Dodělání klima

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#61 Příspěvek od Stavros » 16 bře 2010 12:34

V asii to ma takhle udelany skoro kazdy auto.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

spiti
Příspěvky: 56
Registrován: 25 říj 2007 17:37
Bydliště: Praha 6

Re: Dodělání klima

#62 Příspěvek od spiti » 17 bře 2010 09:41

A funguje to nějak inteligentně? Nikde jsem na tom autě neviděl žádný odvětrávání té klimatizace, což mě trochu překvapilo.

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#63 Příspěvek od MOPADŽI » 30 bře 2010 16:07

Už je skoro namontováno :sun
Přílohy
30032010015.jpg
30032010015.jpg (38.35 KiB) Zobrazeno 6070 x
30032010012.jpg
30032010012.jpg (36.69 KiB) Zobrazeno 6070 x
30032010008.jpg
30032010008.jpg (32.1 KiB) Zobrazeno 6071 x
30032010009.jpg
30032010009.jpg (35.52 KiB) Zobrazeno 6071 x
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
Mešky
Příspěvky: 838
Registrován: 08 bře 2007 11:41
tel.: 602465066
Bydliště: Třeboň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#64 Příspěvek od Mešky » 30 bře 2010 16:17

Otepluje se, máš to včas. Akorát si nezapomeň mazat ty kolena, nejlepší je opodeldok nabo psí sádlo. :rock
Defender 90, 110, 130 Camper , Discovery Camel Trophy , RR TDV8 3,6 , Serie III FFR

http://www.automeskan.cz
http://www.penzion-mlaka.cz

Uživatelský avatar
HV.
Příspěvky: 146
Registrován: 04 črc 2009 19:40

Re: Dodělání klima

#65 Příspěvek od HV. » 30 bře 2010 18:35

MOPADŽI píše:Patrik je poslední dobou nějakej vostrej příspěvatel takže :hand Prostě má vždycky pravdu :sun
Ono na střeše není právě u většiny expe. aut jenom ta klima (kdyby tam tedy byla). Většinou tam máš kanistry, bednu s náhradními díly atd. Proč tu hmotnost tedy zbytečné zvyšovat, když právě toto, jde řešít jinak.
Acone, je pravda, že kamiony toho nalítají hodně, ale převážně po dálnicích. Kdyby z toto množství km, najeli cca ročně 10tis. po lesních, polních cestách a Afrických roletách, asi by to se životností klimy bylo jinak. Právě toto použití jsem jim specifikoval jako dotaz do Dalixu.
Konkrétně tedy: Dobrý den, rád bych osadil off roadový vůz Land Rover Defender střešní klimatizací waeco. Prosím vás o navržení vhodného typu klimatizace pro tentřo vůz, vzhledem k účinnosti a spolehlivosti. Provoz auta cca 50 000km ročně z toho 10 000 km v náročných provozních a klimatických podmínkách - lesní, polní a kamenité cesty, Africké prašné a "zrolovatělé" pisty", značné výškové rozpětí nadmořské výšky v krátkém čase (v indii jsme měli jet až do 5600m/nm). Klimatizace, by tydy te měla pojmout vzhledem k žívotnosti, značné množství otřesů. Dále mám dotaz ohledně možnosti čistitelnosti nasávacích štěrbin vzledem k provozu ve velmi prašném prostředí....atd.
Odpověď: Výrobky které dodáváme, nejsou určeny do provozních podmínek, které jste popsal. Vzhledem k záručním podmínkám výrobce, vám montáž střešní klimatizace, které nabízíme nedoporučujeme...
Takže tak.
Pak jsem ještě pátral, něž jsem tuto variantu zavrhnul, co za klimi mají nové typy traktorů. Protože klimi mají, jezdí po poli, kde se to také pořád třepe a kde se také práší.
Už jsem ale byl tlačen časem, tak se objednal origo kit a je klid.
Kluci ja nevim,ale spise mi posledni dobou pripada ze jste to vy, kdo se vostre navazite do Patrika, bez ohledu na to ze jsem z CB,neb se snazim byt nestanny, jen mi to tak opravdu prijde. :-( Ono to tady na foru vubec posledni dobou je najak husty a je to fakt skoda. A to jsem si rikal jak jsou ty LRmani v pohode oproti ostatnim. Se obcas staci podivat na offoradforum a cloveku byva nevolno. Tak prosim zakopejte valecnou sekyru, vykaslete se na jizlive pripominky, napadani ostatnich apod....

Obecne si myslim, ze pokud se nekomu zdaji dily v CR drahe, neni pro nikoho problem si je objednat v treba v UK, nebo jinde ve svete, chce to je hledet. :bandit Tak a ted jsem spasil vsechny majitele s moji radou, takze v SZ poslu cislo meho uctu :rofl :rofl :rofl



A jak to funguje? Chladi, chladi?
LR RRC 3.5 V8 88,LPG
C.Budejovice

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#66 Příspěvek od Stavros » 30 bře 2010 19:26

hezka prace Mopadzi, neustale me bavi se divat na vytvory britskych inzenyru. :D
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Dodělání klima

#67 Příspěvek od Sláma Karel » 30 bře 2010 21:06

HV. píše:
MOPADŽI píše:Patrik je poslední dobou nějakej vostrej příspěvatel takže :hand Prostě má vždycky pravdu :sun
Ono na střeše není právě u většiny expe. aut jenom ta klima (kdyby tam tedy byla). Většinou tam máš kanistry, bednu s náhradními díly atd. Proč tu hmotnost tedy zbytečné zvyšovat, když právě toto, jde řešít jinak.
Acone, je pravda, že kamiony toho nalítají hodně, ale převážně po dálnicích. Kdyby z toto množství km, najeli cca ročně 10tis. po lesních, polních cestách a Afrických roletách, asi by to se životností klimy bylo jinak. Právě toto použití jsem jim specifikoval jako dotaz do Dalixu.
Konkrétně tedy: Dobrý den, rád bych osadil off roadový vůz Land Rover Defender střešní klimatizací waeco. Prosím vás o navržení vhodného typu klimatizace pro tentřo vůz, vzhledem k účinnosti a spolehlivosti. Provoz auta cca 50 000km ročně z toho 10 000 km v náročných provozních a klimatických podmínkách - lesní, polní a kamenité cesty, Africké prašné a "zrolovatělé" pisty", značné výškové rozpětí nadmořské výšky v krátkém čase (v indii jsme měli jet až do 5600m/nm). Klimatizace, by tydy te měla pojmout vzhledem k žívotnosti, značné množství otřesů. Dále mám dotaz ohledně možnosti čistitelnosti nasávacích štěrbin vzledem k provozu ve velmi prašném prostředí....atd.
Odpověď: Výrobky které dodáváme, nejsou určeny do provozních podmínek, které jste popsal. Vzhledem k záručním podmínkám výrobce, vám montáž střešní klimatizace, které nabízíme nedoporučujeme...
Takže tak.
Pak jsem ještě pátral, něž jsem tuto variantu zavrhnul, co za klimi mají nové typy traktorů. Protože klimi mají, jezdí po poli, kde se to také pořád třepe a kde se také práší.
Už jsem ale byl tlačen časem, tak se objednal origo kit a je klid.
Kluci ja nevim,ale spise mi posledni dobou pripada ze jste to vy, kdo se vostre navazite do Patrika, bez ohledu na to ze jsem z CB,neb se snazim byt nestanny, jen mi to tak opravdu prijde. :-( Ono to tady na foru vubec posledni dobou je najak husty a je to fakt skoda. A to jsem si rikal jak jsou ty LRmani v pohode oproti ostatnim. Se obcas staci podivat na offoradforum a cloveku byva nevolno. Tak prosim zakopejte valecnou sekyru, vykaslete se na jizlive pripominky, napadani ostatnich apod....

