Žluté Optimy

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
erik
Příspěvky: 2869
Registrován: 16 říj 2006 19:00
tel.: +421905448329
auto: D90 td5,/D2-3/D4,D5
Bydliště: skalica
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od erik » 17 říj 2008 20:19

MOPADŽI píše:
low píše:ja jezdim na vylety sam, tak proto. nepotrebuju si nic zduvodnovat. a to ani na sahare nepustim mrazak, dokonce ani lednicku :-)
Já jsem na nanuky, takže mrazák používám a proto mám dvě baterky a k tomu ještě optimy :lol:
...tak tomu rikam ironie osudu last minute...,v tomto pripade ale z te lepsi stranky..
Po dlouhych cekani na dobrou zpravu, jsem ji odpoledne dostal a zacinam shanet "EAGL" a samo, ze system dvojite baterie... :D :D :D
Defender 90 Td5 171k Old Man Emu,Warn 8274, M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel,2xWebasto,Garmin nuvi 660, CB.MATADOR WISENTTA M/T 235/85 R 16 MP-75., Roll cage,retezy PEWAG,2xARB uzaverky,
Discovery 3 ,bez skrabancu

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

#22 Příspěvek od DanoDEF » 17 říj 2008 20:26

teslo píše:
low píše: (zatim sem jen dvakrat spalil navijak a baterky nevarila-nesmrdely :)
BTW: spaleny motor navijaku moze byt dosledok slabej baterie, resp. poklesu napatia pri jej pretazeni. To je prave argument, ktory hovori pre Optimu( resp. ine trakcne baterie). Ich konstrukcia totiz zvlada kratkodobo vacsie prudy a aj sa z vybitia lepsie spamatavaju.
... to s tym samätavanim mas pravdu na to su predsa trakcne batrie konstuovane ale pre miestnych vyletnikoch, ktori nenavijakuju kazdych 10min jazdy a ani dlhe hodiny je vcelku zbytocna. ( pozor ja tu bateriu nezatracujem )

... a spaleny motor byva casto dosledkom privysokej kapacity resp prudu, ktory tieto baterie vedia dodat do zataze cize motora.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od VencaZE » 18 říj 2008 10:32

Ahoj,no já jsem kdysi používal červené optimy.Odůvodněnost jejich použití je tam,kde je předpoklad ztíženého startu motoru,tj ty baterky při nízké hmotnosti a relativně malé kapacitě dokáží dát nárazově obrovské startovací proudy,jesli si dobře vzpomínám tak asi okolo 800A. Používal jsem pro startování starých strojů(traktorů). Nevýhoda je ale,jak tady psal OME,že jsou náchylné na nastavení nabíjecí soupravy-delší přepětí je likviduje. Pokud se týče mechanického poškození,mám zkušenost(měl jsem tři),že když jste s ní někde řachli o zem a ona praskla,tak to byla cesta do věčných lovišť. Jinou její hezkou vlastností je,že neobsahuje elektrolyt,takže ji můžete pohodit v jakékoliv poloze. Nevýhodou je nízká kapacita,takže do náklaďáku,kde potřebuji víkend v kuse topit bufíkem,běží noťas,lednice a jiné spotřebiče,bych si je (2x12V) rozhodně nedal. Krom toho mi dost zklamaly,ale možná jsem si to zavinil sám,právě špatným stavem dobíjecí soustavy,což běžné "olověné" baterce nevadí 8) . Takže kdo má třeba 100Ah klasiku,tak má daleko větší šanci na úspěšný start(po úspěšném večírku :D ),než kolega se zázračnou optimou :) .

OME
Příspěvky: 260
Registrován: 25 pro 2007 12:49
Bydliště: Chrudim

#24 Příspěvek od OME » 19 říj 2008 21:31

MOPADŽI píše:
low píše:ja jezdim na vylety sam, tak proto. nepotrebuju si nic zduvodnovat. a to ani na sahare nepustim mrazak, dokonce ani lednicku :-)
Já jsem na nanuky, takže mrazák používám a proto mám dvě baterky a k tomu ještě optimy :lol:
Mopadži jak jsem nedávno prohlížel tvého Defendera,divím se,že tam nemáš čtyři optimy od každé barvy :lol:

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od MOPADŽI » 19 říj 2008 21:42

OME píše:
MOPADŽI píše: Já jsem na nanuky, takže mrazák používám a proto mám dvě baterky a k tomu ještě optimy :lol:
Mopadži jak jsem nedávno prohlížel tvého Defendera,divím se,že tam nemáš čtyři optimy od každé barvy :lol:
Hezkej viď :?: No, hlavně že jsi mně ho nepoškrábal 8) A že ses nepřihlásil, dali by jsme řeč :wink: No, a jinak přemejšlím, že tam dám ještě dvě červený, abych měl naprostou jistotu :roll: Sichr je sichr :lol: :lol: :lol: P.S. Jo a modrý, budou v garage připravený. Páč vidím, že máš zkušenosti a proto auto dovybavím jak doporučuješ, bo sem pořád :Pohoda: začátečník :lol: :lol: :lol:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

OME
Příspěvky: 260
Registrován: 25 pro 2007 12:49
Bydliště: Chrudim

#26 Příspěvek od OME » 19 říj 2008 21:47

Viděl jsem ho v servise u Admina a tys byl doma.Jinak bych se určitě přihlásil. :)

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od MOPADŽI » 19 říj 2008 21:50

OME píše:Viděl jsem ho v servise u Admina a tys byl doma.Jinak bych se určitě přihlásil. :)
Tak příště :wink: Budu rád, pokecáme, páč vím, že jsi taky správnej DEF pacient :lol: :lol:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ALF » 19 říj 2008 22:26

