Vysoké ceny na českých eShopech

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Vysoké ceny na českých eShopech

#1 Příspěvek od Vladicek » 03 dub 2019 15:20

Mám takový obecný povzdech, snad to patří sem :).

Kupuji teď dvě věci - disky Compomotive a stan Escape. Oboje se dá najít na českém internetu, ale když si člověk srovná ceny se zemí původu (tedy Anglie a Polsko), tak je to docela k pláči.

Obě věci mi vyjdou levněji, když si je objednám přímo od výrobce a to dost zásadně. Třeba rozdíl na disku Compomotive je 40% procent a to do ceny z Anglie počítám dopravu. U stanu Escape je to 20%, zase včetně dopravy. S dopravou není žádný problém, takže to prostě kupuju jinde, než v ČR.

No proč to píšu - mrzí, mě, že to kupuju v zahraničí a nedám vydělat lidem v ČR, zvlášť u offroad věcí, kde jsme tak nějak všichni stejní blázni. Ale ty rozdíly jsou fakt velký.

Jak to máte Vy? Nebo máte Vy osobně svůj eShop a umíte mi říct, proč jsou ty věci o tolik dražší?
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
PALI75
Příspěvky: 237
Registrován: 14 črc 2015 12:54
tel.: 603495821
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké ceny na českých eShopech

#2 Příspěvek od PALI75 » 03 dub 2019 15:23

Vladicek píše:Mám takový obecný povzdech, snad to patří sem :).

Kupuji teď dvě věci - disky Compomotive a stan Escape. Oboje se dá najít na českém internetu, ale když si člověk srovná ceny se zemí původu (tedy Anglie a Polsko), tak je to docela k pláči.

Obě věci mi vyjdou levněji, když si je objednám přímo od výrobce a to dost zásadně. Třeba rozdíl na disku Compomotive je 40% procent a to do ceny z Anglie počítám dopravu. U stanu Escape je to 20%, zase včetně dopravy. S dopravou není žádný problém, takže to prostě kupuju jinde, než v ČR.

No proč to píšu - mrzí, mě, že to kupuju v zahraničí a nedám vydělat lidem v ČR, zvlášť u offroad věcí, kde jsme tak nějak všichni stejní blázni. Ale ty rozdíly jsou fakt velký.

Jak to máte Vy? Nebo máte Vy osobně svůj eShop a umíte mi říct, proč jsou ty věci o tolik dražší?
mam to úplně stejně, snažim se nakupovat v čechách, ale někdy to prostě neskousnu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Discovery TD5 1999 - Když ho miluješ... je pořád co řešit :-)

Uživatelský avatar
teekey
Příspěvky: 76
Registrován: 04 kvě 2018 23:35
auto: RR L322 (V8)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké ceny na českých eShopech

#3 Příspěvek od teekey » 03 dub 2019 20:20

Ty veci jsou drazsi, proste protoze to "cesky" eshop kupuje bud za plnou cenu a napali si na tom svou marzi a nebo protoze se mu nepodarilo vyjednat si slevu.
Tak je to u vseho, pokud je to jiz preprodej v ramci EU (neuvadi zbozi na trh) tak prodejce nemusi resit certifikace CE, nezavadnost apod., ale mel by resit cesky manual a samozrejme ceskou legislativu = 2 roky zaruka a samozrejme reklamace 30 dnu atd.. U zahranicniho obchodu to muze byt jine a myslim, ze zrovna UK ma zaruku 1 rok a hlavne kdyz s vami prestane zahranicni prodejce komunikovat tak to je na dlouhe lokte.
Zubní pasta s výtažky Aloe-Vera - www.zubnipasta-aloevera.cz

Odpovědět