Obecne si myslim, ze pokud se nekomu zdaji dily v CR drahe, neni pro nikoho problem si je objednat v treba v UK, nebo jinde ve svete, chce to je hledet. :bandit Tak a ted jsem spasil vsechny majitele s moji radou, takze v SZ poslu cislo meho uctu :rofl :rofl :rofl



A jak to funguje? Chladi, chladi?

Asi moc forum nečteš celý co? :ty jeden...: Měl jsi se spíš vyjádřit tady. http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... 88&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
HV.
Příspěvky: 146
Registrován: 04 črc 2009 19:40

Re: Dodělání klima

#68 Příspěvek od HV. » 30 bře 2010 22:34

Kluci ja nevim,ale spise mi posledni dobou pripada ze jste to vy, kdo se vostre navazite do Patrika, bez ohledu na to ze jsem z CB,neb se snazim byt nestanny, jen mi to tak opravdu prijde. :-( Ono to tady na foru vubec posledni dobou je najak husty a je to fakt skoda. A to jsem si rikal jak jsou ty LRmani v pohode oproti ostatnim. Se obcas staci podivat na offoradforum a cloveku byva nevolno. Tak prosim zakopejte valecnou sekyru, vykaslete se na jizlive pripominky, napadani ostatnich apod....

Obecne si myslim, ze pokud se nekomu zdaji dily v CR drahe, neni pro nikoho problem si je objednat v treba v UK, nebo jinde ve svete, chce to je hledet. :bandit Tak a ted jsem spasil vsechny majitele s moji radou, takze v SZ poslu cislo meho uctu :rofl :rofl :rofl



A jak to funguje? Chladi, chladi?[/quote]


Asi moc forum nečteš celý co? :ty jeden...: Měl jsi se spíš vyjádřit tady. http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... 88&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; K[/quote]

Asi ne, tak ja to tam preposlu :Sorry: :rofl
LR RRC 3.5 V8 88,LPG
C.Budejovice

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Dodělání klima

#69 Příspěvek od Sláma Karel » 30 bře 2010 23:35

Já myslím, že nemusíš. Většina lidí kterých se to týká si to tu přečte taky :rofl K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
HV.
Příspěvky: 146
Registrován: 04 črc 2009 19:40

Re: Dodělání klima

#70 Příspěvek od HV. » 31 bře 2010 00:34

Sláma Karel píše:Já myslím, že nemusíš. Většina lidí kterých se to týká si to tu přečte taky :rofl K :dance
No ted jsem to cele procetl a moc mi toho hlava nebre a asi uprimne ani nechce. :Ale fuuj:

Nejak jsem nepochopil smysl cele hadky, resp debaty.... Vo co jim jako jde?Vzdyt mi to nedelame pro sebe :D :D :D
LR RRC 3.5 V8 88,LPG
C.Budejovice

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#71 Příspěvek od Luboš M. » 31 bře 2010 15:15

HV. píše:
Sláma Karel píše:Já myslím, že nemusíš. Většina lidí kterých se to týká si to tu přečte taky :rofl K :dance
No ted jsem to cele procetl a moc mi toho hlava nebre a asi uprimne ani nechce. :Ale fuuj:

Nejak jsem nepochopil smysl cele hadky, resp debaty.... Vo co jim jako jde?Vzdyt mi to nedelame pro sebe :D :D :D
A PROČ TOHLE ŘEŠÍTE V RUBRICE DODĚLÁNÍ KLIMA?????!!!!!!! :envy
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#72 Příspěvek od MOPADŽI » 02 dub 2010 08:42

Už chladí :rain :rain :rain vločky tady nejsou, tak alespoň déšť.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
kocisek
Příspěvky: 69
Registrován: 05 bře 2010 18:21
tel.: 00421905728541
auto: defender110

Re: Dodělání klima

#73 Příspěvek od kocisek » 02 dub 2010 09:16

mam klimu v defendri 110 ak chceš možeš si ju prist vymontovat kompletnu funkčnu aj sa poučiš ako si ju sam namontuješ cena 1OOOOkč :D :D tel.00421944193504

