Kterého defa pořídit

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 955
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Kterého defa pořídit

#101 Příspěvek od Adam P. » 22 led 2016 21:38

Milik607 píše:Prohlížel jsem mobile.de a tech 110 defenderů v motorizaci 300tdi moc není. Nasel jsem snad jen dva kusy kolem 270tisic.
:) proto ti tady nejeden človíček radil, aby ses v tuto chvíli vyprdnul na upnutí k jedné konkrétní motorizaci a radši šel po kvalitním a mechanicky (podvozek, převodovky, kastla, rám atd.) slušném autě, které ti bude dobře sloužit. zybtečně si takto zužuješ výběr. pak budeš za chvíli vyschízovaný, že nemůžeš nic pořádného v 300 sehnat, začneš jančit a pak koupíš první auto, co bude k dispozici a s největší pravděpodobností se spálíš, protože už to nebudeš řešit rozumem ale horkou hlavou. a pak budeš litovat, že máš sice tříkilo, ale vlastně nejezdíš, protože je tam posraté to a tamto... :)
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
mildo123
Příspěvky: 645
Registrován: 08 lis 2015 20:11
auto: Defender 110 Tdi

Re: Kterého defa pořídit

#102 Příspěvek od mildo123 » 22 led 2016 21:39

eliott píše:
mildo123 píše: ... ano presne tak, a je tam jeden doležity kablik ktory tam musi byť a to je zatvaranie nafty na čerpadle :D Ked vypadne nechce isť :D Ten tam tolerujem ale EGR išlo prve preč...
Když vyhodíš jádro stopventilu, tak tam nemusí být ani ten jeden drátek...
To je mi jasne, ale zhasinat to potom budem ako na traktore ubratim plynu :D Ale ako nudzovka pri totalnom pokazeni elektriky na aute dobre... rozlačiš a ideš :)
Defender 110 Tdi 1998

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Kterého defa pořídit

#103 Příspěvek od DanoDEF » 22 led 2016 21:55

Td5ka fakt nie je auto do terenu. Jedine co sa mi za 500tkm v aute nepokazilo je motor a elektronika rovnako aj dvojhmota ale asi nemam Td5ku lebo kazdemu sa to kazi.

Pani bez telefonu pocitaca a internetu uz tiez akoby sme neboli takze dobu nezastavime a ani tu elektroniku. Auto chceme bez jedineho dratku ale telfon musi byt "smudlafon".
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Kterého defa pořídit

#104 Příspěvek od iYary » 23 led 2016 10:01

Místní člen Milos II jezdí v Africe rok s jakou motorizaci ? Teď si nejsem opravdu jistý, proto se ptám. Nebo zase extrém a mrkněte sem

MadTom
Příspěvky: 14936
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kterého defa pořídit

#105 Příspěvek od MadTom » 23 led 2016 10:04

Miloš má TD5ku a nejezdil s ní jenom v Africe. Musím souhlasit s tím co psal Dano.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Hroch
Příspěvky: 89
Registrován: 02 kvě 2014 17:00
tel.: 604512740
auto: Defender 110SW
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou

Re: Kterého defa pořídit

#106 Příspěvek od Hroch » 23 led 2016 11:28

Tak to tu pročítám a nedá mi to a taky přispěji svojí zkušeností a možná i drobnou radou.Úplně stejnou situaci jsem řešil před 2 roky.Jakého Defíka koupit?Po proštudování celého fóra,natěšený představou expedic do nejexotičtějších krajin,doslova unešený Cyrilovým vláknem o přestavbě jeho defa jsem měl naprosto jasno,že nic jiného než 300Tdi to nemůže být.Jenomže jak šel čas a postupně jsem hledal a hledal a objezdil "kus zeměkoule" ,tak mi postupně došlo,že Tdi je sice zřejmě ta nej... volba,ale opravdu pouze pro někoho,kdo jí dopřeje kompletní renovaci a udělá si z ní opravdového mazlíka "na věky" a její kvality a výhodu jednoduchosti ocení a využije podle mne opravdu pouze ten,kdo ji vezme do toho nejdrsnějšího terénu nebo do těch nejodlehlejších končin zeměkoule.Časem jsem si uvědomil,že já tohle nejsem,že můj sen je mít Defíka,protože se prostě líbí a chci ho mít a jezdit s ním,ale nebudu ho likvidovat na nějakém hard offroadu a nebo protahovat Afrikou a proto jsem našel auto,které mě přesvědčilo stavem,najetými kilometry a výbavou,i když to není vysněné Tdi,ale zatracovaná Td5 a jezdím a jsem spokojený.Kompletní renovace díky stavu zatím ještě chvíli počká.Závěr celého slohového cvičení je tudíž stejný,jaký tu již několikrát zazněl:dobře si promysli,co od toho auta vlastně budeš chtít,k čemu ti bude sloužit a možná překvapivě zjistíš,že rozhodovat se podle motorizace najednou není až tak důležité,jak se Ti zpočátku zdálo.

lukes
Příspěvky: 455
Registrován: 14 zář 2010 18:29
auto: defender 110 300tdi
Bydliště: High

Re: Kterého defa pořídit

#107 Příspěvek od lukes » 23 led 2016 12:02

Tak jistě je úplně jedno jestli je to td5 nebo 300 Tdi.... Je ale jasné že je lepší když to bude defík 300 Tdi :)...A o to jde...
...take it easy....

