Zbraně...

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#661 Příspěvek od VencaZE » 26 dub 2016 08:09

minerva píše:A je po ftákách... už si nezablbneme... za chvíli ani ve vlastním obýváku?!
Zablbnem, ale pak nás pozavírají.
Tomu všemu bude předcházet zřízení lágrů a gulagů aby ty tisíce novodobých "papírových" zločinců bylo kam zavírat.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#662 Příspěvek od Lassard » 26 dub 2016 08:36

VencaZE píše:
minerva píše:A je po ftákách... už si nezablbneme... za chvíli ani ve vlastním obýváku?!
Zablbnem, ale pak nás pozavírají.
Tomu všemu bude předcházet zřízení lágrů a gulagů aby ty tisíce novodobých "papírových" zločinců bylo kam zavírat.
Tak tady je rozbor z GUNLEX
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... h-zbranich
:-) jdu si stavět lágr na samovazbu kvůli vzduchovce
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Uživatelský avatar
minerva
Příspěvky: 395
Registrován: 21 dub 2010 14:12
tel.: 777246261
auto: LR Minerva,D1V8SE
Bydliště: Jabkenice

Re: Zbraně...

#663 Příspěvek od minerva » 26 dub 2016 09:31

Lassard píše:
VencaZE píše: Zablbnem, ale pak nás pozavírají.
Tomu všemu bude předcházet zřízení lágrů a gulagů aby ty tisíce novodobých "papírových" zločinců bylo kam zavírat.
Tak tady je rozbor z GUNLEX
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... h-zbranich
:-) jdu si stavět lágr na samovazbu kvůli vzduchovce
Bydlím na samotě v lese. Pozemek je řádně oplocen. Stačí dovyvinout strážní věže a dodat ostrahu ozbrojenou ostrými špuntovkami.

Mám dotaz. Týká se nařízení u dětských špuntovek. Kdysi jsem dětem koupil ve skanzenu v Kouřimi pěkné dřevěné. Nevěnoval jsem dostatečnou pozornost délce šňůrek jež drží špunty. Obávám se, že neodpovídají svou délkou nejnovější směrnici. Jaká má být délka, aby nedošlo ke zneužití ?
... mám je pro jistotu v trezoru, aby se k nim nedej buh nedostali starci , ženy či děti.
Divoch

Uživatelský avatar
večerníček
Příspěvky: 35
Registrován: 07 říj 2007 08:31
Bydliště: Skoromorava

Re:

#664 Příspěvek od večerníček » 26 dub 2016 12:44

Rover píše:
OC píše:A alkoholní sekcí je beztak celé fórum, ne? :)
To jako, že všichni foristi mají kladný vztah k alkoholu? :wink:
Já mám.......
večerníček

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#665 Příspěvek od Lassard » 26 dub 2016 13:23

minerva píše:
Lassard píše:
Tak tady je rozbor z GUNLEX
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... h-zbranich
:-) jdu si stavět lágr na samovazbu kvůli vzduchovce
Bydlím na samotě v lese. Pozemek je řádně oplocen. Stačí dovyvinout strážní věže a dodat ostrahu ozbrojenou ostrými špuntovkami.