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#74 Příspěvek od PavelU » 02 dub 2010 09:19

MOPADŽI píše:Už chladí :rain :rain :rain vločky tady nejsou, tak alespoň déšť.
Jestli to nebude tím, že vám tam napadlo 20cm sněhu... :mrgreen: :mrgreen:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání klima

#75 Příspěvek od MOPADŽI » 02 dub 2010 12:48

kocisek píše:mam klimu v defendri 110 ak chceš možeš si ju prist vymontovat kompletnu funkčnu aj sa poučiš ako si ju sam namontuješ cena 1OOOOkč :D :D tel.00421944193504
Vymontuj to, dej to do krabic a za 10tis. ji beru !
Když tedy bude vše nepoškozené. Vše co to má obsahovat "kit" a co je tedy potřeba připravit, je výše na fotkách.
Dík
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Dodělání klima

#76 Příspěvek od cyril » 31 srp 2019 17:30

Tak to tady zase trochu oživím.
Minulý týden jsme se vydali Defíkem do Rumunska. Radši až na samý závěr prázdnin, páč jsme v tuhle dobu již počítali s rozumnějšími teplotami. Ale byla to chyba! Viz foto teploměru v autě.
Vloni jsme byli s Disco 4, ale protože jsme tentokrát chtěli trochu potábořit, nezávislí na penzionech, vzali jsme si Defa. Auto je super, máme ho moc rádi, všechno funguje, ale každý přejezd z hor byl doslova očistcem. Nahoře, kolem 1000 m.n.m se to drželo pod 27 stupňů, ale dole bylo přes 30. A to nemluvím o cestě přes Maďary. Omotanej mokrejma ručníkama...prostě blázinec.
No, a protože vývoj jde (doufám) kupředu, zkusím to znovu.
Už jste to někdo vymysleli? Klidně tam dám originál, i přes ten blbej výdech u kolen. Nejsme se ženou žádní obři, tak to snad nějak přežijeme. Skoro komplet klimu mám vymontovanou z D1, což ale asi stejně stačit nebude. Zvažoval jsem i na nějaký nezávislý agregáty z obytňáků a chladících aut, ale nevím, konkrétně co a kde...a přijde mi to asi těžký.
Vrátili jsme se teprve včera odpoledne, tak je to ještě živý a bez dat.
I tak jsem ale přesvědčenej, že ať dám do Defíka cokoliv, bude to levnější, než ho prodat a koupit 3,2 Géčko, nebo 4,2 stovkovou Tojku.
Chceme si ho nechat...ale prostě to musím nějak vyřešit.
Hlavně mi prosím nikdo neraďte, ať otevřu ty klapky. Ty jsme měli otevřený celou dobu. A potom už i okna...Já měl díky průvanu rýmu už tam, ženu to skolilo až včera. Děti si to asi nechaj až namísto školy...zatím vypadají ok. :cool A to nemluvím o faktu, že pokud jedu s otevřenými klapkami v terénu jako druhé auto, je v kabině tolik prachu, že se po pár hodinách zadírají i oční víčka.
Tak díky za nápady....
Doufám, že nakonec nějaký řešení najdeme a prospěje to více lidem.
Přílohy
IMG_9031.jpg
IMG_9055.jpg
IMG_9322.jpg
IMG_9343.jpg

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Dodělání klima

#77 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 31 srp 2019 17:51

No tak něco koumá madtom a já mám taky takovej blbej nápad.
V zásadě strana kondenzátoru není problém, do tříkila se dá nabastlit něco z disko jedničky do td5 něco z disco dvojky, větší ořech je strana výparníku (to co chladív kabině). Kromě originálu "na kolena":

1) Madtom chce dát výparník do dráhy origo topení,
2)já jsem si pro změnu nechal z jednoho vraku celou zadní jednotku chlazení (druhej výparník) z disco2, kde je v kufru u strany, je to docela kompaktní a doufám, že vymyslím, kam ji do defa nacpat dovnitř (možná pod sedačku nebo místo kubíka), nějak nevěřím, že to madtomovi bude chladit dobře, ale rád si počkám, on má myslím datum testování za několik let a to je určitě o několik let dřív než já. Ono se nedá nic uspěchat... :smoke
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dodělání klima