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 955
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Kterého defa pořídit

#108 Příspěvek od Adam P. » 23 led 2016 12:43

lukes píše:Tak jistě je úplně jedno jestli je to td5 nebo 300 Tdi.... Je ale jasné že je lepší když to bude defík 300 Tdi :)...A o to jde...
:) šak tak to tadyk říkáme už pěkně dlouho. prostě hledej kvalitního, dobře vybaveného defa v pěkném stavu. bez ohledu na to, co je pod kapotou za typ motoru. a když to náhodou bude 300, tak to ber jako štěstí, protože to jsi chtěl. a když to bude TD5, tak se nic neděje. uvidíš, že budeš pak taky spokojený. ale neztěžoval bych si to takto už teď na startu, nebo to se zblázníš. no a když se z tebe za rok stane cestovatel světoběžník a rozhodneš se objet svět a i po roce si na to se svojí funkční TD5 netroufneš, tak pak teprve bych začal řešit co s tím. jestli přestavět na 300 nebo rovnou koupit jiného defa s 300 nebo nebo nebo, možností je moc. ale řešil bych až po čase, až to zažiješ na vlastní kůži a zjistíš si sám, co vlastně potřebuješ. takto ti tady bude radit sto lidí, půlka že jedině 300, půlka že TD5 je taky v pohodě. ty se z toho zblázníš a mezitím si my ostatní tady skoro rozbijem držky :) a myslet si, že s TD5 jednou probrodíš řeku, nebo ti do ní naprší a už se rozbije a nepojede je trochu úlet. sorry :) jasně, stat se ti to može, ale to i s tříkilem, že? pokud je jakýkoliv def cajk, staráš se o něj a máš ho v pořádku, tak prostě jede a jede. a nebo taky nejede a nechápeš proč, všechno co ti dávalo smysl jsi už prošel a je OK a def stejně haluzuje. ale to se týká jakéhokoliv defa, popsáno je tady o tom víc než dost a jde to napříč motorizacemi :) ale jak píše hanys, vydrží to fakt hodně, ale současně to chce i nějakou péči a rozum. o tom je def. :) zapomeň na to že je to jak nějaký odolný osobák typu SAAB nebo volvo :) do kterého jen sedáš a jezdíš a málokdy něco zlobí. toto je jiné auto a vyžaduje jiný přístup. budeš muset trochu změnit pohled na auta, než jsi byl zvyklý. je to jak traktor nebo zemědělská technika. tam taky potřebuješ před každým výjezdem udělat kontrolu a trochu to porychtovat a když ti nesvítí jedno světlo a ty to opravíš a zjistíš, že to špatné už svítí, ale pro změnu přestalo bezdůvodně svítit to druhé, tak to je ono. takový je def. a je toho víc. žije to svým životem. s tím musíš počítat a naučit se s tím žít. nečekej, že si koupíš 300 a budeš jezdit dva tři roky jak pán bez problémů :) to je scifi. radši byt tebou, tak vezmu TD5 tady od někoho z fóra, než se pachtit do německa nebo jinam pro pochybné tříkilo s nejasnou historií. ale uvidíš sám, už ti do toho nebudu kecat :)
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Kterého defa pořídit

#109 Příspěvek od iYary » 23 led 2016 13:48

tady brodime dvě Td5 a domu jsme dojeli a jezdíme do teď
Naposledy upravil(a) iYary dne 25 led 2016 11:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kterého defa pořídit

#110 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 25 led 2016 09:26

Taky je podstatný, aby byl červenej !

Nesouhlasim, vyjimecne, s elliotem, ze u TD5 nemá cenu bez diagnostiky ani otevirat kapotu - byt jsem mu dodnes vdecny, ze nam diagnostiku pujcil na vylet.
Kdybych mel jenom spocitat, kolikrat mi zazvonilo neznámé číslo na mobil (ano, někdo, kdo si u krajnice otevrel forum vedle stojici td5, chvili hledal a pak zjistil ze mam u sveho podpisu telefonni cislo). Otazka vetsinou spociva v tom, ze to jelo a ted to nejede :-) A u spousty takovych aut jsme dali pricinu dohromady i po telefonu a bez diagnostiky, nerikam, ze jsem vsechna ta auta po telefonu i opravil (nektera ano). sakra, ted to vypada, ze vsude kolem cest stojí TD5 a teklefonuji se mnou - kdepak vsichni spokojene jezdi...
Kdyz je td5 v cajku a odejde jedna vec, clovek na to prijde i bez diagnozy, naopak je tam spousta veci stejne jako u tdi, ktere diagnostika nerekne, takze urcita znalost a rozum v hrsti jsou potreba u vsech tehle aut.

Nejhorsi je, kdyz se nekdo dostane k td5 kde je rozhaseno vice veci (a takovych bohuzel po bazarech urcite par stoji), pak si to doveze domu a resi pate pres devate, protoze ono to nejak jede ikdyz jsou v haji ctyri veci a pak odejde pata a konecne se to zastavi, a pak babo rad, ktera je ta klicova, protoze pokud clovek najde, ze je neco spatne, jeste to neznamená, že až to vymění auto pojede. Pokud to navic člověk léčí u nějakého garážového člověka, který TD5 nezná, končí to buď vraždou nebo sebevraždou, nebo obojím - takový lidé pak po roce, kdy do auta narvaly šperky po babičce a věno pro dceru, vůz s velkou ztrátou prodávají a do smrti na něj budou plivat - což se jim nelze divit.

Ja se za td5 nebudu rvat, opravdu mi prijde, ze spise zalezi na dostupnosti nabizených aut a zkratka ta motorizace td5 pokrývá méně stará auta než tdi, zaroven je potreba si priznat, ze i td5 jsou auta z prelomu tisicileti a ze uz jim taky táhne na plnoletost (muj def je z 1998), takže jestli mladou osmnáctku, nebo zkušenější pětadvacítku, voni ty holky budou trochu blbnout vobě...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Kterého defa pořídit

#111 Příspěvek od Rover » 25 led 2016 09:47

Já bych si teda TD5 nikdy nekoupil, u mně vede 200Tdi a v těsném závěsu 300Tdi, ale souhlasím s tím, že pokud člověk není vyloženě fajnšmekr a chce si koupit svého prvního Defendera, tak bych šel po hezkém, zachovalém a mechanicky dobrém autě. Pokud to bude TD5 tak to bude TD5. Pak až časem, když se člověk s autem sžije, pokud se mu auto dostane pod kůži, utratí X-desítek tisíc za vylepšení a začne být tím fajnšmekrem tak pak může přemýšlet jestli mu TD5 vyhovuje nebo bude přemýšlet o nějaké cestě zpět třeba až k 200Tdi v rámci nějaké přestavby, renovace nebo i prodeje a koupě jiného auta. Osobně se za fajnšmekra v podstatě považuju a jsem už na tom tak, že poslední dobou neustále přemýšlím o tom, že bych místo svého Defa 300Tdi měl raději Defa 200Tdi, protože mně je motor 200Tdi asi o 10% sympatičtější než 300Tdi a tu změnu bych udělal i za cenu toho, že člověk přijde o část těch už bohužel víc než 200 000,-Kč které do auta člověk narval. Ale to už, přiznávám, je u mně trochu psycho bez snad jediného racionálního důvodu.
Country boy...

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kterého defa pořídit

#112 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 25 led 2016 10:24

Dyt to píšu, že bych se za td5 nerval, dneska, kdy vim že s defem už budu asi jezdit jen hobby, bych bral asi v8 benzin - jenže já bych si zas nikdy nešel koupit defa jen na hobby, fakt záleží jak k tomu kdo prijde, ale dostal se mi do ruky td5 a zabydlel se u nas jak toulavej pes a dneska uz ho na ulici proste nevyhodim, je to součást smečky a pujde s náma dál, a asi v něm nakonec i zahučí hromada peněz, historickou hodnotu moc mít nebude, mechanický / technický klenot to taky nebude, ale já bych teď těžko měnil, vzhledem k tomu, co už si s náma odkulhal.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11489
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kterého defa pořídit

#113 Příspěvek od eliott » 27 led 2016 16:16

Milik607 píše:Dobrý den,chtěl bych se zde na fóru pozeptat.....o defenderu je toho psáno tolik,ale chtěl bych slyšet spíše majitele či odborníky co se vyznají. Chtěl bych defa,věřím že je to ještě takové poslední,snad ještě opravdové auto.....ale chtěl bych ho pořizovat a spíše se mi líbí až modely po modernizaci palubky.....líbí se mi jak je vyvýšenná atd a chtěl bych raději 6.-ti kvalt. Proto se ptám,jak je to opravdu v těch novějších defendrech...co ty motory...četl jsem tu spoustu stížností a moc odvahy mi to nedodalo a jistoty už vůbec ne....
Další věc co mě zajímala je to opravdu tak hrozné s tím zatékáním vody,nebo se to dá vyřešit a je pokoj.......další věc otázka koroze a oxidace.......je to takový problém jako třeba u nissan patrol a podobně nebo je to o dost lepší?
Co by jste mi poradily......děkuji všem. Jinak chci 110 defendera...
Já radím okamžitě koupit viewtopic.php?p=359425#p359425
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kterého defa pořídit

#114 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 27 led 2016 16:37

Jojo, souhlas s elijotem - jestli někdo spekuluje koupi defa a mysli, že bude rok sledovat inzerci a něco klofne, tak bych řekl, že dalších 364 dní je zbytečných :clap
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Kterého defa pořídit

#115 Příspěvek od cyril » 27 led 2016 16:58

Hanys_a_Kaca píše:Jojo, souhlas s elijotem - jestli někdo spekuluje koupi defa a mysli, že bude rok sledovat inzerci a něco klofne, tak bych řekl, že dalších 364 dní je zbytečných :clap
Mluvíte mi oba z duše! Kdo zvažuje nákup defíka, tak by po tomhle Tdi defu z inzerce v originál nezhuntovaným a nepotuněným stavu, měl okamžitě sáhnout! Doby, kdy se dal podobnej kousek vyškrábnout na ebay nebo mobile do bůra, už jsou asi v nenávratnu. Obzvláště teď, kdy je už na 100% jasný, že poslední hranatej defík (byť ty poslední "jen" s Pumou) sjel v Solihullu z linky tento týden. Už nikdy nebude nic tak jak bylo, i kdyby náhodou zase bylo. Takže neváhej!

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Kterého defa pořídit

#116 Příspěvek od iYary » 27 led 2016 17:40

Moje zkušenosti nemají velkou váhu, ale nemít svého a byt ve stavu, ze schanim taky bych po něm sáhl. Také se přikláním abys po něm šel ....

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 964
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Kterého defa pořídit

#117 Příspěvek od kodl80 » 27 led 2016 18:20

http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =4&t=27961

Nebo neco takoveho zdali je stale na prodej, je take v inzeratech jako "krasavec", ale TD5. Vse zalezi na rozpoctu a chuti cokoli delat nebo jen sednout a jezdit.

Jak jsem jiz psal. Ja sam mam 300ku r.v. 1996 a jsem nadseny. Max spokojenost. Vrele doporucuji. Takze musim souhlasit s chlapama, ze pokud je stale pekna 300ka na prodej tak neni co resit.

K
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 955
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Kterého defa pořídit

#118 Příspěvek od Adam P. » 27 led 2016 19:09

kodl80 píše:http://www.landroverforum.cz/forum/view ... =4&t=27961

Nebo neco takoveho zdali je stale na prodej, je take v inzeratech jako "krasavec", ale TD5. Vse zalezi na rozpoctu a chuti cokoli delat nebo jen sednout a jezdit.

Jak jsem jiz psal. Ja sam mam 300ku r.v. 1996 a jsem nadseny. Max spokojenost. Vrele doporucuji. Takze musim souhlasit s chlapama, ze pokud je stale pekna 300ka na prodej tak neni co resit.

K

přesně tak. kdybych už defa neměl, tak po tomto bych šel. namašlený a nastrojený skoro na max. a navíc pěkný. je to sice celkem pálka, ale zase dobrý stroj s velkou výbavou navíc. pokud začneš to doporučované tříkilo (mimochodem ale taky moc pěkné) strojit atp, tak se dostaneš skoro na podobnou částku. ale hlavně, u té TD5 máš referenci od land jirky, který to auto zná a to má váhu! :) když on říká, že je to pěkná TD5, tak to bude cajk. a máš jistotu, sedneš a jezdíš, easy... :)
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Kterého defa pořídit

#119 Příspěvek od Rover » 27 led 2016 19:24

Ten zelený je sympaťák, rozhodně, vypadá to, že má krásný dveře, to se moc nevidí... a webasto... a vůbec...

Ještě se objevil tenhle:
http://www.sbazar.cz/alesdolezal123/det ... di-tdi-110
Country boy...

Uživatelský avatar
kodl80
Příspěvky: 964
Registrován: 15 črc 2013 22:15
tel.: 722948212
auto: Def a RR L322 4,4 V8
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Kterého defa pořídit

#120 Příspěvek od kodl80 » 27 led 2016 19:29

Rover píše:Ten zelený je sympaťák, rozhodně, vypadá to, že má krásný dveře, to se moc nevidí... a webasto... a vůbec...

Ještě se objevil tenhle:
http://www.sbazar.cz/alesdolezal123/det ... di-tdi-110

Ten ma asi i klimu, soudim dle te jedne fotky interieru z inzeratu ...
Doma je: LR Defender 110 300tdi / RR L322 4.4 V8
Ex. auta: Free1 / Free2 / D3 / RRS / RRC

Odpovědět