Pivo

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Pivo

#1 Příspěvek od Neklan » 28 říj 2010 11:57

Zachytil jsem na i-dnes tenhle článek http://ekonomika.idnes.cz/sdruzeni-napa ... oakcie_vem" onclick="window.open(this.href);return false; a vcelku koresponduje s několikerou zkušeností z posledních měsíců. Mám dva kamarády, co mají hospodu, jeden je na Vsetíně a jeden v Krkonoších, tedy oba v severní polovině republiky. Desítku nepiju, ale ten druhý hospodský říkal, že G-10 se už prostě nedá pít a navíc ho Plzeňský pivovar zaváží z Polska. Vsetínský kamarád mi říkal, že už je párkrát dokonce zavezli polským Pilsner-Urquel a to už je docela silné kafe. Je pravda, že kvalita Plzně strašně klesá a v některých hospodách je vysloveně hnusná. Nedávno jsem četl také jiný článek, kde pisatel říká, že my Češi nerozumíme pivu a má pravdu, protože po světě se vaří takových druhů piva a my pijeme jenom ten svůj světlý ležák, na který jsme tak pyšní, protože ho vynalezli v Plzni, jejíž kvalita klesá... :ne . Když mi došlo pivo letos v Norsku, tak jsem od řidiče českého autobusu, který jsem potkal v kempu, vyžebral balík plechovkového Kozla a to ván byl takovej hnus, že když jsem si pak v Dánsku koupil obyčejný Carlsberg (těmhle pivům normálně posměšně říkáme "EUROCHCANKY"), tak jsem si fakt pochutnal. Osobně jsem před časem vyhlásil svůj osobní bojkot všech velkých pivovarů, takže už žádná instantní piva od koncernů ovládaných Heinekenem, SAB a podobnými společnostmi!
Od té doby si pochutnávám na třináctce ze Svijan, poctivém ležáku 12,2 Lobkowitz (původní plzeňský sládek, který se už pod Plzeň odmítal podepsat a přešel ke konkurenci), kvasnicovém ležáku Rychtář z Hlinska, různými speciály z náchodského Primátora apod.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Jekub
Příspěvky: 132
Registrován: 12 lis 2008 23:47
Bydliště: Kutná Hora

Re: Pivo

#2 Příspěvek od Jekub » 28 říj 2010 12:07

To že Plzeň už není Plzeň by mě mrzelo. V Plzni jsem strávil nejlepší roky a na jejich pivo dost dám. Poslední dobou nikam moc nechodim, takže točený moc nesleduju, bylo by škoda přijít o kvalitu, ale to se děje už dlouho a všude. Hlavně že se prodává.

Taky je otázka jak se v hospodách staraj o trubky - když jsem v Plzni studoval tak jsme chodili do jedný zapadlý hospody kde čistili trubky pomalu před každym sudem a i obyčejnej Gambrinus tam chutnal úplně fantasticky.....teď co jsem víc na severu je zle, tady to asi rovnou nechaj kvíst.

Díky za tip na Lobkowitze, vyzkoušim ho :yes

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Pivo

#3 Příspěvek od Acon » 28 říj 2010 12:12

U Vás v CZ máte X malých regionálnych pivovarov, ktoré vedia uvariť poctivé a dobré pivo. Ja tu na SK kupujem pivo v Trnave. je tam malý súkromný pivovar, varia výlučne "čerstvé", tzv. živé pivo, čiže za absencie akejkoľvek chémie. Musí sa tým pádom skladovať v chladničke a vydrží 2 týždne. Ale tá chuť stojí za to. Slad vozia z Plzne, ale to samozrejme neznamená, že sa to = Plzni. Pre tých, čo by eventuelne mali záujem, volá sa Gessler.
Takže ja doporučujem nájsť a vyskúšať nejaké malé regionálne pivoríky a vybrať si svoju chuť. Oni to robia pre radosť a s tým pivom žijú. A je to na ňom aj poznať. Bohužial výčapy dávajú prednosť konzervovaným pivám, pretože po živých musia denne čistiť trubky. Po tých bežných tam ten sajrajt môžu nechať aj X týždňov.
Naposledy upravil(a) Acon dne 28 říj 2010 12:27, celkem upraveno 1 x.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
krestak
Příspěvky: 1080
Registrován: 24 lis 2008 21:39
Bydliště: Býkev