Mám dotaz. Týká se nařízení u dětských špuntovek. Kdysi jsem dětem koupil ve skanzenu v Kouřimi pěkné dřevěné. Nevěnoval jsem dostatečnou pozornost délce šňůrek jež drží špunty. Obávám se, že neodpovídají svou délkou nejnovější směrnici. Jaká má být délka, aby nedošlo ke zneužití ?
... mám je pro jistotu v trezoru, aby se k nim nedej buh nedostali starci , ženy či děti.
:hmm: Směrnice, byla-li by přijata, tak hovoří zcela jasnou řečí. Pokud něco vypadá jako střelná* zbraň, ale nestřílí projektily v důsledku spalování střelného prachu, je to nově „napodobenina střelné zbraně“ – a rázem se ocitá v kategorii C a všichni, kteří nemají zbrojní průkaz a takovou „napodobeninu“ doma, se s ní ocitají v kategorii „kriminálník“.[/b]
- konkrétně: Plastové hračky-řehtačky. Znáte je z oddělení hraček každého supermarketu. Jsou černé, mají oranžovou špičku, vypadají jako samopal a při stisku spouště dělají otravný rámus. Jenže mají „vzhled střelné zbraně“, nestřílejí žádné projektily, natož uvolňováním chemické energie… Takže jakkoli je to absurdní, i na tyto dětské hračky byste nově potřebovali zbrojní průkaz, bez něhož by bylo jejich držení trestným činem.
Kusy dřeva. Máte-li zručné dítě, dovede si z kusu prkna vyřezat „pušku“. Před rozšířením airsoftových replik zbraní běhala s takovými „puškami“ z kusů prken po lesích spousta dětí. Jenže pokud je dítě zručné a výsledek jeho snažení s pilou a rašplí připomíná více pušku, než hokejku… Ano, uhodli jste. „Vzhled střelné zbraně“, nestřílí, trestný čin nedovoleného ozbrojování.
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zbraně...

#666 Příspěvek od pablo.gs » 26 dub 2016 14:10

George Orwell: „Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše, je symbolem demokracie.
Mělo by být naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala“.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#667 Příspěvek od VencaZE » 26 dub 2016 14:15

Nebo ještě takhle:
"Došlo k zvrácení zákona! A policejní moc státu byla zvrácena společně
s ním! Zákon, říkám, se nejen odvrátil od svého patřičného cíle, ale začal
sledovat cíl zcela opačný! Zákon se stal zbraní všech druhů chamtivos-
ti! Aniž by zabraňoval zločinu, zákon sám je vinen zlem, které by měl
trestat!
Pokud je toto pravda, jde o vážnou věc a morální povinnost mi nakazu-
je upozornit na ni své spoluobčany."

http://www.libinst.cz/Files/KqLFy4r2/pr ... _zakon.pdf

https://cs.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%A9d ... ic_Bastiat
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
minerva
Příspěvky: 395
Registrován: 21 dub 2010 14:12
tel.: 777246261
auto: LR Minerva,D1V8SE
Bydliště: Jabkenice

Re: Zbraně...

#668 Příspěvek od minerva » 26 dub 2016 14:21

Lassard píše:
minerva píše:
Bydlím na samotě v lese. Pozemek je řádně oplocen. Stačí dovyvinout strážní věže a dodat ostrahu ozbrojenou ostrými špuntovkami.

Mám dotaz. Týká se nařízení u dětských špuntovek. Kdysi jsem dětem koupil ve skanzenu v Kouřimi pěkné dřevěné. Nevěnoval jsem dostatečnou pozornost délce šňůrek jež drží špunty. Obávám se, že neodpovídají svou délkou nejnovější směrnici. Jaká má být délka, aby nedošlo ke zneužití ?
... mám je pro jistotu v trezoru, aby se k nim nedej buh nedostali starci , ženy či děti.
:hmm: Směrnice, byla-li by přijata, tak hovoří zcela jasnou řečí. Pokud něco vypadá jako střelná* zbraň, ale nestřílí projektily v důsledku spalování střelného prachu, je to nově „napodobenina střelné zbraně“ – a rázem se ocitá v kategorii C a všichni, kteří nemají zbrojní průkaz a takovou „napodobeninu“ doma, se s ní ocitají v kategorii „kriminálník“.[/b]
- konkrétně: Plastové hračky-řehtačky. Znáte je z oddělení hraček každého supermarketu. Jsou černé, mají oranžovou špičku, vypadají jako samopal a při stisku spouště dělají otravný rámus. Jenže mají „vzhled střelné zbraně“, nestřílejí žádné projektily, natož uvolňováním chemické energie… Takže jakkoli je to absurdní, i na tyto dětské hračky byste nově potřebovali zbrojní průkaz, bez něhož by bylo jejich držení trestným činem.
Kusy dřeva. Máte-li zručné dítě, dovede si z kusu prkna vyřezat „pušku“. Před rozšířením airsoftových replik zbraní běhala s takovými „puškami“ z kusů prken po lesích spousta dětí. Jenže pokud je dítě zručné a výsledek jeho snažení s pilou a rašplí připomíná více pušku, než hokejku… Ano, uhodli jste. „Vzhled střelné zbraně“, nestřílí, trestný čin nedovoleného ozbrojování.[/quot

