Topení

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

Topení

#1 Příspěvek od mikihran » 18 lis 2008 19:26

Nezauvažoval se ,už někdo přítomný,jestli by nešlo nezávislé horkovzdušné obejít použitím topení z nové TD4,topí šíleně!Pod kapotu jsem neměl čas nakouknout? :oops: Takže je to možná blbost? :D

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od low » 18 lis 2008 19:27

mno netusim jak je to technicky vyresne, ale horzkovzduch nezavisle topi i kdyz nejde motor, coz je asi jeho nejhlevnejsi vyhoda

Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

#3 Příspěvek od mikihran » 18 lis 2008 19:36

Jo jasný,ale opomeňme ,že pokud tam nenocuješ,tak většinou,máš zaplý motor,a topení u TD4 má pomalu stejný nástum,jen nejde skoro regulovat.Mně sere na zemi ten válec,pokaždý,když sklopím zadní sedadla a něco vezu zavazí.Mně spíš zajímá jestli by to tech šlo,výhody a nevýhody k nezávislýmu neřeším.Řeším úpravu a převzetí toho jediného čeho si cením na nové TD4

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od MOPADŽI » 18 lis 2008 21:02

To samé, o topení je tady min. již 3x psáno. Podívejte se na témata, než zadáte nové. Ach jo, pak fakt nikdo nic nenajde. Dovedete si představit za rok, za dva jak to bude vypadat :roll: :?: :?: :?:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#5 Příspěvek od DanoDEF » 18 lis 2008 21:13

mikihran píše: ... pokud tam nenocuješ,tak většinou,máš zaplý motor
to je sice pravda ale aj tak teplovzduch bude mat vzdy navrch a upravovat "stareho" defika podla TD4 nema zmysel, navyse ani nema rozvod vzduchu ako nova TD4 a upravy (potrebujes väcsi raiator kurenia a väcsi objem vzduchu dostat do auta tym padom väcsi ventilator) su narocnejsie nez montaz teplovzduchu.

ja praktizujem zapnuty teplovzduch celu zimu od rana do vecera jedine stahujem vykon. je sakra rozdiel sadnut do studeneho auta (aj ked ma dobre kurennie) a temperovaneho auta
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

#6 Příspěvek od mikihran » 19 lis 2008 12:59

Dano dík,to má smysl cos napsal a je to tím vyřešený.Mopagi k tvým slovům můj dotaz se týkal Topení TD4,nikoli principu nezávislého a tento dotaz jsem tu nikde nenašel.A v nejhorším dá se to mazat :wink: A mimochodem nechci bejt rýpar ,ale "ž"angličtina nemá,takže mopagi,ale to jen jako kamarádské rýpnutí,dopředu se za to omlouvám,vím,že tu nejde o gramatiku,ale rady,diskuzi atak. :D :D

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

#7 Příspěvek od Jenda » 19 lis 2008 15:59

mikihran píše:Dano dík,to má smysl cos napsal a je to tím vyřešený.Mopagi k tvým slovům můj dotaz se týkal Topení TD4,nikoli principu nezávislého a tento dotaz jsem tu nikde nenašel.A v nejhorším dá se to mazat :wink: A mimochodem nechci bejt rýpar ,ale "ž"angličtina nemá,takže mopagi,ale to jen jako kamarádské rýpnutí,dopředu se za to omlouvám,vím,že tu nejde o gramatiku,ale rady,diskuzi atak. :D :D
:ty jeden...:
Rejpalu je tu dost :wink:
Co se tveho datazu tyce,uz ti odpovedel Dano a ja jen dodam,uz jsi si dobre prohledl novou palubku u noveho Td4?Urco jo.Je tam temer vse jinak a to hlavne diky topeni a to vse je navleceno na puvodni palubku(viz sloupek volantu).No a protoze uz nezbylo misto,zrusili predni klapky :roll:
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od low » 19 lis 2008 16:11

ne ne, klapky byly zruseny z duvodu snizeni hluku uvnitr kabiny!!!

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

#9 Příspěvek od Jenda » 19 lis 2008 16:24

To je sice mozny a asi i pravdepodobny ale kam by tam ten 2xklapkostroj nacpali kdyz tam narvali takovej plastovej paznyk.
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

#10 Příspěvek od mikihran » 19 lis 2008 17:04

Jasně palubku jsem viděl,umístění vývodů taky,mně zajímalo srdce topení v motorovém prostoru a využití starého rozvodu skla a na nohy,myslím ,že by i tyto dva pruduchys novým topením z TD4 hodně dokázaly.Myslel jsem,vyhodit starou kysnu u motoru a dát novou,laicky řečeno.byla to jen myšlenka,která mně po 2 dením ježdění v novém Defiku napadla.Opravdu mne po dvou dnech učarovalo jen to topení

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od MOPADŽI » 20 lis 2008 12:30

mikihran píše:Dano dík,to má smysl cos napsal a je to tím vyřešený.Mopagi k tvým slovům můj dotaz se týkal Topení TD4,nikoli principu nezávislého a tento dotaz jsem tu nikde nenašel.A v nejhorším dá se to mazat :wink: A mimochodem nechci bejt rýpar ,ale "ž"angličtina nemá,takže mopagi,ale to jen jako kamarádské rýpnutí,dopředu se za to omlouvám,vím,že tu nejde o gramatiku,ale rady,diskuzi atak. :D :D
Ahoj, máš pravdu :shock: Tvůj požadavek, je o jiném... Takže promiň nebo...vlastně "sorry" :lol: Ale diskuze je diskuze :lol:
K engličtině jen uvádím, že já jsem Čech jako poleno, a píší a mluvím především česky. Proto jsem MOPADŽI, víš :?:
A jinak, když jsem si dal tuto přezdívku, nebo cheš-li "nick" tak jsem po 14 dnech zjistil, že MOPAGI tu již existuje :cry: :cry: :cry: , moc sem ale nechodí :Sorry: :lol: Ahoj a někdy někde pojezdíme :wink:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od MOPADŽI » 20 lis 2008 12:33

Jenda píše:
mikihran píše:Dano dík,to má smysl cos napsal a je to tím vyřešený.Mopagi k tvým slovům můj dotaz se týkal Topení TD4,nikoli principu nezávislého a tento dotaz jsem tu nikde nenašel.A v nejhorším dá se to mazat :wink: A mimochodem nechci bejt rýpar ,ale "ž"angličtina nemá,takže mopagi,ale to jen jako kamarádské rýpnutí,dopředu se za to omlouvám,vím,že tu nejde o gramatiku,ale rady,diskuzi atak. :D :D
:ty jeden...:
Rejpalu je tu dost :wink:
Co se tveho datazu tyce,uz ti odpovedel Dano a ja jen dodam,uz jsi si dobre prohledl novou palubku u noveho Td4?Urco jo.Je tam temer vse jinak a to hlavne diky topeni a to vse je navleceno na puvodni palubku(viz sloupek volantu).No a protoze uz nezbylo misto,zrusili predni klapky :roll:
Honza
Já mezi ně nepatřím :Ale fuuj: :mrgreen:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Odpovědět