DEFENDER - NORSKO

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#141 Příspěvek od AlesNorway » 24 črc 2014 14:00

my-key píše:Ahoj,

Řešil jsi nejak ten Line-X? Uvažuji taky o Pumě a ten nástrik vypadá zajímavě a ochrana karoserie bude asi perfektní. Jen co když je třeba řešit nějaký novy dil? A jak je to s dveřmi a tak? Nezalepi se to? :-) připomíná mi to nějaký tér, jak se jim kdysi natiraly střechy :-D ale i za tu cenu bych do toho nejspíš šel :-)
Ahoj, no zatim to neni dotazeny do finale, ted jsou jiny projekty...ale v budoucnu to prestrikam, uz jen z duvodu, ze auto je relativne pres pul roku ve snehu nebo vode.... Nekde ve zpravach mam kontaskt, kde to delaji v cesku a za prijatelnejsi cenu nez jsem uvadel pred tim... Kdyz tak az pristi rok.... Ted jsem resil spis filtry a oleje, trochu je tu problem s dilama, musim vse objednavat z anglie, protoze od dealera LR primo je to za rakety a ostatni jsou...skoda mluvit.... Napriklad jsem koupil naftovy filtr za 1200NOK, /3960Kc/ nevidim na nem nic extra teda, navic byl trochu nizzsi nez ten puvodni co tam byl a jeste se mi nezdaji microny na nem..ale dobry,, jede to ,tak to neresim a pred zimou si sezenu poradny z Uk... To jen tak k te Pume taky.... jinak spojka...no.... nevim jak dlouho vydrzi, nekdy pri razeni v tom dole mlati jako v mlejne a to jsem s levou nohou hodne opatrny.. moje auto jsem zjistil v minulosti uz ma 3ti spojku....tedy zhruba kazdych 50 000km :D Jinak na Pumy jsou jiny ceny nez na TD5 nebo Tdi...to je asi jedine co je na karas..... ale ja jsem spokojeny nad miru... jezdim, jezdim a krom obcasneho prseni na nohy je to bozi auto a uz si jiny nekoupim..... Nastrik bude urcite, ale jak rikam, jsou ted dulezitejsi veci jako pripravit pomalu auto na zimu.... budu delat vsechny oleje vespod..... musel jsem koupit sklapeci vozik vzhledem k mym projektum, tak ze investice do expedicni polarni lysky jsou letos v zahrade :D Zdravim do Ceska
Přílohy
DSC_0025 (2).JPG
DSC_0013.JPG
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#142 Příspěvek od AlesNorway » 24 črc 2014 14:03

Stavros píše:ja jedu asi za 14 dni na ryby do Norska, jedu ale multivanem, myslim ze nekde odspoda k Kristiansundu jsou uz nejaky zvirata? nemam na aute zadnou ochranu. a prosim te, jak je tam resen mobilni internet, mam si koupit nejakou kartu nebo se pripojovat pres O2 roaming? diky
Ahoj, jaky bylo Norsko ? jak jsi tu pochodil se vsim ? vse ok ???
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

my-key
Příspěvky: 43
Registrován: 13 dub 2014 13:45
auto: 2008 LR DEF Td4
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#143 Příspěvek od my-key » 24 črc 2014 18:51

Ahoj,

Tedy upřímně závidím tu přírodu, tam se musí def cítit jako ryba ve vodě :-)

Vcera jsem mluvil s cyrilem o Pumě a dost vážně uvažuji o její koupi. Trochu me odrazuje ta spojka a taky víceméně nemožnost v rámci rozumných výdajů přestavba na automat, ktery bych velmi ocenil :-) na druhou stranu Puma me natolik uchvátila, ze do ni nejspíše půjdu i přes tyto "nedostatky" :-)

S tou spojkou opravdu nevím, četl jsem o tom par článků a prý snad nějaké novější typy by uz mely vydržet dele, tak uvidíme :-)

Line-x vypadá fakt zajímavé, asi se na nej zájezdu někam podívat a ochytat si to a jestli se mi to bude líbit i potom tak do nej půjdu .. Jako ochrana celého auta je to asi nejlepsi řešení :angel

První cesta Pumou by byla nejspíše na sever Švédska, tak se pak kdyztak domluvíme na nějaké mini expedici, jak bych jel "kolem" :D :Pohoda: ;-)
Land Rover Range Rover P38, 2.5 DSE, 2000
Nissan X-Trail, 2.0 dCi, 2008
ex Land Rover Defender 110, 2.4 tdci, 2008
ex Porsche Cayenne GTS, 2008

Sháním
Land Rover Range Rover Classic (v původním stavu do rv ca. 1982)
Land Rover Serie I

Uživatelský avatar
Carlos
Příspěvky: 154
Registrován: 17 črc 2010 10:15
auto: Defender Td5 110
Bydliště: Domažlice

Re: DEFENDER - NORSKO

#144 Příspěvek od Carlos » 24 črc 2014 22:15

Ahoj Alesi, dlouho jsem nebyl na foru a ted jsem nasel tohle vlakno. Psal jsi, ze bydlis nekde u Oslo? My jsme kousek na jih u jezera Vänern ve Svedsku. O cenach se tady uz psalo a po vymene spojky a nejakem boji s nefungujici elektrikou na defiku o tom vim sve. Takze pokud mozno resit v CR.
Kdybyste jeli kolem tak treba dej vedet. My se nahoru mozna vydame na podzim.
Carlos

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#145 Příspěvek od AlesNorway » 26 črc 2014 11:22

Carlos píše:Ahoj Alesi, dlouho jsem nebyl na foru a ted jsem nasel tohle vlakno. Psal jsi, ze bydlis nekde u Oslo? My jsme kousek na jih u jezera Vänern ve Svedsku. O cenach se tady uz psalo a po vymene spojky a nejakem boji s nefungujici elektrikou na defiku o tom vim sve. Takze pokud mozno resit v CR.
Kdybyste jeli kolem tak treba dej vedet. My se nahoru mozna vydame na podzim.
Carlos
Zdar Carlos :) No v Oslo nebydlim, nejsem zastancem zit v islamskem meste, tak jsme se presunuli do prirody asi 120km do lesu, kde je klid a perfektni cesty pro Defa.. Taky je to lepsi, protoze delam na letisti a mam to bliz...no tedy 65km do prace, ale to je tady normalni :) Do Svedska se ted bohuzel nechystame, protoze mame tu zvysenou aktivitu policie na hranicich kvuli terroristum a ja zjistil, ze mi konci pas :D tak ze sedim doma na zadku....Navic uz mam po dovoleny, tak ze vylety letos nebudou... Nicmene, pokud by jsi jel nahoru sem nekam, neni problem....(y)
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#146 Příspěvek od AlesNorway » 26 črc 2014 12:48

my-key píše:Ahoj,

Tedy upřímně závidím tu přírodu, tam se musí def cítit jako ryba ve vodě :-)

Vcera jsem mluvil s cyrilem o Pumě a dost vážně uvažuji o její koupi. Trochu me odrazuje ta spojka a taky víceméně nemožnost v rámci rozumných výdajů přestavba na automat, ktery bych velmi ocenil :-) na druhou stranu Puma me natolik uchvátila, ze do ni nejspíše půjdu i přes tyto "nedostatky" :-)

S tou spojkou opravdu nevím, četl jsem o tom par článků a prý snad nějaké novější typy by uz mely vydržet dele, tak uvidíme :-)

Line-x vypadá fakt zajímavé, asi se na nej zájezdu někam podívat a ochytat si to a jestli se mi to bude líbit i potom tak do nej půjdu .. Jako ochrana celého auta je to asi nejlepsi řešení :angel