MOPADŽI píše:
OME píše:Viděl jsem ho v servise u Admina a tys byl doma.Jinak bych se určitě přihlásil. :)
Tak příště :wink: Budu rád, pokecáme, páč vím, že jsi taky správnej DEF pacient :lol: :lol:
Pane Mopadži, byl to nejhezčí de Feek v SOSnové. :lol:

Uživatelský avatar
KRANG
Příspěvky: 1491
Registrován: 16 črc 2007 19:49
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od KRANG » 21 říj 2008 23:06

Plácám po zádech ostatní borce, kteří mají Optimy. Mám taky jednu v defíku. V devadesátce není místa nazbyt, takže jako pozitivum beru menší rozměry. Používám jí pro lednici, přídavný světla, naviják etc. Dlouhodobé zkušenosti zatím nemám. V motoru mám pak druhou klasickou baterku pro provoz auta. Až mi umře, tak koupim druhou Optimu a budu dvojnásobnej borec. Cenovej rozdíl při objednávce v zahraničí neni zas takovej.. Podobný téma jsme tady probírali ohledně dobíjení (dva alternátory vs. propojení).
Defender 90 200Tdi "ZEBRA" / Range Rover L322 V8 4.4 / Series III 109" 2.25l exMOD "VOJÁK" + Sankey Trailer Narrow Track
servisuje http://www.OWR.cz

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od low » 21 říj 2008 23:29

positivum jsou mensi rozmery, ale pokud si koupis obycejnou 55ah baterku tedy se stejnou kapacitou jako ma optima, tak bude taky tak mala ne???

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

#31 Příspěvek od Jenda » 21 říj 2008 23:42

Souhlasim a bude stat patnact stovaku.Kdyz se zmrtvi v zaruce,tak se vymeni a nebo nasledne v klidu koupi dalsi.1500 je necela nadrz nafty ne :?:
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od MOPADŽI » 23 říj 2008 14:37

ALF píše:
MOPADŽI píše: Tak příště :wink: Budu rád, pokecáme, páč vím, že jsi taky správnej DEF pacient :lol: :lol:
Pane Mopadži, byl to nejhezčí de Feek v SOSnové. :lol:
:Ale fuuj: :oops: :oops:
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od MOPADŽI » 23 říj 2008 14:38

KRANG píše:Plácám po zádech ostatní borce, kteří mají Optimy. Mám taky jednu v defíku. V devadesátce není místa nazbyt, takže jako pozitivum beru menší rozměry. Používám jí pro lednici, přídavný světla, naviják etc. Dlouhodobé zkušenosti zatím nemám. V motoru mám pak druhou klasickou baterku pro provoz auta. Až mi umře, tak koupim druhou Optimu a budu dvojnásobnej borec. Cenovej rozdíl při objednávce v zahraničí neni zas takovej.. Podobný téma jsme tady probírali ohledně dobíjení (dva alternátory vs. propojení).
Vítej f klubu OPTIMISTÚ :lol: A votomtoje.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
KRANG
Příspěvky: 1491
Registrován: 16 črc 2007 19:49
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od KRANG » 23 říj 2008 22:00

Vzhledem k tomu, že bývám dlouhodobě v zahraničí, tak je pro mě u Optimy další plus, že vydrží dlouho nabitá a nezničí se nepoužíváním. V eRku mi u obyč baterie prasknul obal a vytekla kyselina. To je další věc, která mi vadí. Věčně z toho teče kyselina i když je neporušená, naleptá to barvu apod. A jak jsem psal, cena v UK je poloviční, takže proč to nevyzkoušet. Zatim spokojenost.
Defender 90 200Tdi "ZEBRA" / Range Rover L322 V8 4.4 / Series III 109" 2.25l exMOD "VOJÁK" + Sankey Trailer Narrow Track
servisuje http://www.OWR.cz

OME
Příspěvky: 260
Registrován: 25 pro 2007 12:49
Bydliště: Chrudim

#35 Příspěvek od OME » 24 říj 2008 09:14

KRANG píše:Vzhledem k tomu, že bývám dlouhodobě v zahraničí, tak je pro mě u Optimy další plus, že vydrží dlouho nabitá a nezničí se nepoužíváním. V eRku mi u obyč baterie prasknul obal a vytekla kyselina. To je další věc, která mi vadí. Věčně z toho teče kyselina i když je neporušená, naleptá to barvu apod. A jak jsem psal, cena v UK je poloviční, takže proč to nevyzkoušet. Zatim spokojenost.
Pokud ti jde o nepoužívání baterie,tak vskutku Optima je optimální.Jinak jezdím 33 let,nevím už kolik jsem měl aut,ale kyselina mi nikdy z baterií nevytékala. :?

Uživatelský avatar
ALF
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 pro 2006 10:07
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ALF » 24 říj 2008 16:11

Jinak jezdím 33 let,nevím už kolik jsem měl aut,ale kyselina mi nikdy z baterií nevytékala. :?[/quote]

Měl jsem VW Transporter TDi a v mrazu na chalupě, když jsem chtěl ráno nastartovat, pecka jak z děla. jsem myslel, že mi odletěl motor. Koukám a baterka bez dekla. totálně se rozletěla a kyselina prochcala vše pod baterií. Varta byla 3 roky stará.

Uživatelský avatar
malda (maldama)
Příspěvky: 169
Registrován: 14 úno 2008 21:17
Bydliště: skoro Praha

#37 Příspěvek od malda (maldama) » 23 lis 2008 17:57

Vim ze to sem uplne nepatri, ale nechtel jsem zakladat nove tema zbytecne...
Jaky startovaci proud by mela mit baterka pro Disko I 200TDi?
Dekuju
DII Td5

Odpovědět