Vy mě chcete dostat do nějáký schýzy.
Tak to je v pozici kriminálník každý obyvatel každého dětského pokoje. Ještě, že moje děti jsou zavislé na Facebooku a PSPčku. Člověk jim to zakazuje a nakonec se to ukazuje jako záchrana!!! Asi se také uchýlím do virtuálu...
...Ty koloušci z IS z toho musí mít prču a radost. Už splnili úkol. Zvítězili. Ani to nestálo tolik práce. Stačilo ohrozit bruselské úředníčky při vystupování z metra a zakázáno všechno. Od kudličky po DANU.
Za chvíli nám začnou holit hlavy , jak blahé paměti řekl Werich.
Divoch

Uživatelský avatar
Lassard
Příspěvky: 744
Registrován: 03 lis 2010 19:26
tel.: 774191179
auto: RR P 38
Bydliště: Praha

Re: Zbraně...

#669 Příspěvek od Lassard » 26 dub 2016 20:27

tak tady je další komentář z gunlex ke článku na idnes a výmyslům z Bruselu:
http://gunlex.cz/domu/kratke-zpravy/237 ... y-na-hrani
„Kdokoliv obeznámený s předmětem uzná, že je to jasné selhání.“

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#670 Příspěvek od vasek72 » 03 kvě 2016 22:55

položím pro někoho možná hloupou otázku, ale fakt by mě zajímalo jak to dělají ostatní. Jak je známo.. a je to logické, kdo nosí zbraň u sebe, nosí jí na sebeobranu nebo z principu ale chce jí nosit i kdyby se jen jednou za život dostal do situace kdy jí bude potřebovat. Já už to mám tak zažitý, že bez ní, když jí třeba ve spěchu zapomenu ráno doma, tak se cítím tak nějak divně.. třeba jako když zapomenete mobil a víte, že vám něco chybí. No a moje otázka.. Vyvážíte někdo zbraň na cesty do zahraničí? neptám se na Německo a podobné. To všichni ví, jak by dopadlo. Myslím spíš Rumunsko, Albánii a země na tuhle stranu. Legislativu znám ale cítil bych se tak nějak lépe, mít po přejetí hranic pistoli aspoň vedle v pouzdře i s vyndaným zásobníkem. Tak jestli to někdo děláte i když nemáte pozvánku na soutěž a podobný blbosti a že třeba jen s mezinárodním pasem nahlásíte kdy a kam jí povezete.
Dík za názory
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#671 Příspěvek od low » 03 kvě 2016 23:00

Imho blbost. K cemu by ti to tam bylo?
V cechach nosici za hranice nevozici
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#672 Příspěvek od vasek72 » 03 kvě 2016 23:28

no.. jako odpověď bych bral jen "blbost" třeba že to nejde a nikdo to možná nedělá, na což se vlastně ptám.
Ale k čemu by mi to bylo? k uplně tomu stejnému, jako jí u nás přece nosíme. Myslím si, že když někam jedeš, stejně trávíš 95% času v autě a když jí máš vedle sedačky v pouzdře s vyjmutym zásobníkem vedle... Tak splníš podmínku o převážení ale když by jsi potřeboval, zprovozníš to za pár vteřin.
Ale jak říkám, ptám se na názory
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#673 Příspěvek od low » 03 kvě 2016 23:55

