Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#1 Příspěvek od jancho » 10 bře 2015 14:01

Ahoj, jaké máte zkušenosti se zajížděním do podzemních garáží v obchodních centrech? Vejdete se? Já mám disco 2, 2"lift a kola 245/75 R16, takže výška je +/- 210cm, už je to dýl, co jsem to měřil, tak nevím přesně. V automyčce mají omezení výšky, jestli se nepletu do 2,3m, takže tam se vejdu. Včera jsem prvně zkusil zajet omrknout výšku na pražských Hájích u multikina Galaxie, kde mají omezení výšky do 2,1m, což by bylo na hraně. Opatrně za kontrolování situace šíbrem jsem zajel k závoře, omrkl to a zjistil, ža tam mám rezervu ještě tak 20cm, takže jsem to tam normálně bez újmy zaparkoval. Nevím, jestli je ta výška všude +/- stejná, takže Pražáci, jaké máte zkušenosti??? Co jsem byl posledně s břichoplazem v Arkádách Pankrác, tak tam je to hodně nízké, ta bych to neriskoval. Ale co třeba OC Nový Smíchov?? Jasně, je možnost parkovat někde venku na ulici, ale pokud se vejdu do garáží, tak je to pohodlnější.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#2 Příspěvek od Acon » 10 bře 2015 14:11

V Nitre máme garáže označené 2,1m no reálne tam nie je nikde menej jako 2,4m tak som to raz skúsil. No ušlo mi, že o strop sú upevnené dopravné značky, ktoré po mojom prejazde prestali plniť funkciu :roll: Mám Disco2, lift + záhradku ;-)
Takže, dá sa.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#3 Příspěvek od jancho » 10 bře 2015 14:16

No, na značky jsem dával pozor :) Ale taky si myslim, že všude bude nějaká rezerva, tak to půjde.

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 648
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#4 Příspěvek od stiinek » 10 bře 2015 14:25

Brno, OC Futurum, a půjčená dodávka.
Na vjezdu do garáží značka 2,4m, výdej nábytku je právě v garážích.
Odhadem to vycházelo dost akorát, takže zaparkovat venku, koupit slevněnej pětimetr a auto přeměřit :) Výsledek: 2,35

Nejnižší místo stropu je podle mě aspoň 2,5, možná i víc, ale jak už píše Acon, občas je tam podvěšená nějaká směrovka a pod. a o ty jsme štrejchali anténou rádia (20cm)
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

Uživatelský avatar
David S.
Příspěvky: 413
Registrován: 06 říj 2008 23:47
auto: RRC 2door, Disco2
Bydliště: Prdel u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#5 Příspěvek od David S. » 10 bře 2015 14:34

Smíchov - dření hagusama a vyděšené pohledy všech okolo (Disco II standard), Arkády před cca 5lety rána pořádná, ale taky jen hagusy (bez poškození či odření, ale rána pěkná).
Takže pokud máš rád adrenalin, tak se to dá :rofl :rock

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#6 Příspěvek od Miky_CZ » 10 bře 2015 15:00

oc nova karolina ostrava, znacka 190cm, za ni 210cm, disco ma 215 a bylo to tak tak :grin:

nejvetsi problem ze tam byl pri vjezdu sprinkler, ten sundat tak to mam drahe
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#7 Příspěvek od Martin_H » 10 bře 2015 15:27

Podzemní garáže Národního divadla. Obsluha mi se 110-kou pustila dovnitř se slovy : Pane, tady auta jako to vaše běžně parkujou. No, a při sjezdu do nižšího patra jsem celé garáže zhasnul :lol:
Technologie pro zahradní jezírka

Uživatelský avatar
David S.
Příspěvky: 413
Registrován: 06 říj 2008 23:47
auto: RRC 2door, Disco2
Bydliště: Prdel u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#8 Příspěvek od David S. » 10 bře 2015 15:35

Martin_H píše:Podzemní garáže Národního divadla. Obsluha mi se 110-kou pustila dovnitř se slovy : Pane, tady auta jako to vaše běžně parkujou. No, a při sjezdu do nižšího patra jsem celé garáže zhasnul :lol:
Mimochodem - to jsou neuvěřitelně malé garáže na parkování i s břichoplazkou, vůbec se nedovedu představit jak jsi to tam kroutil se 110kou.. no vlastně dovedu :idea: :idea: :twisted:

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#9 Příspěvek od fugín » 10 bře 2015 15:36

Do myčky nejezdím protože mě je nejdýl za 2-3 dny líto vyhozených peněz (bahno přece LR neškodí :mrgreen: ). A do obchoďáků já nesmím (manželka by mohla vyprávět :rofl ). Ale jednu zkušenost přece jen mám. V Královým Hradci vedle Tesca Atrium nebo jak se to jmenuje,tam mají na vjezdu pěknou trubku co tam visí na řetízkách....to je úhlavní a zcela zákeřný nepřítel hagusů. No a když si ještě navíc člověk jaksi zapomene sklopit anténu od CB tak pak je to teprve muzika! No a ten pohunek co tam při odjezdu láká z poctivých lidí tvrdou českou měnu.... tak na toho bacha!!! Je to neskutečně tupý individum a při rozčilení sprostě nadává!!! Takže bacha,do HK nejezdit na nákupy :rofl :rofl :rofl
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Martin_H
Příspěvky: 526
Registrován: 19 led 2007 12:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#10 Příspěvek od Martin_H » 10 bře 2015 15:57

David S. píše:
Martin_H píše:Podzemní garáže Národního divadla. Obsluha mi se 110-kou pustila dovnitř se slovy : Pane, tady auta jako to vaše běžně parkujou. No, a při sjezdu do nižšího patra jsem celé garáže zhasnul :lol:
Mimochodem - to jsou neuvěřitelně malé garáže na parkování i s břichoplazkou, vůbec se nedovedu představit jak jsi to tam kroutil se 110kou.. no vlastně dovedu :idea: :idea: :twisted:
Je to docela divný pocit, když se ti na přední sklo sypou zbytky zářivek a kabelů ....
Technologie pro zahradní jezírka

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#11 Příspěvek od MadTom » 10 bře 2015 16:04

Ještě že auto má stěrače, jinak přes takové zbytku musí být docela špatně vidět. :mrgreen:
V Olomouci máme jinou specialitku - říká se tomu myší díra - dva podjezdy za sebou - jeden pod silnicí druhej pod železnicí. Ten druhej je navíc úzkej pouze na jedno auto, takže ještě na semafory. Volal mi tak jednou kamarád, že dostal v práci novou dodávku se zvýšenou střechou a že už když projížděl tím prvním, že to vydávalo divné zvuky. Tak jsem mu řekl, ať tam počká a hlavně ať nepřekládají věci do jiného auta. Dojel jsem, vyfoukli jsem kola, opatrně auto vytáhli zpět, nafoukli, po cestě koupil sadu na opravu laminátů a bílou barvu. Aspoň měl o víkendu co dělat. Akorát šéfovi se to moc nelíbilo.
S D2 tam akorát brnkám anténama - na to jsem si už zvyknul, brnám s nimi docela často, ale jsou ohebné, tak to není problém. Akorát jednou, když jsem měl na střeše i stan, tak jsem vyměknul a jel okolo. Nevím proč, ale mám dojem, že by to nedopadlo. Zato ten pán co tam vjel s kolama na střeše o týden dřív, vůbec strach neměl. A ani moc nenadával, když jsme mu pomáhali posbírat to co popadalo - kola i příčníky. :hmm:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
teslo
Příspěvky: 2655
Registrován: 25 led 2007 08:44
Bydliště: Bratislava

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#12 Příspěvek od teslo » 10 bře 2015 16:32

...to u nas mame jeden taky potok so spadnutym stromom napriec... :lol: na prvy pohlad si hovorim, ze by to hadam aj slo. Tak som siel a ked som mal strom nad sebou, tak sa mi zrazu cumak zdvihol (zakerny kamen schovany pod vodou) a ten nevychovany strom mi strcil svoj hnusny suk cez siber skoro az do kabiny...na moje obhajobu chcem iba dodat, ze som tam ziadne znacky limitujuce vysku nevidel :roll:
Ale aby som aspon trochu ostal v teme, tak v garazach nakupnych centrier som s rangeom problem zatial nemal...
Range Rover Classic 3.9V8EFI, plus zopar drobnosti:)
Range Rover P38 2.5TDS

Uživatelský avatar
František115
Příspěvky: 54
Registrován: 25 bře 2009 13:42
auto: RRC 200Tdi
Bydliště: Praha

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#13 Příspěvek od František115 » 10 bře 2015 21:47

Tak Smíchov jsem s D2 (bez střešních ližin) jezdil bez problémů, Arkády s lehce zvednutým RRC vynechávám. Tesco Eden jde i s ním.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#14 Příspěvek od mr-tomas » 10 bře 2015 21:52

V OC Eden jsem na vjezdu v limitu, ale přesto jsem se při parkování u zdi zadřel o obalenou trubku. Takže je třeba ostražitost a slepě nevěřit. :grin:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
František115
Příspěvky: 54
Registrován: 25 bře 2009 13:42
auto: RRC 200Tdi
Bydliště: Praha

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#15 Příspěvek od František115 » 10 bře 2015 22:03

U zdi neparkuji, vypadá to tam nízce :-).

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#16 Příspěvek od jancho » 11 bře 2015 00:59

David S. píše:Smíchov - dření hagusama a vyděšené pohledy všech okolo (Disco II standard), Arkády před cca 5lety rána pořádná, ale taky jen hagusy (bez poškození či odření, ale rána pěkná).
Takže pokud máš rád adrenalin, tak se to dá :rofl :rock

Pokud jsi dřel ve standartu, tak s liftem a s většíma kolama si ten adrenalin odpustím :-)

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#17 Příspěvek od jancho » 11 bře 2015 01:03

Martin_H píše:Podzemní garáže Národního divadla. Obsluha mi se 110-kou pustila dovnitř se slovy : Pane, tady auta jako to vaše běžně parkujou. No, a při sjezdu do nižšího patra jsem celé garáže zhasnul :lol:
Řekl bych, že s defem jsi byl první a poslední, kdo tam s ním byl :-) To není, jak říká kamarád "SÚVéčko" do Národního :lol:

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#18 Příspěvek od jancho » 11 bře 2015 01:06

fugín píše:Do myčky nejezdím protože mě je nejdýl za 2-3 dny líto vyhozených peněz (bahno přece LR neškodí :mrgreen: ). A do obchoďáků já nesmím (manželka by mohla vyprávět :rofl ). Ale jednu zkušenost přece jen mám. V Královým Hradci vedle Tesca Atrium nebo jak se to jmenuje,tam mají na vjezdu pěknou trubku co tam visí na řetízkách....to je úhlavní a zcela zákeřný nepřítel hagusů. No a když si ještě navíc člověk jaksi zapomene sklopit anténu od CB tak pak je to teprve muzika! No a ten pohunek co tam při odjezdu láká z poctivých lidí tvrdou českou měnu.... tak na toho bacha!!! Je to neskutečně tupý individum a při rozčilení sprostě nadává!!! Takže bacha,do HK nejezdit na nákupy :rofl :rofl :rofl
Tak to já jednou měsíčně do myčky zajedu. Používám auto i k běžnému ježdění do práce (kancelářská krysa) a nechci být při každém otření o auto hned špinavý :-)

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#19 Příspěvek od Zanzibar » 18 bře 2015 20:51

Martin_H píše:Podzemní garáže Národního divadla. Obsluha mi se 110-kou pustila dovnitř se slovy : Pane, tady auta jako to vaše běžně parkujou. No, a při sjezdu do nižšího patra jsem celé garáže zhasnul :lol:
Krásně tam zaparkuju, ale nevystoupím z auta :mrgreen: nejlepší je Palladium, tam máš cca 2 metry fóra, ale ty ceny :Ale fuuj:
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Zvednutá auta a vjezd do podzemních garáží OC

#20 Příspěvek od fugín » 19 bře 2015 01:07

jancho píše:
fugín píše:Do myčky nejezdím protože mě je nejdýl za 2-3 dny líto vyhozených peněz (bahno přece LR neškodí :mrgreen: ). A do obchoďáků já nesmím (manželka by mohla vyprávět :rofl ). Ale jednu zkušenost přece jen mám. V Královým Hradci vedle Tesca Atrium nebo jak se to jmenuje,tam mají na vjezdu pěknou trubku co tam visí na řetízkách....to je úhlavní a zcela zákeřný nepřítel hagusů. No a když si ještě navíc člověk jaksi zapomene sklopit anténu od CB tak pak je to teprve muzika! No a ten pohunek co tam při odjezdu láká z poctivých lidí tvrdou českou měnu.... tak na toho bacha!!! Je to neskutečně tupý individum a při rozčilení sprostě nadává!!! Takže bacha,do HK nejezdit na nákupy :rofl :rofl :rofl
Tak to já jednou měsíčně do myčky zajedu. Používám auto i k běžnému ježdění do práce (kancelářská krysa) a nechci být při každém otření o auto hned špinavý :-)
Tak abych nebyl za úplný hovado tak přiznám,že auto samozřejmě taky umyju. Po každém větším skotačení mimo silnici navštívím kamaráda v Mingau,kde mají opravdu výkonnou wapku a zbytek do krásy doleštím ručně to abych hned v nejbližší volný den zase vjel někam, kde veškeré toto úsilí zase dostane na frak. Auto používám též téměř denně a to i na dopravu do práce (dílenskokancelářská krysa). Dokonce vozím do práce i pár kolegů, kteří si hold už zvyknuli nastupovat a vystupovat obezřetně :rofl :rofl :rofl
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Odpovědět