Re: Pivo

#4 Příspěvek od krestak » 28 říj 2010 12:15

Osobně Gambrinus nekupuju dva roky protože je to hroznej patok :hmm: momentálně sosám Svijany nebo Staropramen a Lobkovice :D a to se pod pergolou vysosá každej vejkend sud :mrgreen: :beer
101FC GS
S II 109
110 HAE
tel. 721763960

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pivo

#5 Příspěvek od Rover » 28 říj 2010 12:23

V čechách piju jen Svijany, Bernarda nebo ochutnám něco od nějakého malého nezávislého pivovaru. Poslední dobou jsem si oblíbil rakouská nebo německá bílá (taková ta bíle zakalená piva), strašně mně chutnají. O anglických pivech by to bylo na dlouhé povídání...
Country boy...

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7823
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Pivo

#6 Příspěvek od Sláma Karel » 28 říj 2010 12:25

Souhlas s Neklanem. Ty chcanky, co si teď jmenujou Gambrinus 10 je začínající konec piva v Čechách a na Moravě. :ne
Náhodou jsme si ho koupili sebou teď do Rumunska, aby jsme něco měli, než koupíme Timisoaranu. Nebudete tomu věřit, ale Timisoaranu jsme koupili hned první den, protože po prvních dvou plechovkách G10 v noci po příjezdu, jsme si mysleli, že máme nějakou špatnou várku plechovek G10. Až když přijel další kamarád a měl sebou taky G10, ale odjinud, jsme pochopili, že se to není špatná várka, ale že to tak prostě je. :hmm:
Pak jsme každý večer dělali to, že když někdo řekl něco nevhodného, tak za trest musel vypít jednu plechovku G10. A tak slušně se u večerních ohňů asi nikdy nemluvilo a asi už ani nikdy mluvit nebude.
Osobně si teď už v hospodě dám cokoliv jiného jenom ne Gambrinus 10. :puke

Ještě že jsem vždycky byl na Budvar než na Plzeň. Ale teď už to bude asi jedno. Stejně první pivo, které mi opravdu připadalo hnusný, byl ten Budvaří Pardál. :puke

Jó já si asi holt budu vozit pivo z Rumunska. Zlatá Timisiorana, Ursus, Skol a spol.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
ssang
Příspěvky: 921
Registrován: 06 zář 2009 00:42
tel.: 733149044
auto: jen vzpomínky na LR
Bydliště: nad Prahou i v Praze

Re: Pivo

#7 Příspěvek od ssang » 28 říj 2010 12:31

Bohužel s tím pivem je to pravda, že je čím dál tim horší a G 10 má nejméně vyrovnanou chuť, ale ostatní piva se jí asi v tomto ohledu snaží napodobit. Proto jsem přešel na konzumaci dobrých červených suchých vín. Pár let jsem mimo jiné provozoval i zahradní restauraci a výtoč jsme měli při pěkném počasí i čtyři sudy a to jen díky tomu, že cesta od sudu do pípy byla krátká a pravidelně udržovaná a samozřejmě i teplota byla udržovaná na úrovni sedmého schodu. Při velkých parnech se v rámci možností v lednici chladily i půllitry. V té době jsem pil pivo rád a v dostatečné míře, ale v posledních cca pěti letech když na něj mám chuť, tak mě po vypití tak dvou kousků chuť na další přejde. Občas si ještě s chutí vypiju čerstvě naražené kvasnicové.
Skutečně známou osobností se stáváme, když Word přestane naše příjmení podtrhávat červeně.
http://www.remax-czech.cz/reality/re-ma ... av-bursik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Pivo

#8 Příspěvek od pablo.gs » 28 říj 2010 13:03

Jo Svijanská 13 je bašta, to je u mě už dlouho jednička kterou musím mít ve sklepě :yes :yes :yes . Gambáč bych do sebe nenalil už léta - hnus :puke , no a Plzeň? K nám na sever se vozí už taky z Polska a není to chuťově ono, cenově teda jo, to jo.... :ne
Ze zahraničních mě nezklamala Stella a nebo pokud je možnost nějaký Weissbier (jak píše Rover) to je echte mňamka :yes :beer
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

pidibi
Příspěvky: 854
Registrován: 24 úno 2009 23:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#9 Příspěvek od pidibi » 28 říj 2010 13:08

...
Naposledy upravil(a) pidibi dne 15 pro 2010 22:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#10 Příspěvek od Stavros » 28 říj 2010 13:13

Plzen ted taky vyrabej v polsku, jak pise neklan, je to poznat i nejak podle sarze na flaskach, ukazovali mi to kluci z hradce, jen jsem zapomnel, co tam ma a nema bejt napsany. Fakt je, ze meli Plzen polskou a bylo to strasne poznat. Prej je to hlavne to pivo ruzne v akcich napr. v Lidlu atd.
nevim no: http://www.hoax.cz/hoax/plzenske-pivo-z-polska/" onclick="window.open(this.href);return false;
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#11 Příspěvek od Neklan » 28 říj 2010 13:28

Weizenbier pijeme vždycky v Rakousku na horách a musím říct, že i Náchod ho vaří naprosto perfektní, stejně jako stout, který mi přijde hodně podobný nejrozšířenějšímu "originálu" Guiness. Vidím, že se všichni celkem shodujeme, ať žijí malé pivovary a přejmě jim hodně zdraví, co se kvality i ekonomiky týká :!:
Jinak debatě o anglických pivech se nebráním, takže to Rovere klidně rozviň :!:
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#12 Příspěvek od visby » 28 říj 2010 13:41

co sa tyka piva na zahasenie smadu, tak to kazdy patok je lepsi ako coca cola. ak si chcem posediet v bare pri pive, tak vyberam minipivovary alebo overene krcmicky. napriek tomu, ze su vsetky plne, ich je v BA stale malo a niektorych kvalita dost kolise...

najvacsi pivarsky zazitok mam zo skotska, v kazdej krcme minimalne 5 capovanych piv, vacsinou lokalne pivovary, ktore obmienali kazdy den. kazde pivo malo nieco do seba, bolo ine. stale sa v nich nedokazem orientovat:-)
bitter & twisted od harweystone brewery alebo deuchards IPA chutia paradne aj z flasky.
jedina nevyhoda su MEGA ceny, 2.5 libry za pintu boli skoro standard.
edit: este dodam, ze jedla boli tiez viac odladene na pivo ako u nas;-)

dobre bolo este v strasbourgu, ale belgicke piva mi az tak nerezu ako skotske/anglicke

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#13 Příspěvek od VencaZE » 28 říj 2010 14:00

No, na Gambrinus jsem kdysi nedal dopustit, bylo to pivo mého mládí, ale několik posledních let už ho obcházím obloukem. Je to hnus a nechápu jak to někdo může dobrovolně pít. Kromě toho je Plzeň levnější v německu než u nás, což považuju za vlastizradu, takže Plzeňský piva bojkotuju. Svijany, co tu uvádíte nemají chybu, ale u nás na západě jsou těžko k sehnání. Doma piju Chodovar 11° (10° stojí taky za prd), pak dělají ještě dobrou 13° a černý. Cestou od rodičů si taky někdy vozím Primátor 11°, ten je taky dobrej. V německu si kupuju Kulmbacher nebo Krombacher (jeden z nich je lepší ale pletou se mi)
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Pivo

#14 Příspěvek od pablo.gs » 28 říj 2010 14:18

Nevím jak chutná Kulmbacher, ale Krombacher je dobrý pivko
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
ssang
Příspěvky: 921
Registrován: 06 zář 2009 00:42
tel.: 733149044
auto: jen vzpomínky na LR
Bydliště: nad Prahou i v Praze

Re: Pivo

#15 Příspěvek od ssang » 28 říj 2010 14:46

Na odlehčení tak vážného tématu bych si dovolil:

Povídají si dva kamarádi:
"Já na zlepšení trávení piju pivo,
při nechutenství piju bílé víno,
při nízkém tlaku červené víno,
při vysokém koňak
a když jsem nachlazený, tak si dám slivovici.
"A kdy piješ vodu?"
"Tak takovou chorobu jsem ještě neměl."

