tažné na N1 octavii

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

tažné na N1 octavii

#1 Příspěvek od Zizal » 11 led 2020 10:06

Chtěl jsem montovat tažné na oktávku, co je vedená jako náklaďák v kategorii N1. Když jsem byl pro tažné tak mi to prodavač rozmlouval, s tím že na N1 není montáž doma možná, že na dálnici to bude souprava takže s řidičákem na B-skupinu na dálnici nesmím...
Bral jsem to že dneska už se neřeší jestli je toto auto v kategorii N1 a používá se rozum, ale spoléhat na zdravý rozum pokud jde o státní správu je riskantní. Nemá někdo přesnější info jak to opravdu je? Dotaz googlu má spousty protichůdných odpovědí bez datace, takže nevím co je platné...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: tažné na N1 octavii

#2 Příspěvek od MadTom » 11 led 2020 11:09

Tak tohle slyším poprvé, že by u N1 byl nějaký problém s tažným na dálnici. N1 mám třeba Defa 130 nebo Mondeo kombi. A jinak jsou to všechny dodávky. Jestli si náhodou neplete co se muže v B řidičákem tahat za vozík jako takový vůbec. Mám takovej dojem, že v ŘP není řešení M1 neb N1, ale automobil do 3500kg.
Rád se nechám poučit, i když asi se skoro plným řidičákem mi to v principu může být jedno, ale co kdyby řídil někdo jinej.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Zizal
Příspěvky: 336
Registrován: 04 srp 2013 19:39
auto: Freelander TD4
Bydliště: Havirov

Re: tažné na N1 octavii

#3 Příspěvek od Zizal » 11 led 2020 13:38

Zarazilo mě že v velkém TP mám napsanou poznámku V případě montáže tažného zařízení maximální rychlost soupravy 80km/h. Takže to chápu tak že ikdyž si zapřáhnu vozík s maximálkou 130km/h tak na mě platí tento limit. Ptal jsem se v metalexu kde schvalují přestavby zpět na osobáky a ani oni neví jestli by se tato věta z TP mazala při přestavbě na osobák.

Je v tom bordel - s B-čkem určitě nemůžeš vzít na silnici třeba VZV nebo traktor co má míň než 3,5t. To nám říkali na BOZP školení a školení na VZV a další techniku - můžu s ní lítat po areálu firmy, ale pokud nemám skupinu v řidičáku tak ven nesmím.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: tažné na N1 octavii

#4 Příspěvek od MadTom » 11 led 2020 14:39

VZV nebo třeba bagr na silnici normálně vůbec nesmí. Ale to není kvůli řidičáku. A hlavně to nejsou osobní ani nákldní auta.
Těch 80 km/h může být kvůli homologaci na N1, tam se různě mění i počty sedaček u některých aut, aby to vyhovělo požadavkům na zatížitelnost.
Každopádně já nic takového u Mondea N1 nemám.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět