sféry. Vzhledem k historické zkušenosti a stávající atmostéře ve společnosti nelze očekávat, že by legální držitelé zbraní odevzdali nově zakázané zbraně. Lze předpokládat, že dojde k razantnímu zvýšení počtu nelegálně držených zbraní, protože legální držitelé zbraní nově zakázaných je prohlásí za ‚ztracené‘ nebo ‚odcizené‘. Signály, že k tomu bude docházet, jsou velmi silné“, varuje ministerstvo. To se domnívá, že do ilegality by mohlo přejít odhadem desítky až stovky tisíc dosud legálně držených zbraní.
Country boy...

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zbraně...

#697 Příspěvek od pablo.gs » 05 kvě 2016 10:51

No jo, to je sice hezký a kvituji, že se naši zákonodárci staví k problematice rozumně. Ale jak je napsáno: "I ten sebelepší národní zákon se musí podřídit směrnicím EU, neboť unijní právo stojí nad vnitrostátními zákony." Takže nakonec záleží na tom, co zplodí v Bruseli.

Před nějakýma třema týdny, jsem psal docela dlouhý mail všem našim europoslancům. Odpověděli: Dita Charanzová, Jan Keller, Jan Zahradil, Olga Sehnalová, Petr Ježek, Tomáš Zdechovský, Stanislav Polčák a Martina Dlabajová.
Potěšující je, že všichni kdo odpověděli, považují návrh EK za zhovadilost a budou proti němu. Méně potěšující je, že jsou v EP v menšině :sad

Pro ilustraci odpověď J.Zahradila:
Vážený pane U.....,
Moc děkuji za Váš mail i za cenné postřehy, naprosto s Vámi souhlasím.
Já osobně bych byl samozřejmě nejraději, kdyby Evropská komise svůj původní návrh stáhla úplně a místo omezování legálního držení zbraní se zaměřila na oblast nelegálního obchodu. Jsem přesvědčen, že legální držení zbraní žádné nebezpečí pro společnost nepředstavuje, ba právě naopak. Protože se ale tak nestalo, musíme se nyní v Evropském parlamentu vypořádat s tím, co máme na stole.
Není to snadné, protože původní text komise je nebývale diletantský, ale velice nám v tomto případě pomáhá podpora odborné i laické veřejnosti. Věřím, že i díky této podpoře se nám podaří přijmout směrnici, která pouze sjednotí některé technické normy - v ideálním případě podle vzoru naší legislativy, která je podle mého názoru velice dobře vyvážená.
Děkuji Vám za projevenou podporu, opravdu si toho vážím. Je pro mě důležité vědět, že mé stanovisko je zároveň opřené o podporu spoluobčanů.
S pozdravem,
Jan Zahradil
Poslanec Evropského parlamentu
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#698 Příspěvek od vasek72 » 05 kvě 2016 11:13

jo.. je super, že se najde někdo jako ty.. co pro nás něco udělá a snaží se někoho oslovit rozumnýma argumentama. A jen si nestěžuje jako třeba já.. a vlastně i většina střelců a max. podepíše nějaké petice :-(
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Zbraně...

#699 Příspěvek od Rover » 05 kvě 2016 11:23

Za Tvoji komunikaci moc díky,ntaky jsem něco psal.
Osobně se ale hodlám držet našich zákonů a nechci se držet nějakých stupidních směrnic nějakých dementů z Bruselu.
Country boy...

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zbraně...

#700 Příspěvek od pablo.gs » 05 kvě 2016 11:36

Tak určitě je víc lidí, kteří pro to hnuli prstem, třeba i ty. :blush A jak píší europoslanci "dostávají podobných podnětů hodně" Za to je potřeba poděkovat LEXu.
Horší je, že nevěřím, že by se Sobotka byl schopen postavit na zadní jako Orbán a nedovolil implementaci těch hovadin do našeho práva. A ti šílenci v Bruseli už ani nic nepředstírají. Hrnou všechny ty totalitní zvěrstva naprosto bez skrupulí, dokud jsou ještě u moci, protože vidí, jak se jim to začíná sypat.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Odpovědět