A tady někdo má s tou vodou kromě brodění nějakou osobní zkušenost :rofl .
Skutečně známou osobností se stáváme, když Word přestane naše příjmení podtrhávat červeně.
http://www.remax-czech.cz/reality/re-ma ... av-bursik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Pivo

#16 Příspěvek od Safraporte » 28 říj 2010 15:05

Ač ,,skoroPlzeňák" a nebo právě proto - Gambáč 10° piju jen ve stavu výjimečné nouze ... udělali z něj podřadné pivo pro nejspodnější masu pijáků. Je to něco na úrovni Pardála :Ale fuuj: Tuhle jsem se těšil na rybářské závody, jak popijem a jelikož tam měli točeného Pardála - vypil jsem za ty 4 hodiny 3/4 z 0,5 l piva :hmm:
Na druhou stranu, oni nic nezastírají ... ,,desítka" se teď oficiálně jmenuje Výčepní.
Ale ,,jedenáctka" je pitelná ... a docela silná :mrgreen:
Více o ní Gambrinus 11° Excelent

Ivan
Příspěvky: 91
Registrován: 19 led 2009 09:48
tel.: 608216507
auto: Defík
Bydliště: Praha 5, Pavrovského 2502
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#17 Příspěvek od Ivan » 28 říj 2010 17:50

Mám chalupu na Broumovsku, kde je lokální pivovar-Olivětín. Pivo mi moc chutná, hlavně jejich kvasničák :beer . Místní jsou ale "patrioti", tedy chlastají ty eurochcanky /ani bych to nedával do uvozovek/, jako je Gambrinus nebo Staropramen, o místní pivo tam v hospodě nezavadíš. Jo a mám z dobrého zdroje, že ve Staropramenu uvaří 18 stupňové pivo a pak ho ředí počítač vodou dle toho, zda je potřeba desítka, jedenáctka nebo dvanáctka....... :Ale fuuj:
Ivan
LR Defender 110 TD5, http://www.ismrcka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#18 Příspěvek od Hunter » 28 říj 2010 19:45

Pekny tema :wink: I kdyz nejsem nejaky pivar, tak G10 jiz nepiju hooodne dlouho. Mel jsem rad Plzen, ale jak pisete, posledni dobou nic moc. A dnes je u me na 1. miste Bernard, pak mozna ty Svijany, kdysi byl dobry i Nymburk (Postriziny), ale dnes nevim.
Free Td4 2004 HSE automat

Uživatelský avatar
luque
Příspěvky: 460
Registrován: 06 říj 2009 20:18
auto: LR DII
Bydliště: Bytčica

Re: Pivo

#19 Příspěvek od luque » 28 říj 2010 20:19

Ja osobne, už 16 rokov zo všetkého alkoholu pijem iba nealkoholické pivo, aj to iba asi posledných 5 rokov :clap . Ale môj český švagor, tiež tieto pivá veľkých pivovarov nepije :Ale fuuj: . Tam kde býva (pri MB) je niekoľko malých rodinných pivovarov, tak preferuje tie :beer . Za čias mojej alkoholickej kariéry bola plzeň neskutočne super :yes , potom budvárek, a aby som nezabudol na vtedy na slovensku veľmi populárny Ostravár 10 a 12.

Medzi nealko sú výborné Zlatý Bažant :yes a Budvar :yes :mrgreen: .

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2894
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#20 Příspěvek od Neklan » 28 říj 2010 20:59

Hunter píše:Pekny tema :wink: I kdyz nejsem nejaky pivar, tak G10 jiz nepiju hooodne dlouho. Mel jsem rad Plzen, ale jak pisete, posledni dobou nic moc. A dnes je u me na 1. miste Bernard, pak mozna ty Svijany, kdysi byl dobry i Nymburk (Postriziny), ale dnes nevim.
Nevím, jak jsi přišel na to, že v postřižinách pili pivo z Nymburka, vlastně pít mohli cokoli, ale pivovar, ve kterém se točilo, je v Dalešicích a v 90-tých letech ho pár soukromníků dalo do kupy a dneska se tam vaří také slušné pivo.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Odpovědět