Prodej aut zde na fóru

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Prodej aut zde na fóru

#1 Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2018 18:37

Ahoj kluci. Musím se s vámi podělit o svou zkušenost s nákupem F1 zde z fóra. Vždy si důkladně prověřte stav. Já kupoval v domnění že když je to odsud, tak to bude vše podle slov prodávajícího. Nakonec to byl nejhorší kup auta v mém životě. Kupoval jsem za 150.000 a nakonec mě vyjde min. 200K. Vadná klimatizace (kompresor). Přední brzdy v háji. Automatická převodovka na repas. Viscospojka v háji, takže repas a ložiska na kardan. A možná další, nepamatuji se. Vím, měl jsem si to ověřit. Moje chyba. Ale jak jsem psal, nečekal jsem takové jednání. Takže jak jsem psal, i když máte 100% důvěru, stejně kontrolujte vše.
Free Td4 2004 HSE automat

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Prodej aut zde na fóru

#2 Příspěvek od Rennie » 19 kvě 2018 20:13

Hele skoro nikdo nebude prodavat auto po velkym servisu s vymenenymi vsemi opotrebovanymi díly. Tak to proste je.
To ze jsi nektery veci prehlidl nebo radosti z noveho ojeteho vozu radsi nechtel videt
U kazdy ojetiny je treba počítat s finanční rezervou.
Ja do D3 po roce taky nasypal dost ale to je proste realita

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej aut zde na fóru

#3 Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2018 20:34

Nečekám velký servis. Ale informaci od prodávajícího informace o tom, co mimo běžného servisu nefunguje. Jako třeba převodovka. Klimatizace - bylo mi řečeno že byla plněná. A ona nefunguje. U prvního F1 nebyl problém. Třeba klimu jsem neplnil za celých asi 14 roků a funguje skvěle. Atd. Prostě jsem dělal jen běžné věci jako náplně filtry atd. Výjimkou je vstřik a čerpadlo kvůli mé blbosti kdy jsem tankoval blbou naftu. A samozřejmě visco.
Free Td4 2004 HSE automat

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Prodej aut zde na fóru

#4 Příspěvek od Rennie » 19 kvě 2018 20:41

Ja ti rozumim ale znam hromadu lidi co jsou jen uzivatele neudelaji si nic a nic taky nevi.
Jedno auto od kolegy ktery byl strasne rad co koupil proklepl znaly kolega a bylo vse spatne jen ne kazdy vcetne majitele to zrovna nemusi poznat.
Nechci nikoho obhajovat ale kdyz jsi byl pro auto mel si snad cas vse vyzkoušet, kouknout a pripadne resit cenu
Ja jsem zrovna jeden z mala blbu co rekne pri prodeji co vse je treba řešit ale vetsina tohle nedela. Mi to kdyz jsem ja kupoval jakykoli postrk nerekl nikdy nikdo

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej aut zde na fóru

#5 Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2018 21:33

Jasně že máš pravdu. Měl jsem si vše vyzkoušet. Jenom automat bych nevěděl, je tp můj první, takže vůbec nevím, co jak fungovat. Ale jinak máš pravdu.
Free Td4 2004 HSE automat

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Prodej aut zde na fóru

#6 Příspěvek od Rennie » 19 kvě 2018 21:41

Tak jednoduse pokud automat radi plynule bez kopání tak je ok. Samozrejme se kdykoli muze cokoli posrat.
Pro me je zaklad po koupi udelat vsechny náplně byt nekdo tvrdi ze byly udělaný
Kdyz jsem byl pro D3 projel ji byl jsem nadseny a musel jsem ji odvest a to jsme vyresili po celem dnu az večer a jeste valili 1000km domu

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej aut zde na fóru

#7 Příspěvek od Hunter » 19 kvě 2018 21:43

Jj já taky i když někdo řekne náplně byly udělám si je stejně.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Free Td4 2004 HSE automat

Badus
Příspěvky: 696
Registrován: 06 říj 2009 15:45

Re: Prodej aut zde na fóru

#8 Příspěvek od Badus » 19 kvě 2018 22:44


Rennie píše:Tak jednoduse pokud automat radi plynule bez kopání tak je ok.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Tak tohle u spousty automatu opravdu neplati
Discovery II, III, IV KTM 990 Adv, EXC400

Rennie
Příspěvky: 2709
Registrován: 21 led 2017 10:46
tel.: 776179179
auto: LR D3 V8 4,4 HSE
Bydliště: Ostrava

Re: Prodej aut zde na fóru

#9 Příspěvek od Rennie » 20 kvě 2018 07:55

Badus tak dej vic info rad se poucim. Pravda s novym automatem moc zkusenosti nemám a to co jsem napsal mi většinou rikali kdyz jsem se jel na nejaky povoz podivat


Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

LR Discovery 3, 4,4 V8, 2006, sporák pohon, ARB atd

Uživatelský avatar
Melloy
Příspěvky: 149
Registrován: 07 bře 2016 13:25
auto: RR
Bydliště: Pk

Re: Prodej aut zde na fóru

#10 Příspěvek od Melloy » 20 kvě 2018 10:20

Mne sa už niečo podobné stalo viac krát. Kupoval som auto od známeho kde som si sám sebe povedal že hádam mi nič nezamlci keď sa poznáme ale opak bol pravdou . Treba si dať na to pozor a netreba veriť básnickám aj keď výnimky sa nájdu.

Asi moja najhoršia skúsenosť bola keď som kupoval havarované auto od "známeho". Bolo havarované tak že malo poškodené koleso takže sa na ňom nedalo previesť a odtrhnuté hadice od serva a hneď ako som naštartoval začal všade striekať olej tak som naštartoval len na chvíľu. Následne som vychádzal s toho že jediná závada na aute je podľa slov majiteľa vádne čidlo hladiny oleja a že všetko ostatné je ok tak isto som sa pýtal viacerých ľudí čo to auto poznali , dokonca aj mechanika čo to auto rok dozadu servisoval a všetci povedali viacmenej to isté že auto majú od novoty a že sa oňho naozaj vzorne starali tak že ok.

Auto som opravoval asi tak 4 mesiace a hneď ako sa dalo tak sa išiel previesť a nechápal som...
Spojka zaberala úplne hore, klíma nefungovala, LPG bolo po smrti, polámané držiaky okná na predných dverách , motor žral olej a dotoho mal asi tak 40% výkonu nakoľko boli skocene rozvody ale už keď som ich dával meniť tak sa vymenil aj termostat ktorý je za rozvodmi a taktiež bol ko keď som auto kúpil a xy dalsich veci a drobností a keďže sa jednalo o 4 kruhy všetky veci boli dosť drahé ...
A najlepšie na koniec keď som to riešil s bývalým majiteľom tak on úplne vpohode povedal že vadny bol len ten snímač a ten mi odratal s ceny :grin:

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Prodej aut zde na fóru

#11 Příspěvek od Wiki » 22 kvě 2018 16:20

tak si byl uveden v omyl. a je možno to vratit , no zrušit kupní smlouva, záleží hlavně co je tam napsaný.

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Prodej aut zde na fóru

#12 Příspěvek od Mira 101 » 22 kvě 2018 23:33

Kluci,tohle je samozřejmě smutny,ale je tady registrovaných přes 8 tisíc lidí a bohužel kolikrát nemůžeš věřit ani 20ti nejbližším,to že je někdo na LR foru neznamená že je fér a príma kluk,měl jsi si to pořádně prohlédnout,případně se zeptat zde,jestli někdo nezná auto,nebo majitele,bohužel mi tady přijde z toho počtu taky normálních tak 10 kluku,tak to bohužel je,sorry za ot,at to nějak dopadne...... :-( :-( :-(
Mira

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Prodej aut zde na fóru

#13 Příspěvek od Wiki » 23 kvě 2018 15:27

asi ceš aby to dopadlo pro tebe dobře, no nafotit tu kupní smlouva a dej to sem ,/začernit ty privátní udaje -to nemusi tam beyt / určitě tu bude nějaký právník a muže know how na zrušení smlouva

Uživatelský avatar
Kawa12
Příspěvky: 547
Registrován: 06 črc 2009 18:10
auto: rezinka 88,LC V8
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej aut zde na fóru

#14 Příspěvek od Kawa12 » 23 kvě 2018 16:11

Něco podobného už jsem řešil soudně, závěr byl,podepsaná smlouva znamená souhlas se stavem vozidla. Jakub
www.licovepasky.cz
...někomu stačí auto.......jiný potřebuje Land Rover...
LR series 88, Toy LC V8

Wiki
Příspěvky: 512
Registrován: 18 čer 2016 07:34

Re: Prodej aut zde na fóru

#15 Příspěvek od Wiki » 23 kvě 2018 18:40

no hlavně to porovnat co psáno vs. co dáno
kupovat vojetýho land Rovra je ze začatku dobrý na prut, tak se spěchát moc fofrem aby to neuteklo a to pak vetšinou špatny obchod :idea:

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Prodej aut zde na fóru

#16 Příspěvek od MadTom » 29 kvě 2018 14:46

Hezky napsáno - nedá se než souhlasit s tím, aby smlouvu připravil advokát. Nemožnost odstoupení od smlouvy se řeší špatně, to už raději doplnit, že když to bude nový majitel chtít, tak zaplatí peníze, jako by si auto vzal na to dobu z půjčovny.
Jinak auto je to samé co jiné použitá věc, takže prostě bez "záruky" na skryté vady to asi nepůjde. Takže je to o tom, jak se popíše stav auta do smlouvy - když mi někdo bude deklarovat, že auto má novou převodovku a dokládat to nějakým papírem, ale ono to nebude pravda, tak je to prostě skrytá vada. Na druhou stranu, když bude uvedeno, že převodovka je původní, a ona se mi rozsype, tak je to prostě opotřebení. Jde prostě o skryté vady, o kterých prodávající věděl, nebo spíš o věci, kde rovnou lhal.
A zase jsem na začátku - ta smlouva musí být vyvážená, jinak hrozí, že ji soud zruší.
A poslední - málo prodávajících jsou "automechanici", aby věděli, co je kde na autě špatného nebo načatého. Takže o problémech ani nemusí vědět.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej aut zde na fóru

#17 Příspěvek od pojir » 29 kvě 2018 15:05

Pokud nekdo chce prodat auto a nenest jakoukoliv zaruku za to, ze novemu majiteli umre, neni nic jednodussiho nez ho prodat do bazaru...
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

PAVELmcz
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2018 11:04
auto: D2 TD5
Bydliště: Litovel

Re: Prodej aut zde na fóru

#18 Příspěvek od PAVELmcz » 30 kvě 2018 10:26

To: ter
Já tomu celkem rozumím, autor tématu se cítí být podveden prodávajícím, který mu tvrdil, že je auto v pořádku, přičemž některé vady byly už při předání vozu (klimakompresor, viskospojka). Tedy lhal o stavu auta, možná vědomě. Na případnou obranu prodávajícího. Tuhle říkam sestře:
„Hele, víš že ti chybí kus výfuku?“
„Jo?“
„ A jak dlouho s tím jezdíš?“
„No já nevím, ale říkala jsem si, že to má nějakej jinej zvuk“

Samozřejmě vtipná je i příhoda s nefunkčním stěračem u Volva a to je druhý extrém. Někdo koupí 20 let starou ojetinu v cenové relaci „na náhradní díly“ a pak je hrozně překvapený, že se mu třeba i něco porouchá.

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej aut zde na fóru

#19 Příspěvek od Hunter » 30 kvě 2018 19:25

Visko spojka ok. S tím jsem počítal. Klimakompresor? To fakt ne.. Při jízdě byla klima prý zapnutá.. A to samé i s tou převodovkou. Ale je to stejně celé jedno, je to jenom a jenom moje chyba, že jsem důvěřivý.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Prodej aut zde na fóru

#20 Příspěvek od Neklan » 05 čer 2018 08:58

Jak už tu někde bylo, na fóru je registrováno tolik lidí a mnozí z nich jen účelově, např. aby prodali auto, že se už nedá mluvit o nějaké komunitě. To bývávalo na začátku před více než 10-ti lety, kdy pokud jsem někoho z fóra neznal osobně, určitě jsem znal někoho, kdo ho zná. Pokud tedy někdo kupuje auto přes fórum, je třeba ho proklepnout jako jakékoli jiné auto. Fórum má tu výhodu, že auto může prodávat někdo poměrně všeobecně známý v našich kruzích nebo někdo, koho vícero lidí z fóra zná. Sám jsem prodal přes fórum 3 Discovery (dvojku, trojku i čtyřku) aniž bych inzeroval kdekoli jinde. Bylo fajn, když se pod inzerátem objevily odpovědi typu: Neklan má auta v pořádku, tady se nemusíte bát. Když jsem naposledy prodával Disco 4, byl jsem rád, že si kupující sjednal předprodejní prohlídku u svého mechanika. Pro mě není problém doložit servisní historii, takže bylo vždycky vidět, že auto má najeto 200, ve 160-ti se dělala výměna filtru a náplně převodovky, ve 180-ti rozvody, tehdy a tehdy olej v diferenciálech a přídavce a pokud byly brzdové kotouče na konci životnosti, tak jsem to napsal přímo do smlouvy. Přes fórum jsem i dvě auta koupil, oboje od lidí, co jsem díky fóru znal a obě koupě se ukázaly být velmi dobrými. Jedno z těch aut pořád mám. Všechno je o lidech a i tady byli týpci, kteří plevelili fórum nesmysly a pokud si dobře pamatuji, někteří byli nakonec i zablokováni, aby se přihlásili znovu pod jiným jménem.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Odpovědět