Co vydrzi Landik Defík

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#21 Příspěvek od vladimir.sebik » 26 říj 2015 21:35

Stojí to v Miemingu v odtahové službě Lex24. Je to asi 800 km jedna cesta. Naskakuje mi tam 12 euro za den staní poplatek.Tak to musím vyřešit co nejdřív a nejlíp na doklad ať to můžu potom dát na proplacení. Byl to Maďar a nemám o ně údaje vezli nás hned do nemocnice čekám na ČKP až se ozvou ale nevipadá to že by to byly rychlíci dneska ráno jsem jim dal papiry číslo protokolu atd. A už se nikdo neozval.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Co vydrzi Landik Defík

#22 Příspěvek od Sláma Karel » 26 říj 2015 21:49

eliott píše:Překulenec vypadal podobně, možná na tom byl i hůř.
Já neříkám, že to nejde, já si jenom myslím, že je to ekonomická sebevražda. :wink:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
čuník
Příspěvky: 247
Registrován: 29 říj 2013 20:37

Re: Co vydrzi Landik

#23 Příspěvek od čuník » 27 říj 2015 06:28

habakuk píše:Všichni svatí u Vás teda stáli, ale asi bych netvrdil, že Vám Def zachránil život. Ta deformace předních sloupků je šílená na to že jste jeli jen 80.
AL kastle Def. není moc pevná ,karambol do cca 60km je to tak nějak ještě ok, /ale kdo by jezdil 60 , když je načiponej motor :chuckle /no a ty přední sloupky nejsou pevnostně nic moc, jsou to takový párátka a přerazíš je "násadou od koštěte" :chuckle je to odlehčený odlitek z hliníku nebo z něčeho takovýho ....,
Defender ? For heaven´s sake, not on your life!

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#24 Příspěvek od eliott » 27 říj 2015 07:18

No podle mne bys to měl řešit se svou pojišťovnou, nějakou asistenci bys měl mít v rámci povinného ručení. Každopádně se do hodiny ozvu, kdy bych mohl.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#25 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 08:08

eliott píše:No podle mne bys to měl řešit se svou pojišťovnou, nějakou asistenci bys měl mít v rámci povinného ručení. Každopádně se do hodiny ozvu, kdy bych mohl.
Asistenci mám řekli mi že mi to odvezou do 15 tisíc a zbytek mám já doplatit. A sem do Čr vychazí ten doplatek podle jejich kalkulace na 23000 tisícObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Co vydrzi Landik Defík

#26 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 27 říj 2015 08:40

Sláma Karel píše:
Já neříkám, že to nejde, já si jenom myslím, že je to ekonomická sebevražda. :wink:

K :dance
...jako všechno okolo LR.

Já dybych vyválel disko, tak pujdu a koupim podobnou a tudle nechám na orgány, ale kdybych vyválel defa, tak ho opravim ikdybych to měl dělat v ložnici paličkou na maso. Jsou věci, které člověk prostě nechce pustit...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#27 Příspěvek od eliott » 27 říj 2015 08:48

vladimir.sebik píše:
eliott píše:No podle mne bys to měl řešit se svou pojišťovnou, nějakou asistenci bys měl mít v rámci povinného ručení. Každopádně se do hodiny ozvu, kdy bych mohl.
Asistenci mám řekli mi že mi to odvezou do 15 tisíc a zbytek mám já doplatit. A sem do Čr vychazí ten doplatek podle jejich kalkulace na 23000 tisícObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
No to mi přijde v pohodě, ten rozdíl bys teď doplatil a pak celé vymáhal po viníkovi. Ale v sobotu tam můžeme dojet.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Co vydrzi Landik Defík

#28 Příspěvek od Rover » 27 říj 2015 08:54

Sláma Karel píše:
eliott píše:Překulenec vypadal podobně, možná na tom byl i hůř.
Já neříkám, že to nejde, já si jenom myslím, že je to ekonomická sebevražda. :wink:

K :dance
Já bych řekl, že ekonomická sebevražda je především si koupit Defendera úplně nového... :Pohoda:
Myslím, že tohle je krásná šance si postavit Defendera podle svých představ a lepšího než z fabriky a hlavně co opravdu něco vydrží.
Country boy...

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Co vydrzi Landik Defík

#29 Příspěvek od iYary » 27 říj 2015 09:40

Vladímíre trošku mi uniklo tohle téma :sweat
To je strašné, ale opravdu na všem je důležité, že jste v pohodě .... :whew
A ještě jsme se spolu osobně bavili o roll cage .... to je ironie, fakt. Držím palce, ať ti to vše dopadne dobře, sám nevím jak bych ti mohl pomoci .... :think
Na tento výlet jsi chtěl stan :tmi ????

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Co vydrzi Landik Defík

#30 Příspěvek od DanoDEF » 27 říj 2015 10:16

Hanys_a_Kaca píše:...ale kdybych vyválel defa, tak ho opravim ikdybych to měl dělat v ložnici paličkou na maso. Jsou věci, které člověk prostě nechce pustit...
... nieco mi to pripomina. Stalo sa to v roku 2009. :mrgreen:
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#31 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 11:54

eliott píše:
vladimir.sebik píše:
Asistenci mám řekli mi že mi to odvezou do 15 tisíc a zbytek mám já doplatit. A sem do Čr vychazí ten doplatek podle jejich kalkulace na 23000 tisícObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
No to mi přijde v pohodě, ten rozdíl bys teď doplatil a pak celé vymáhal po viníkovi. Ale v sobotu tam můžeme dojet.
Ok, tak já to skusím přes tu pojíšťovnu. Díky za ochotu. Kdyby něco tak se ještě ozvu.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#32 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 11:58

iYary píše:Vladímíre trošku mi uniklo tohle téma :sweat
To je strašné, ale opravdu na všem je důležité, že jste v pohodě .... :whew
A ještě jsme se spolu osobně bavili o roll cage .... to je ironie, fakt. Držím palce, ať ti to vše dopadne dobře, sám nevím jak bych ti mohl pomoci .... :think
Na tento výlet jsi chtěl stan :tmi ????
Jj hezky se to sešlo vzpomínám si na to dobře jak sme se bavily o roll cagy a převráceném defendruObrázek sme ok přítelkyně má límec ale obratel si sedl zpět a teď už jenom musí zregenerovat a moje rameno taky bude ok zatím neudržím ani pivo tak piju levouObrázek přesně tak na tento výlet měl být stanObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#33 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 12:01

Rover píše:
Sláma Karel píše:
Já neříkám, že to nejde, já si jenom myslím, že je to ekonomická sebevražda. :wink:

K :dance
Já bych řekl, že ekonomická sebevražda je především si koupit Defendera úplně nového... :Pohoda:
Myslím, že tohle je krásná šance si postavit Defendera podle svých představ a lepšího než z fabriky a hlavně co opravdu něco vydrží.

Tak teď nevím co si vybrat? Koupit dalšího a mít náhradní díly nebo postavit ho znovu. Bral bych možnost číslo dvě ale nevím jestli to zvládnu. Uvidím jak to všechno dopadne s pojíšťovnama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Co vydrzi Landik Defík

#34 Příspěvek od iYary » 27 říj 2015 12:50

Tak teď nevím co si vybrat? Koupit dalšího a mít náhradní díly nebo postavit ho znovu. Bral bych možnost číslo dvě ale nevím jestli to zvládnu. Uvidím jak to všechno dopadne s pojíšťovnama.

Tak asi bych počkal kolik dostaneš peněz a co bude v tu dobu k mání ..... Porovnat koupi nebo renovaci, ale renovaci budeš dělat dlouho .... a spoustu věcí pak vezmeš nové když už to budeš dělat .... a vždy to bude "bouřka" těžko poradit ... něco jiného je Hanysova legenda, ten stím objel půl světa, tak má k tomu jiný vztah, ty ho máš cca měsíc ... je to těžké rozhodování .... ale zkušení ti tady radí, že to bude cenová raketa ho udělat ....
Naposledy upravil(a) iYary dne 27 říj 2015 13:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Co vydrzi Landik Defík

#35 Příspěvek od Jenda » 27 říj 2015 13:07

...na rady jsou tu jiny,zkusenejsi v rekonstrukcich ale pokud bude ram OK,tak bych asi opravoval.
Kazdopadne bych oslovil nekoho kdo,,umi" jednat s pojistovnou. Na tom se prodelava nejvic;-)
Ja se s nima nebavim vubec,pokud se mi castka nezda a jako poskozenemu na me uplatnuji amortzaci. Neexistuje!
Hodne stesti. H
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
čuník
Příspěvky: 247
Registrován: 29 říj 2013 20:37

Re: Co vydrzi Landik Defík

#36 Příspěvek od čuník » 27 říj 2015 13:18

motor a převodovka bude nejspíš OK, nápravy a šasí snad taky , , sedačky palubní deska a další krámy asi taky ok ,takže zbývá ta plechařina, a to je stavebnice a to zmákne každý tak trochu šikovný. Bych to postupně stavěl podle financí z novejch i použitých dílu, něco opravit ,vyšlo by to podstatně levněji než nákup jinýho
Defender ? For heaven´s sake, not on your life!

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#37 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 13:35

https://www.facebook.com/tiroltv/videos ... 910643295/

Tak sme i v místní televizi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#38 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 13:37

Říkám uvidím co mi dovezou domů a pak se budu rozhodovat. S té pojíšťovny mám taky strach abych vůbec nečo dostal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Co vydrzi Landik Defík

#39 Příspěvek od iYary » 27 říj 2015 13:51

Tím, že se vám nic nestalo tak by ten roll až tak nic moc neřešil ... když to šlo na svodidla.
Přílohy
roll.jpg
roll.jpg (64.69 KiB) Zobrazeno 6222 x

Uživatelský avatar
vladimir.sebik
Příspěvky: 312
Registrován: 18 kvě 2015 08:23
auto: Discovery 5
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vydrzi Landik Defík

#40 Příspěvek od vladimir.sebik » 27 říj 2015 14:00

iYary píše:Tím, že se vám nic nestalo tak by ten roll až tak nic moc neřešil ... když to šlo na svodidla.
No ale ty přední sloupky jsou ok! U nás ještě jednu obrátku a už bych byl hlavou někde...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět