Jak pojistovny odrbávají plnění z povinného

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gregori
Příspěvky: 360
Registrován: 17 bře 2015 07:54
auto: L322 4.4 V8
Bydliště: Brno-venkov

Jak pojistovny odrbávají plnění z povinného

#1 Příspěvek od gregori » 11 led 2017 16:45

Ahoj,
jakou máte zkušenost s plněním z povinného od pojišťoven.
Zrovna řeším první "nehodu", vzájemné uražení zpětných zrcátek protijedoucích aut. Nakonec jsme se s protijedoucím řidičem dohodli, že vina je 50:50, strvzeno policií.

Očekával jsem, že pojišťovna protistrany mě zaplatí polovinu cenu opravy.
A ejhle...jejich kalkulace škody je cca. čtvrtinová oproti reálnám cenám nových dílů.

Je to normální?

Díky za reakce,
Miloslav

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak pojistovny odrbávají plnění z povinného

#2 Příspěvek od DjALF » 11 led 2017 16:57

A jaký odhad škody určil likvidátor při nafocení? Případně ať ti dají adresu svého smluvního servisu kde ti to udělají "opraví" za jejich odhadní cenu + stejná částka od tebe. Případně kde ten díl za ty peníze koupit.

Jinak pojišťovny zkouší všechno možné aby nemuseli platit a nebo to plnění zkrátit.
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
gregori
Příspěvky: 360
Registrován: 17 bře 2015 07:54
auto: L322 4.4 V8
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jak pojistovny odrbávají plnění z povinného

#3 Příspěvek od gregori » 11 led 2017 17:31

Odhad od likvidátora nemám, resp. neznám částku. Ale vyžádám si to.

S tím servisem je to dobrý, to zkusím díky.

Můj plán byl si nechal vyplatit polovinu z ceny nového dílů + něco za práci a udělat si to sám a sehnat nějaký použitý díl. Vyšlo by to totiž finančně vyrovnaně tomu, co by měli zaplatit.

Jedná se sice jen o blbý zrcátko. Schválně jsem volal do CarTechu v Brně, abych si zjistit cenu v autorizáku a tam to je za 23 700,- bez daně a práce. Takže raketa.

M.

DjALF píše: 11 led 2017 16:57 A jaký odhad škody určil likvidátor při nafocení? Případně ať ti dají adresu svého smluvního servisu kde ti to udělají "opraví" za jejich odhadní cenu + stejná částka od tebe. Případně kde ten díl za ty peníze koupit.

Jinak pojišťovny zkouší všechno možné aby nemuseli platit a nebo to plnění zkrátit.

Odpovědět