#78 Příspěvek od MadTom » 31 srp 2019 19:29

Hanys má pravdu skoro ve všem. Opomenul jednu věc - kromě výparníku, který už je několik let vestavěný v upraveném boxu topení, tam mám nachystané vývody na druhý výparník, tedy něco podobného jako zadní klimatizace v D2. Ono ten wagon co plánuji bude o kus větší než 110ka, a tam si iluze, že bych to uchladil zepředu nedělám.
Druhá možnost byla nějaký nástavec na střechu a v něm výparník, podobně jak se to dává třeba na náklaďáky nebo tramvaje.
Zbytek už jsou "jenom" hadice a doplnění zbytku k motoru - to bych nechal v originál řešení, je to "hotové".
Eliot tu kdysi nabízel komplet výparník z nějaké sanitky, koukal jsem na to, ale je to asi o 5 cm větší, než by se mi líbilo, tak jsem to nevzal. Nicméně nápad s použitím druhé klimatizace z D2 není vůbec špatný. Já jsem furt uvažoval s bednou u stropu, a to mě limitovalo. Tady by byla bedna dole, kde bude docela dost místa, a nahoru by vedly jenom trubky se vzduchem, a to by se asi dalo vyřešit, aby to nezavazelo.
Cyrile mám pro vás naprosté pochopení, cokoliv nad 28°C ve stínu je v autě na slunci za hranicí jakékoliv příjemnosti.
Zvažoval jsem i odpařovací "klimu", ale je to moc těžké a chce to dost vody.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Dodělání klima

#79 Příspěvek od cyril » 01 zář 2019 17:48

No já ale chci chladit hned.. :moon :rofl
Na Backlandy jsem se dočetl obligátní rady, že klima je na hovno, že je lépe pořádně odizolovat motorovou přepážku a podlahu pod předními sedadly, pak správně otvírat klapky a nikdy neotvírat střešní okno, který podtlakem nasává teplo od motoru a td a td. Prostě většinu kokotin, co už všichni co tu nějakej rok jsme, víme. Ale jinak nic novýho.
V každým případě jsem narazil na první vlaštoffku, v podobě výrobce dodatečných montáží klim, což je firma Diavia, která snad má dokonce něco společnýho i s Webastem.
Chtěj za celej set na Tdi 2.130,- eur, což připadne na první dojem možná dost, ale pokud to bude fungovat a zvládneme to namontovat sami, tak bych do toho asi i šel. Je tam spousta pičičand...tak se ta cena holt naskládá.
Další varianta byla koupit nějaký originál oklimovaný auto a zkanibalizovat ho, ale nakonec jsem to kvůli pracnosti prozatím zavrhnul.
Ale hledám dál.
Zatím dík... :hand
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-09-01 v 17.07.24.png
Snímek obrazovky 2019-09-01 v 17.07.24.png (212.23 KiB) Zobrazeno 3614 x

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dodělání klima

#80 Příspěvek od MadTom » 01 zář 2019 17:58

Ta cena není tak špatná. Spíš jde o to, jak to mají řešeno v kabině. Dost toho mají popsaného z Austrálie (anglicky ....) - výparník na mřížce mezi sedadly a nákladním prostorem, výparník nad zadními dveřmi (to snad někdo i vyráběl přímo do Defa), výparník na střeše - místo střešního okna. To poslední je podle mě nejrozumnější, pokud tam nebude i klima pod palubkou.
Já jsem tu originál klimu pod palubkou zavrhl - prostě se tam potom nevejdu. Seděl jsem tak v několika Defech, s různýma sedačkama a volantama, ale prostě mít před kolenama v leším případě 1cm, tak to snad naroubuju D2 na rám ze 130ky. :hmm:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět