Zvlastnosti Defa s elektrikou

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Zvlastnosti Defa s elektrikou

#1 Příspěvek od Stavros » 22 úno 2018 14:35

Mam takovy zvlastni problem s elektrikou, nesviti mi prava strana parkovacky, brzdovka ale ano, pak nesviti kontrolka rozsvicenych svetel a palubka. Zarovkama to neni. No a dneska jsem tahnul vozik, ktery nedelal nic a v puli cesty vse chvili fungovalo, zkusil jsem to po chvili znova a zas to nebezi. Mam podezreni na spinac svetel, mohlo by to delat? Diky, jsem s timhle zvlastnim autem zatim novacek. Ale hrozne mne bavi.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zvlastnosti Defa s elektrikou

#2 Příspěvek od MadTom » 22 úno 2018 14:42

Spínač světel asi ne, ale stáhni si RAVE - servisní příručka, a v ní máš jak schémata, tak barvičky drátů, popisy konektorů, jejich fotky a umístění v autě.
To co popisuješ bych spíš viděl na pojistky - levá a pravá strana obrysovek by měla mít samostatnou pojistku. Kromě toho, že pojistka může být špatná, tak "pojistková skříňka" před řadící pákou umí pěkně zkorodovat - a to jak patice pro pojistky, tak patice pro relé. A to se potom umí vytavit.
Nevím jak je to u 300ky, nebo co to máš za Defa, ale TD5ka používá pro propojení drátů takové hřebínky v plastovém krytu - anglicky header. V těch jsou použity docela malé konektory, která umí zkorodovat a potom se pěkně vyhřát až případně roztavit příslušný plast. Jsou schované jak pod přístrojovkou, tak pod prostředkem palubovky. Mě takhle kdysi přestaly svítit světla, vypínačem to nebylo. Nakonec jsem se dobral k roztavenému a vypálenému hřebínku. Už v autě nejsou - kam jsem se dostal, tam jsem je vyštípal, příslušní dráty spájel a mechanicky to zpevnil smršťovacíma bužírkama.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlastnosti Defa s elektrikou

#3 Příspěvek od Stavros » 22 úno 2018 14:46

Ale je divny, ze nesviti ta konrolka svetel na palubce, ktera kdyz svitila, tak svitilo vse bez problemu. Mam 300Tdi, projdu ty pojistky.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zvlastnosti Defa s elektrikou

#4 Příspěvek od MadTom » 22 úno 2018 14:51

To vypadá na pojistku - jedna je na levé obrysovky, druhá na pravé obrysovky, a jestli se nepletu, tak kontrolka je napájená z pojistky pro levé obrysovky. Stejně tak to bude s podsvícením.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvlastnosti Defa s elektrikou

#5 Příspěvek od Stavros » 22 úno 2018 15:49

Ahoj Tome, mel si pravdu, v ty pojisttkovce to bylo takovy nehezky, byla tam lehka oxidace. Tak jsem to prostriknul WD-40 a uz to bezi, kontrolka svetel teda chvili svitila a ted ne, ale ostatni bezi. Diky za pomoc
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zvlastnosti Defa s elektrikou

#6 Příspěvek od MadTom » 22 úno 2018 17:26

Počítej s tím, že to bude chtít vyčistit, protože jinak se to bude opakovat. Může pomoci něco trošku víc na elektriku - Kontox nebo něco podobného, co umí rozpouštět tu oxidaci. WDčko je v tomto případě skoro k ničemu, možná trošku konzervuje. Tohle jsem řešil na jednom Defíku - vše vždy chvilku fungovalo a potom nic. Reagovalo to na poklep vhodnou lískovou větví, kterou si majitel pořídil po telefonické radě. Basebalovou pálku jsem mu musel rozmluvit. Nakonec jsem měnil všechny patice na relé a patice pro pojistky čistil a trošku napružoval. Celej den práce, po prvním relé jsem odmontoval řadicí páku. Je to už několik let a znovu se neozval, takže to asi pomohlo. Nakonec jsem všechny konektory lehce stříknul dielektrickou vazelínou, která zajistí konzervaci do budoucna. Ještě teď mě bolí záda, jak jsem tam u toho byl natřikrát zlomenej.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět