ochanari, vecne spory - riesenie

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#121 Příspěvek od MadTom » 15 úno 2018 20:17

A ten zelenej vykuk se nejdříve správně legitimoval? Celou věc správně sepsal, včetně zdůvodnění proč dává pokutu? Dal na pokutu doklad? A vy jste tam nedopsali, že si myslíte, že on tam byl autem neoprávněně? No prostě je jim to potřeba vždy znepříjemnit, na místě nic nepodepisovat, pouze si to vyfotit, a chtít, ať to dají do správního řízení. Na jedné straně je to může přejít, na druhé straně, oni musí dokazovat. A to není vůbec jednoduché, zvlášť když tam je vykuk sám.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
stormrage
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2013 13:52
auto: mercedes

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#122 Příspěvek od stormrage » 15 úno 2018 21:03

veď práve ... hádal som sa do krvi a vyšiel som z toho , lenže argumentoval som len sedliackym rozumom, ak nieje človek znalý legislatívy tak proste ťahá za kratší koniec .... pravdepodobne tá cesta spadá do NP Malá Fatra , ale je to normálne spevnená svažnica (nie asfalt) prejazdná aj osobným autom, ani vo sne by ma nenapadlo že tam môžem bikom porušovať zákon ...

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#123 Příspěvek od visby » 15 úno 2018 22:02

ani si neporusoval, ak je to spevnena cesta tak si v klude. nabuduce sa nedaj...

Uživatelský avatar
Lenon
Příspěvky: 304
Registrován: 29 pro 2016 19:36
tel.: 774334911
auto: Free2 td4 aut.
Bydliště: Z Hradišťááá

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#124 Příspěvek od Lenon » 15 úno 2018 23:15

Znáš místo, souřadnice či tak? Znám se z lidma ze správy parku, zeptám se na to. Ale pokud si byl v NP a nebyla to oficiální cyklostezka, porušil si návšťevní řád nejspíš. Ono to totiž nemají všechny parky stejné.

Ceklis
Příspěvky: 45
Registrován: 27 čer 2011 13:50
auto: DiscoveryII

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#125 Příspěvek od Ceklis » 15 úno 2018 23:23

Treba zatlkat zatlkat. Ziadne doklady neukazovat.
Pokial to nie je policia slovenskej republiky. Tak sa vobec nemusis preukazat op preukazom.

Uživatelský avatar
milan.ke
Příspěvky: 139
Registrován: 06 říj 2010 16:18
auto: aktualne bez
Bydliště: daleky vychod

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#126 Příspěvek od milan.ke » 16 úno 2018 11:37

Ceklis píše: 15 úno 2018 23:23 Pokial to nie je policia slovenskej republiky. Tak sa vobec nemusis preukazat op preukazom.
nie tak celkom, je podstatne viac osob, ktore maju pravo ta leigitimovat, nez len Policia SR. Ako spravne stormrage pise, kto neovlada legislativu, taha za kratsi koniec.

tot je starsi clanok, ale malby byt aktualny:
https://hiking.sk/hk/ar/2711/kto_nas_mo ... lovat.html

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#127 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2018 12:36

A taky se ten co po mě ty doklady chce musí sám nejdříve řádně prokázat a zdůvodnit na základě čeho chce, aby jsi se prokázal (tedy co mu dává tu pravomoc) a z jakého důvodu chce, aby jsi se prokázal (tedy co jsi "spáchal", že potřebuje aby jsi se prokázal). Pokud mi jedno z tohoto nesdělí, a není to policajt, na kterém je to na první pohled vidět, co je zač, tak budu velmi zvažovat, zda se s ním vůbec budu bavit. Je to o tom, nedávat mu informace, které by mohl použít proti mě.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Sajmon
Příspěvky: 159
Registrován: 01 úno 2011 18:58
tel.: 0918334337
auto: DiscoveryII
Bydliště: Šumiac

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#128 Příspěvek od Sajmon » 16 úno 2018 17:05

U nás v NAPANTe (3 stupeň ochrany)nesmieš jazdiť !!! V ochrannom pásme NP(2 stupeň ochrany-lúky, polia, pasienky)tiež nesmieš jazdiť kade si zmysliš(auto,moto,snežny skuter),len ak si vlastnik pozemkov.Teraz chodia ochranári aj s policiou z rôznych častí Slovenska,takže sa nediskutuje .Inak si adept na správne konanie a to nie je zadarmo.Toho roku už bolo pár akcii.Chlap na skútri zaistený a musel dokladovať že je vlastník pozemkov.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#129 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2018 18:56

Ale ano, já souhlasím s tím, že nějaká pravidla se musí dodržovat. Ale musí to být a obou stranách, a nejenom z jejich strany vyžadovat nějaký nesmysl. A je tu ještě druhá věc - u nás když je to přestupek, tak musí být splněna nejenom skutková podstata, teda to co je psané v zákoně, že je přestupek, ale musí se prokázat i tzv. materiální aspekt přestupku - tedy že škůdce ohrozil nějaký chráněný zájem. A to je dost často těžké. Takže to na místě často řeší výhružkou, že správní řízení je drahé. Ono to je totiž dvousečné - když to úřad nezvládne, tak se můžeme bavit o úhradě nákladů "škůdce", teď už spíš poškozeného postupem úřadu. Prostě je to o tom se nenechat. To je totiž to, o co úřadu jde - aby měl čárky za "ptákoviny", a nemusel se zabývat podstatnými problémy, protože tam se dá očekávat od protistrany silný odpor a obrana. A je jedno, čeho se to týká. Úřady jsou tu totiž pro nás a ne my pro ně.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
stormrage
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2013 13:52
auto: mercedes

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#130 Příspěvek od stormrage » 16 úno 2018 20:43

mne sa to proste zdá hrozne nefér ... som outdoorový človek, milujem aktivity v prírode a je mi hrozne ľúto toho paradoxu s ktorým sa stretávam takmer všade .... pred rokmi ma napríklad nechceli pustiť na lanovku vo vrátnej s bicyklom. môj plán bol vyviezť sa na snilovské sedlo, ktoré je cca 200m od chaty pod chlebom, a odtiaľ sa spustiť na šútovo . zase bol personál neoblomný a nezabrali ani sľuby že si ten kúsok chráneného územia prenesiem bike na pleci :? kým som sa snažil vyjednávať tak do lanovky veselo naskakovali z môjho pohľadu zdegenerovaní mestskí ľudia, rozumej tým napr. peroxidové blondínky na 15 cm štokloch s čivavou v ružovej kabelke s jediným úmyslom - dať si hore kávičku a selfíčko a zviezť sa nadol ... a z tohto mi vrie krv v žilách ... akoby tie hory neboli pre každého, ten kto ich má rád je obmedzovaný a ten, ktorému sú u prdele nemá problém .... viď vysoké tatry ...developerom nieje problém stavať,nieje problém ťažiť drevo, nieje problém open air koncert na teryho chate! ... NP na Slovensku = lunapark alebo rubanisko :sad

tú vrátnu sme si nakoniec celú vyšlapali s bicyklami na pleci, síce sme museli na chate prespať ale o to väčší sme z toho mali zážitok, stretli sme fajn ľudi a bola super atmosféra takže aj z tejto negatívnej skúsenosti sme vyťažili maximálne pozitívum :hug

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: ochanari, vecne spory - riesenie

#131 Příspěvek od MadTom » 16 úno 2018 22:49

Hm, a to se tam to kolo nesmí ani tlačit? Mám dojem, že když kolo tlačím, tak jsem chodec. Ale to jsem odbočil.
Jinak s tebou naprosto souhlasím - je to o slušném chování venku - jedno jestli v lese nebo ve městě. A je jedno, jestli jedu na kole, na lyžích nebo jdu pěšky. Mě fascinuje, že tady u nás dávají cedule na asfaltové lesní cesty, že jako zákaz vjezdu, a zdůvodňují to buďto ochranou zvěře, přitom tam jezdí náklaďáky se dřevem, nebo naopak ochranou dřeva před zloději. A když tam projedu autem, tak za 5 minut to ani nikdo netuší, že jsem tam vůbec projel. O jízdě na kole se nebavím.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět