Víno

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Víno

#1 Příspěvek od Zanzibar » 16 pro 2012 13:34

Když už tady máme téma Pivo a Voda :-) dovoluji si založit téma Víno.

Vede mne k tomu skutečnost, že se mi dostal do ruky katalog vín, která nabízí LIDL :-(, jak je pro ně vybírá Mára Vašutů. To bych chtěl vidět :-(
Nechápu na koho tím Lidl cílí, když tam jsou všechny potraviny levné, no name brands atd.
Každopádně ten výběr je excelentní ! Mají v tom katalogu jen Francii, ale samý šlupy za fakt rozumný peníz. ( od 99,- Kč za appelacion controlée, což znamená, že to nemůže být - neměl by být - podvod na zákazníka )
Asi se tam neodvážím, ale zneužiju mámu :-) Sepíšu jí seznam a nechám si něco koupit.
Kam ten svět spěje, když pro "levného" Rotschilda budeme chodit do Lidl ?

Jinak preferuji Mikros z Dolních Dunajovic a šlechtitelku Velké Pavlovice, Matyšáka z Pezinku a Nové Vinařství. Samý lahůdky :-)
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2724
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Víno

#2 Příspěvek od masar » 16 pro 2012 13:50

V každým řetězci se dají koupit levný patoky resp. blafy, co se týče jídla. A v Lidlu pokud koukáš co kupuješ se dá mnohdy nakoupit lepší (kvalitnější) zboží než jinde za stejnou nebo i nižší cenu. Nedovolím si srovnávat s Lidlem v Německu kde je sice ve směs stejný zboží, ale zase levnější než v CZ :bandit

Jinak by asi bylo fajn to sjednotit: http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... =v%C3%ADno" onclick="window.open(this.href);return false;
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Víno

#3 Příspěvek od Zanzibar » 16 pro 2012 14:03

Aj, chybka, ale místní super system "Hledat" toto téma nenašel. Fakt jsem to zkoušel.
Omlouvám se moderátorům za přidělání práce. :Sorry:

To, že Lidl prodává kvalitní produkty je fakt, vím to od manželky. Lidl má nejvyšší požadavky na kvalitu, limonády koupené v Lidl jsou opravdu vyrobené s cukrem, voda je opravdu z pramene atd. Ale já nechodím do žádného hyper marketu, bojím se tam :-)
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Davson12
Příspěvky: 114
Registrován: 11 úno 2014 09:57
auto: Land Rover Evoque

Re: Víno

#4 Příspěvek od Davson12 » 02 pro 2016 14:45

já občas koupím flašku, ale často si beru sudové víno. Zajedu si občas nebo mi doveze kamarád. A to mi jede asi nejvíce. Ono v těch hyper marketech je taky nabídka vín na obchod a to někdy nemusí být, jak od vinařa.

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Víno

#5 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 02 pro 2016 15:04

Zkoušel jsem některá červená z Lidlu a ona ta kvalita odpovídá ceně. Levnej skvost tam nekoupíš. Tím nechci říct, že jsou ta vína špatná, jen odpovídající. Takže už je nekupuju. :-)

Tom

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

Re: Víno

#6 Příspěvek od OC » 03 pro 2016 20:35

OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Víno

#7 Příspěvek od Steve » 04 pro 2016 13:15

Na rozdíl od jiných supermarketů má Lídl srovnatelnou kvalitu výrobků u nás i v Německu a pod.
Při občasných "testech" většinou potraviny vychází daleko líp než v jiných SM.
Pro spoustu lidí je Lídl "socka" a stydí se tam jít. přitom jsou daleko horší SM, které se tváří jako kvalitní.
Např. celkem kvalitní jsou výrobky Pikok, kámoška si chválí jogurty (rozumí tomu)....
Občas jsou tam i zajímavé (vzhledem k ceně docela dobré) spotřební věci.
Např. nabíječky za pětikilo jsou stejné (až na obal) jako v jiných šopech i na netu, avšak tam nestojí pětikilo jako v Lídlu, ale 2x, 3x...víc.
Kámoš mi tvrdí, že víno je tam relativně dobré (tedy vzhledem k ceně), zejména srovnával italská vína, která zná.
Já vína kupuji ve vinotékách nebo přímo u vinařů, na Jižní Moravě to považuji za nejrozumnější volbu :mrk
Discovery je životní styl.

Odpovědět