Změna počtu sedadel na korbě

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mikihran
Příspěvky: 464
Registrován: 18 lis 2008 19:21
tel.: 777029160
Bydliště: Dolní Těšice

Změna počtu sedadel na korbě

#1 Příspěvek od mikihran » 15 čer 2017 08:52

Potřeboval bych poradit od širší veřejnosti :grin: .Po třech letech jsem konečně postavil to co jsem chtěl a řeším následující dilema.
Jedná se o 90tku,300tdi,SW,počet sedadel 7 celkem.
Postavil jsem si z fung nových dílů auto a teď řeším jestli vrtat do nových plechů díry pro zadní sklopné sedačky v korbě?
Za celá léta co mám defiky na nich nikdo nikdy neseděl.O jejích tech.řešení,uchycení a deformací plechu se ani nebavím.
Dívám se na to jen z pohledu legislativy.Na STK jsem prošel i bez nich ,ale s hroznými kecy do příště dodělat!!!Po konzultaci s panem Stehlíkem"přestavby",jsem byl trochu rozčarován,že tam vlastně ani nemusí být,teda pokud na jejich místě,není namontováno něco jiného.Ale bohužel s doplněním,že záleží na výkladu STK.Následně navrhlá pomoc s jejím výmazem z TP a snížením počtu na 3 sedadla v předu.Na místě sedadel mám udělané přesné bedny a nechce se mi na každou STK bedny demontovat a dávat sedačky."vymýšlet složitou konstrukci a nějak to narafičit,jak je tam uchytit,abych nevrtal díry!".No a otázka zní.
-je nějaký racionální pohled na to je mít,nebo je vymazat z TP ?
-využívá je někdo?pro jaké účely?
-mají nějaký psychologický bonus,při případném prodeji?
-vypadá to auto bez nich nějak jinak,blbě?
Víc mně nenapadá.Budu rád za každý příspěvek,který mi pomůže tuhle blbost v hlavě vyřešit.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Změna počtu sedadel na korbě

#2 Příspěvek od MadTom » 15 čer 2017 09:07

Praktická zkušenost z letošní STK s Discovery 2 - v kufru je spaní s ledničkou v šuplíku, takže 6. a 7. sedačka jsou demontované a uložené na půdě. Stejně tak bezpečnostní pás od jedné z nich - musel bych posunout držák kvůli montáži Webasta do sloupku u zadních dveří. Na STK nikdo nic neřekl, a to tam nemám žádné známé. Stejně tak na emisích. Takže je to podle mě zase jenom o tom, jak se technik vyspí.
Druhá věc - po vymazání už je tam nikdy nedostaneš zpět - nové sedačky by už nemohly být podélné lavice, ale jedině klasické sedačky, tak jak se to nově dělá.
Teď jsme tyhle sedačky demontoval v jedné 110ce kde potřebovali vozit místo lidí materiál. Originál upevnění není nic moc, a hlavně demontáž byla odvrtáním šroubů. Takže pokud udělat díry, tak jedině s takovou úpravou, aby se to dalo demontovat v jednom člověku, tedy ne, aby jeden byl v autě a druhej pod autem. Pásy tam neměli, ty už si oddělali sami.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna počtu sedadel na korbě

#3 Příspěvek od DjALF » 15 čer 2017 16:22

No jestli ty bedny místo nich máš železné tak bych ty sedačky zkusil udělat nějak na magnety. Na STK je tam jen hodit a pak zase ven :D ale nejsem Deffendrově sběhlý tak nevím pořádně jak jsou tam origo a jak by to vypadalo je tam posadit na ty bedny - ale jen nápad bez vrtání :Pohoda:
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Odpovědět