GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#161 Příspěvek od kamca » 09 led 2011 18:08

Bylo mne tady na foru doporuceno, ze kdyz notas tak s SSD/ Solid State Disc/. Co si myslite o MAC? http://store.apple.com/uk/browse/home/s ... _Laptop-UK" onclick="window.open(this.href);return false;

Libi se mne ten za tech 867GBP + mame externi Hard Disc.

Uživatelský avatar
Keram
Příspěvky: 493
Registrován: 26 říj 2008 21:41
auto: BMW
Bydliště: Rajhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#162 Příspěvek od Keram » 09 led 2011 19:39

kamca píše:Bylo mne tady na foru doporuceno, ze kdyz notas tak s SSD/ Solid State Disc/. Co si myslite o MAC? http://store.apple.com/uk/browse/home/s ... _Laptop-UK" onclick="window.open(this.href);return false;

Libi se mne ten za tech 867GBP + mame externi Hard Disc.
Ja osobně mam víc než rok MacBook White- to je ten základní a jsem s tím maximalně spokojenej. Když by jsem dneska kupoval Mac a měl by jsem na to peníze, tak by jsem si vzal MacBook Pro 15" s i5 procesorem a SSD diskem a pokud se dívam na ten tvuj air, vidím v něm par nevyhod-je nachylnej na otřesy atd, nemá CD, má malej hadr a slabší procesor. Na druhou stranu pokud hodně cestuješ a chceš lehkej noťas na internet a nějaky textovy editory tak je to dobrá volba, ale pokud to chceš jako normalní notebook tak by jsem šel do toho co mam ja.Ma lepší výkon než ten Air a je za stejny prachy. Ale samozřejmě je to na tobě :)

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#163 Příspěvek od PavelU » 09 led 2011 20:11

Keram píše:Na druhou stranu pokud hodně cestuješ a chceš lehkej noťas na internet a nějaky textovy editory tak je to dobrá volba,
Dobrá volba pro toto je iPad... :idea:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 1047
Registrován: 03 srp 2008 23:19
auto: LR Defender 110 TD5

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#164 Příspěvek od Dusan » 09 led 2011 20:13

PavelU píše:
Keram píše:Na druhou stranu pokud hodně cestuješ a chceš lehkej noťas na internet a nějaky textovy editory tak je to dobrá volba,
Dobrá volba pro toto je iPad... :idea:
s tim ipadem bych byl opatrnejsi. :-)
.... ALEA IACTA EST

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#165 Příspěvek od PavelU » 09 led 2011 20:14

Důvod?
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#166 Příspěvek od kamca » 09 led 2011 20:20

Keram píše:
kamca píše:Bylo mne tady na foru doporuceno, ze kdyz notas tak s SSD/ Solid State Disc/. Co si myslite o MAC? http://store.apple.com/uk/browse/home/s ... _Laptop-UK" onclick="window.open(this.href);return false;

Libi se mne ten za tech 867GBP + mame externi Hard Disc.
Ja osobně mam víc než rok MacBook White- to je ten základní a jsem s tím maximalně spokojenej. Když by jsem dneska kupoval Mac a měl by jsem na to peníze, tak by jsem si vzal MacBook Pro 15" s i5 procesorem a SSD diskem a pokud se dívam na ten tvuj air, vidím v něm par nevyhod-je nachylnej na otřesy atd, nemá CD, má malej hadr a slabší procesor. Na druhou stranu pokud hodně cestuješ a chceš lehkej noťas na internet a nějaky textovy editory tak je to dobrá volba, ale pokud to chceš jako normalní notebook tak by jsem šel do toho co mam ja.Ma lepší výkon než ten Air a je za stejny prachy. Ale samozřejmě je to na tobě :)
Mne v obchode rekli, ze prave ten Air ma SSD disk :?: Chci ten notas jen na cesty..pripojeni na net, sestrihat video, promazat foto, psat denik,...
Proc myslis, ze je nachylnej na otresy?

Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 1047
Registrován: 03 srp 2008 23:19
auto: LR Defender 110 TD5

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#167 Příspěvek od Dusan » 09 led 2011 20:21

PavelU píše:Důvod?
Pomer cena/vykon, ta plarforma mi neprijde taky uplne nej..., aplikace, podpora. spis takova draha hracka. ale pokud se to nekomu libi, proc ne. urcite to neni spatny.
.... ALEA IACTA EST

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#168 Příspěvek od PavelU » 09 led 2011 20:37

To je otázka názoru, mě vyhovuje... :wink:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 1047
Registrován: 03 srp 2008 23:19
auto: LR Defender 110 TD5

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#169 Příspěvek od Dusan » 09 led 2011 20:41

PavelU píše:To je otázka názoru, mě vyhovuje... :wink:
Jak rikam podle vkusu kazdeho soudruha. Neni to uplne k nicemu, a jak rikam ja - je to proste hracka spravnyho metrosexuala :-D :-D
.... ALEA IACTA EST

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#170 Příspěvek od PavelU » 09 led 2011 20:48

U mě to není rozhodně módní záležitost, počítače od Apple používám nějakých 13-14 let, to ještě slovo metrosexuál neexistovalo... :mrgreen:

Tenkrát byl operační systém MacOS 8, úplně něco jiného než dnešní MacOS X, kdo zná, ví o čem píšu... :idea:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#171 Příspěvek od MOPADŽI » 09 led 2011 21:45

Ja uz mam take prvni jabka a co se tyka ovladani, usporadani slozek atd. je to naprosto intuitivni, takze zatim muzu jenom chvalit. Nejsem tedy zadny PC mag, ale pouhy uzivatel, skoro se da rici PC analfabet, tekze me ta jednoduchost ovladani naprosto vyhovuje.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#172 Příspěvek od PavelU » 09 led 2011 21:48

Trošku jsem Jardu nakazil... :chuckle
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#173 Příspěvek od MOPADŽI » 09 led 2011 21:53

To je pravda, ale fakt se me to libi.
Kdy vezmu jenom iphone 4 a nokii N96 co jsem mel pred tim, pripada me dnes nokie, jako muzejni kousek.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 1047
Registrován: 03 srp 2008 23:19
auto: LR Defender 110 TD5

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#174 Příspěvek od Dusan » 09 led 2011 21:55

MOPADŽI píše:To je pravda, ale fakt se me to libi.
Kdy vezmu jenom iphone 4 a nokii N96 co jsem mel pred tim, pripada me dnes nokie, jako muzejni kousek.
no to srovnavas nesrovnatelne... a to pominu ze za jeden iphon 4 budes mit dve ty nokie, nebo jedno HTC Desire HD, nebo HD2 a jeste ti zbyde skoro na dalsi... ale urcite, to ma neco do sebe a je to intuitivni.
.... ALEA IACTA EST

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#175 Příspěvek od MOPADŽI » 09 led 2011 22:08

Ja vim Dusane. Nedivam se na to z hlediska ceny, to je tak jak pises, ale prave z pohledu obycejneho uzivatele a to se neda s nokii srovnat, o spolehlivosti software symbian nemluve...
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#176 Příspěvek od kamca » 09 led 2011 22:43

Tak jsem rad, ze slysim chvalu na ten Apple, tak do nej asi pujdu. Ma SSD, chvali ho v recenzich a je pry odolnejsi nez vetsina notasu.
Hned jsem napsal dopis s zadosti o sponzoring do Applu v Irsku, tak pockam co reknou a jdu do nej :D
Snad to bude fungovat s Ozim a Garminem Nuvi :?:

Uživatelský avatar
Keram
Příspěvky: 493
Registrován: 26 říj 2008 21:41
auto: BMW
Bydliště: Rajhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#177 Příspěvek od Keram » 09 led 2011 23:00

Iphone je podle mě nejlepší telefon co byl kdy vyroben. Mám ho už 3 roky, nejprve jsem měl 2G poté 3G a teď mám 3GS. Je to sice dražší přístroj, ale plně svou cenu kompenzuje fukcemi a hlavně jeho dokonalým OS. Osobně je pro mě iPhone telefon, který budu mít určitě ještě několik let a domnívám se že jen tak nějaky telefon iPhone nepřekoná.

Teď k iPadu, dovolím si souhlasit s Pavle, možná by byla pro kamču lepší volba iPad než MacBook, protože pravě kvuli tomuto byl iPad vytvoře-internet, cestování, psaní textu a používání mailu. iPad určitě není žadný módní doplněk, je to prostě klasický tablet, akorát že žadná firma do dnešní doby nedokazala udělat pořadny tablet, až apple. Osobně by jsem si jej ale nekoupil, neměl by jsem pro něj využití, mám MacBook a ten mi plně dostačuje a také si ho mužu vzít všude s sebou stejně jako iPad

Pro Kamču-s tím SSD diskem maš pravdu, jen jsem chtěl říct, že ma oproti tomu macbooku ten air malou kapacitu. A k te odolnosti jsem myslel, že když třeba spadne nebo tak, tak se pry často stava něco s displayem, přece jenom je to teňounky-nachylny. Ale nechci tě odradit, s Airem určitě neprohloupíš a pokud nepotřebuješ CD tak je to dobrá volba :)

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#178 Příspěvek od MOPADŽI » 09 led 2011 23:03

Kamco, az zjistis jak to je s tim sponzoringem, dej vedet, svezl bych se s tebou :blush
Ne, vazne dej pak vedet jestli to funguje s garminem a ozi.
Ivan Jezberu to uz ale asi vi. Ma take jabka a jak ho znam, uz to ma urcite zmakle.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
kamca
Příspěvky: 576
Registrován: 01 dub 2009 23:28
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#179 Příspěvek od kamca » 09 led 2011 23:16