Uz jsem kousek sveta videl a nikde jsem tuto potrebu nemel. Navic bych rekl ze jakmile bys do toho bouchnul zasobnik tak je to nedovolene ozbrojovani. Navic si myslim ze kdyby to u tebe nasli tak mas problem tak jako tak.
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#674 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 00:02

a tady nosíš? a cítíš potřebu?
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#675 Příspěvek od low » 04 kvě 2016 00:04

Tady se chovam trosku jinak, a pohybuji nekde jinde, nez kdyz jsem nekde na vylete.
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#676 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 00:10

low píše:Uz jsem kousek sveta videl a nikde jsem tuto potrebu nemel. Navic bych rekl ze jakmile bys do toho bouchnul zasobnik tak je to nedovolene ozbrojovani. Navic si myslim ze kdyby to u tebe nasli tak mas problem tak jako tak.
jinak se zásobníkem a nedovolenym ozbrojovánim máš pravdu.. to by jsi ale v krajní nouzi pravděpodobně neřešil. Jinak ten problém, když u tebe najde někdo zbraň ve stavu pro převoz by mě právě zajímal.. právě jestli by to problém byl, když na to máš pas a nahlášenej převoz na PČR. Asi by mě to nenapadlo ale bavil jsem se o tom se správcem u nás na střelnici. Kde jsem si vpodstatě stěžoval, jak je to špatně že to nejde a že by to mělo bejt stejný jako s řidičákem.. Kde muže kdejakej magor řídit kdekoliv a je všem uplně jedno že s každym autem a člověkem co potkáš ho potencionálně ohrožuješ. No a tohle mi v podstatě nasadil do hlavy on. A proto se tu o to zajímám jestli někdo má nějakou vzkušenost
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#677 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 00:15

low píše:Tady se chovam trosku jinak, a pohybuji nekde jinde, nez kdyz jsem nekde na vylete.
jo.. to beru a i to, že máš spoustu cest za sebou. Ale třeba já se právě v různě pochybných zemích někdy cítím hůř než tady.. kde náš národ a lokality znáš a víš co čekat. Určitě víš sám o čem mluvím když projíždíš okolo nějakýho obydlí z plechu a plachet, vedle něj stojí divnej člověk v rzervanejch špinavejch teplákách, propichuje tě očima a nevíš co se mu honí hlavou. Podobných případů jsem potkal spoustu a nikdy z toho dobrý pocit nemám
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#678 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 00:15

tak mě ta myšlenka zaujala
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně...

#679 Příspěvek od low » 04 kvě 2016 00:20

Vasek72: pokud mas pri cestovani takovyhle pocity tak bych asi snad radeji zustal doma. (Neber to jako odsuzovani) Ja si nepamatuju ze by jsem se nekde citil nejak tak jak popisujes.

Navic v drtive vetsine To prave takovy lide pomuzou uplne nejvic pokud budes mit problem.

Muj kamarad Igor mne naucil pred 12 lety zakladni vec kterou se ridim. Ke vsem lidem na ceste je potreba pristupovat s otevrenou naruci a srdcem a pak se Ti to vrchovate vrati.

Nerikam ze se nikde nic nemuze stat, ale to riziko je minimalni. To te muze tady srazit auto to byvh rekl ze je daleko pravdepodobnejsi.

(Btw kdyz obcas jezdim mimo cr, nechapu jaktoze bouravky vidim jen na ceskych silnicich)
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zbraně...

#680 Příspěvek od vasek72 » 04 kvě 2016 00:28

cestování a zážitky mám rád.. rád se seznamuji s novými lidmi a zvyky.. Taky proto to děláme. Nerad odsuzuju lidi podle vzhledu a podobne a rozhodně se nechovám nikdy a nikde nějak povrchně. Holt ale ve mně občas někde něco špatný pocit vzbudí a tak to prostě je. Že si pro sebe řeknu.. radši nezastavuj
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Odpovědět