zavzdusneni hydraulicke soustavy spojky

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lopik
Příspěvky: 235
Registrován: 21 úno 2011 21:08
auto: Defender 110-300Tdi
Bydliště: Martin, SK

zavzdusneni hydraulicke soustavy spojky

#1 Příspěvek od lopik » 23 lis 2015 10:59

ahojte :),
týždeň v rumunsku a problém. Už pri odchode spojka vypínala podozrivo nízko a problém sa s pribúdajúcimi kilometrami len zhoršoval. Najprv som upodozrieval povolené nastavovacie skrutky hlavného spojkového valca, no kontrola toto nepotvrdila. Druhé podozrenie na vzduch v sústave. Kvapaliny v nádržke dostatok, no veľmi špinavá. Odvzdušnenie pomohlo, no vždy len na chvíľu. Vie mi niekto povedať kde sa tam ten vzduch stále berie? Kvapalina vymenená za čistú, po dni znovu špinavá, mám preto podozrenie, že tesnenie piestikov bude zlé (neviem teda či primárny či sekundárny valec, možno oba). Celý systém je starý asi 2 roky, najazdené na tom cca 15 tisíc km, značka TRW, asi nejaký šmejd. No aj tak mi je divné, že kvapalina zo systému vôbec neuniká, no zvzdušňuje sa to...

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: zavzdusneni hydraulicke soustavy spojky

#2 Příspěvek od Land Jirka » 23 lis 2015 23:14

mám takovou zkušenost, že to většinou má na svědomí hlavní spojkový válec
poškozené těsnění v pístku špatně zavře napouštěcí kanálek od nádobky a pedál bere až na podlaze
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
lopik
Příspěvky: 235
Registrován: 21 úno 2011 21:08
auto: Defender 110-300Tdi
Bydliště: Martin, SK

Re: zavzdusneni hydraulicke soustavy spojky

#3 Příspěvek od lopik » 24 lis 2015 07:17

:yes vďaka za tip, toto mi nenapadlo... rozoberem to a ak bude valec v poriadku skúsim vymeniť tesnenia a zrepasujem rovno oba...
každopádne sa mi zdá, že sa tam niekde dostáva aj vzduch, pri odvzdušnení vylezie bublinka a vždy na chvíľu sa situácia zlepší...
no čo, v zime prakticky nejazdím, bude aspoň čo robiť :)

Uživatelský avatar
lopik
Příspěvky: 235
Registrován: 21 úno 2011 21:08
auto: Defender 110-300Tdi
Bydliště: Martin, SK

Re: zavzdusneni hydraulicke soustavy spojky

#4 Příspěvek od lopik » 05 kvě 2016 11:51

stará téma, ale uvediem výsledok...
ako prvé som rozobral sekundárny valec, lebo ten sa z auta ľahšie vyberá. Plocha valčeka krásne hladká bez viditeľných rýh, vymenil som gumený piestny krúžok piestika. Pri detailnejšom porovnávaní nového a starého krúžku som si na tom starom všimol, že z jednej strany je trochu tenší, zrejme zodratý (viď foto, šipka ukazuje pravdepodobne zodraté miesto). Poskladal som, namontoval a od vtedy zase spojková hydraulika funguje bezchybne. Je mi teda stále záhadou prečo a ako sa to mohlo tade zavzdušňovať a pritom kvapalina neunikala, ale nevadí. Tento problém nateraz vyriešený, dúfam že na dlhú dobu...
piestny_kruzok.jpg

Odpovědět