První cesta Pumou by byla nejspíše na sever Švédska, tak se pak kdyztak domluvíme na nějaké mini expedici, jak bych jel "kolem" :D :Pohoda: ;-)
Ahoj, hele,kvuli spojce bych zase nevahal s koupi ...to je vec, ktera se da operativne resit...Pidil jsem trochu po tom, nasel jsem anglany, co delaji zavodni spojky je to myslim s keramikou, pritlacak poradnej a kdyz to das do kupy, tak spojka te prezije... pri dalsi vymene to udelam a bude klid naveky... Delaji to taky australani, tam mam pouze problem, ze to nechteji poslat sem, protoze doprava by mne vysla na + polovicni cenu toho celeho setu .... HM :( Ale osobne si myslim jedno : Treba moje auto jezdilo v Oslo, kde je porad trafic a nekdo podle mne porad stal nekde na spojce v zacpe... Ted s tim jezdim jen na venkove, koupil jsem vozejk na 2t, taham obcas balavany, protoze stavime rybnik a to auto proste jede,jede,jede... Jo priroda je fakt super.... a ten klid.... nekdy zastavim jen tak u jezera pri ceste domu a posloucham to ticho, jak jsem vyjancenej za celej den z letiste.... obcas se prijde napit los nebo lyska a je to prijemny relax.... Nevahej, kup...S prichodem konce Defendra tu ceny stoupaji celkem a kdo koupi ted, myslim neprohloupi.. tot muj nazor... Hodne zdaru pri vyberu ..
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#147 Příspěvek od AlesNorway » 15 srp 2014 13:48

Zdravim, dlouho jsem tu nebyl...celkem dosrt prace...a to byl taky duvod proc dat nejakou zmenu do zivota.... Tak ze v lednu 2015 chystam rychlou akci a to vyjet na Nordkapp....kdyby nekdo se nudil v zime... Doufam, ze bude extrem..hodne snehu, mrazu a hlavne polarni tmy a paradni zelena aurora na obloze.... Tak ze poustim se do uprav na preziti nahore a doufam, ze to stihnu do konce roku :) V pripade zajmu kdyby nekdo chtel se pripojit dejte vedet.... Z Oslo je to cca 2000km nahoru pres svedsko, zpet by se asi jelo celym Norskem se zastavkami v Narvik, Tromso... Za tyden se to da zvladnout + vase cesta do Skandinavie.... Kdo o tom nekdy uvazoval a nebyl tam, doporucuji nejake vychytavky jako webasto a vyhrivane predni sklo...to je skoro nutnost.... Tak zdar do Ceska :)
Přílohy
d92cec55ca9f19c121dfc00248955926.jpg
northern-lights.jpg
northern-lights (1).jpg
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
Franta D1
Příspěvky: 1279
Registrován: 22 lis 2012 21:43
tel.: 731585433
auto: Disco 1 3.5 V8i

Re: DEFENDER - NORSKO

#148 Příspěvek od Franta D1 » 15 srp 2014 21:27

:shock: :shock: Paráda :yes

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#149 Příspěvek od DjALF » 16 srp 2014 11:00

Jaj ty fotky :yes pecka

Hned bych zase vyrazil na ten sever :Pohoda:
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#150 Příspěvek od Kubrtos » 16 srp 2014 15:24

Ten kluk umí nalákat. Jestli do té doby neprodám Drobka, tak ho hodím na zimáky, dám větší baterku a jedu.
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#151 Příspěvek od AlesNorway » 16 srp 2014 15:50

:yes :yes :yes :wasntme
Kubrtos píše:Ten kluk umí nalákat. Jestli do té doby neprodám Drobka, tak ho hodím na zimáky, dám větší baterku a jedu.
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#152 Příspěvek od DjALF » 17 srp 2014 12:09

Kubrtos píše:Ten kluk umí nalákat. Jestli do té doby neprodám Drobka, tak ho hodím na zimáky, dám větší baterku a jedu.

To má být jako výzva Kubrte? ALe tak stejně bych kazil dojem, když teď jezdím tou Toyóótou :D
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#153 Příspěvek od AlesNorway » 04 pro 2014 10:04

Zdary se severu .. resil jste uz nekdo na Pumu spojku ??? Ne ze by to bylo aktualni ale chci koupit set pro pripad....Chci ale kvalitnejsi veci, ne Brittpart nebo tak neco .... Druha otazka, zabyval se nekdo to kombinovat s Ford Tranzit ? Diky za poznatky.
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#154 Příspěvek od AlesNorway » 04 pro 2014 15:48

Neco malo s arkticke prestavby...pred dokoncenim :)
Přílohy
DSC_0005.JPG
DSC_0001.JPG
DSC_0008.JPG
DSC_0006.JPG
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#155 Příspěvek od AlesNorway » 04 pro 2014 15:54

:makeup
Přílohy
DSC_0018.JPG
DSC_0015.JPG
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: DEFENDER - NORSKO

#156 Příspěvek od iYary » 04 pro 2014 16:01

Alesu pekny to mas, dokonce lehce spinavy :mrgreen:
ta spojka, nekde jsem tu cetl, ze z Austrálie na veky ..... @le nevim, urco se nekdo vyjadri

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: DEFENDER - NORSKO

#157 Příspěvek od cyril » 04 pro 2014 16:49

Koupil jsem na Pumu náhradní sadu spojky HeavyDuty, když jsme jeli do Tunisu. Je to prej to nejlepší, co se dá rozumně koupit a už to nemá ten problém s těmi malými pružinami kvůli kterým se to sypalo. Mám ji stále v regále, kdybych jednou zase pořídil Pumu. :Ja blb: :mrgreen:

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#158 Příspěvek od AlesNorway » 04 pro 2014 16:56

iYary píše:Alesu pekny to mas, dokonce lehce spinavy :mrgreen:
ta spojka, nekde jsem tu cetl, ze z Austrálie na veky ..... @le nevim, urco se nekdo vyjadri
Zdar :) no dekuji.. neni jeste hotovo..stale neco vazne na ceste u kuryru...delam to tak aby to fungovalo...nepotrebuju lestenku v ktery zmrznu :D O te spojce jsem dokonce myslim psal ja, jenze ten kontakt mi zmizel spolecne se spadlym win a tedy jsem prisel o vse.... Tak se ptam radeji, protoze jsem byl pri koupi tenkrat upozornen, ze ten prenos sily neni to pravy orechovy a proste ta spojka to nevydrzi... Ve fakturach jsem strachal a zjistil jsem ze spojka u meho auta byla delana kazdych 50 000km.... Ted jsem na 175 000 a porad drzi, mozna je to tim ze s tim jezdim po lese a ne v centru Osla jako predchozi majitel .... Ale i tak. v bedne se vzdy hodi, navic ted jedu ten sever v lednu a nerad bych nekde na ni cekal 2 tydny na hranici s ruskem :D Mas velikou vyhodu oproti mne, ze na ebay i jinde jsou na TD5 mraky dilu, na Pumu musim proste hledat nebo se emailem ptat jestli je nebo neni .... Ta dealerska sit je na TD4 spatna....trochu je videt ze uz na to kaslou .... a berou se smerem k te nove zrude, nebo jak to mam nazvat...
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#159 Příspěvek od AlesNorway » 04 pro 2014 16:57

cyril píše:Koupil jsem na Pumu náhradní sadu spojky HeavyDuty, když jsme jeli do Tunisu. Je to prej to nejlepší, co se dá rozumně koupit a už to nemá ten problém s těmi malými pružinami kvůli kterým se to sypalo. Mám ji stále v regále, kdybych jednou zase pořídil Pumu. :Ja blb: :mrgreen:

Ahoj Cyrile a mas nejaky kontakt kdo to prodava a posila ?
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Uživatelský avatar
AlesNorway
Příspěvky: 143
Registrován: 23 úno 2014 20:44
tel.: +47/96678442
auto: Disco II 2003 TD5
Bydliště: Norway - vysoko v lesich
Kontaktovat uživatele:

Re: DEFENDER - NORSKO

#160 Příspěvek od AlesNorway » 04 pro 2014 17:28

iYary píše:Alesu pekny to mas, dokonce lehce spinavy :mrgreen:
ta spojka, nekde jsem tu cetl, ze z Austrálie na veky ..... @le nevim, urco se nekdo vyjadri
koukam na tu logo fotku....to je pekny mas nejakou specifikaci tech disku a gum ?? to je zajjimave..... diky :)
V Norsku neni spatne pocasi, pouze spatne obleceni :)

Odpovědět