MOPADŽI píše:Kamco, az zjistis jak to je s tim sponzoringem, dej vedet, svezl bych se s tebou :blush
Ne, vazne dej pak vedet jestli to funguje s garminem a ozi.
Ivan Jezberu to uz ale asi vi. Ma take jabka a jak ho znam, uz to ma urcite zmakle.
Ja jsem pocitacovej analfabet, ale s Garminem to pry funguje v pohode, na strankach Garminu jsou odkazy na software.
Chci strihat video, tak ten n otas na to podle mne bude lepsi nez ten iPad a i na psani preci jen klavesnice je klavesnice :D
Se sponzorinkem dam vedet, zatim mam z 5 zadosti 2 pozitivni odpovedi :yes :D

Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Re: GPS Utility- Downloud a jiné související vychytávky

#180 Příspěvek od Diglobe » 25 led 2011 20:10

kamca píše:Tak jsem rad, ze slysim chvalu na ten Apple, tak do nej asi pujdu. Ma SSD, chvali ho v recenzich a je pry odolnejsi nez vetsina notasu.
Hned jsem napsal dopis s zadosti o sponzoring do Applu v Irsku, tak pockam co reknou a jdu do nej :D
Snad to bude fungovat s Ozim a Garminem Nuvi :?:
tady máš přesnou specifikaci:
Kód parametru Název parametru Hodnota
MAC_KONSTRUKCE Konstrukce PC Pøenosný poèítaè
TELO_MATERIAL Tìlo - materiál Hliník
MAC_UHLOP_DISPL Úhlopøíèka displeje - palce 11"
MAC_ROZL_DISPL Rozlišení displeje a typ 1366x768LED backlit GWD
PROCESOR Procesor 1.86GHz Intel Core 2 Duo
RAM_TYP Typ RAM 1x DDR3 SDRAM on board
VEL_RAM RAM 2GB (4GB max.)
HDD_TYP Typ harddisku SSD
HARDDISK Harddisk - kapacita GB 64GB
TYP_GRAF_KART Grafika NVIDIA GeForce 320M
GRAPH_MEM Pamìt grafické karty Sdílená 256MB
OPT_MECHANIKA Optická mechanika Volitelná externi USB
VEL_CACHE Cache L2 3MB shared
BUILT_CAMERA Built-in iSight camera Ano
FIREWIRE FireWire port Ne
USB_PORT USB port 2x 2.0
MINI_DIPLEJ_PORT Mini DisplayPort - DVI, VGA, DVI Ano
STEREO_REPRO Reproduktory Stereo
MIC_IN Mikrofonní vstup Ne
OPT_IN_OUT Optický audio IN/OUT Ne
ETHERNET Ethernet Ne (volitelnì pøes USB adap.)
WIFI Wi-Fi IEEE 802.11n
BTH Bluetooth 2.1 + EDR
SD__SLOTX SDXC slot Ne
SD__SLOT SD/MMC Slot Ne
EXPRESS_CARD ExpressCard Ne
LOCK_KENSI Kensington Lock Ne
BATT_STAND Výdrž na baterii > 5 hod. s Wi-Fi
MAC_ROZSIRENI Možnost rozšíøení RAM, HDD
KLAVESNICE_1 Klávesnice Vestavìná
KEYB_LANG Jazyk klávesnice CZ - Èeská
MOUSE Myš NE - volitelnì
ROZMERY Rozmìry (mm) 3-17x299.5x192
HMOTNOST Hmotnost (g) 1060

Jinak pokud koupíš (nebo dostaneš) Maca z jiné země, než z čech, nebude mít českou klávesnici. Ta se dodělává pouze k počítačům, které jdou do Čech. 64GB HDD je ale hrozně málo. Pokud na tom chceš dělat filmy, potřebuješ větší. Když připojíš externí harddisk k airu, ta jedině přes USB a pokud budeš dělat filmy v HD kvalitě, tak to nemusí při úpravách stíhat. Lepší je pak HDD a počítač propojený WireFire, ale to už jsi u Macbook PRO za trochu jinou cenu. I 2G paměti nejsou moc, na fotky a video je lepší aspon 4G, takže další investice do paměti.
Co se týče odolnosti, tak bych neměl obavy. Nový air je vyroben z kusu hliníku stejně jako macbook a oproti tomu starýmu, který byl tenčí, tak nový má takový klínovitý tvar, takže kloub je dost pevný. A ta výdrž :inlove


Jak je to s garminem nevím úplně přesně. Já Maca propojuji s Garmin Oregon, funguje stahování cashek, aplikace training centrum, ale aktualizaci map mi dělal člověk s PC. I když pravda, nezkoušel jsem to, bylo to v tu chvíli pro mne jednodušší mu to šoupnout. To samý s autonavigací, taky Garmin.

Jako uživatel Maca budu samozřejmě vše chválit, to je logický. Ale má samozřejmě svoje mouchy, něco prostě na tom nefunguje jak byl člověk zvyklý na PC. Ale to zase bohatě vynahradí jiné vlastnosti a leccos mu pak odpustíš a pak není cesta zpátky a čím víc maců potom doma máš, tak zjistíš, že ten Steve Jobs vůbec není blbej :)
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

Odpovědět