Defender 130 HCPU - co a jak - TD5 opravy řídících jednotek

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2813
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#481 Příspěvek od Mirko » 23 říj 2018 18:41

Já navrhuji umístit kompresor podle vzorů za velkou louži:
Obrázek

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#482 Příspěvek od MadTom » 23 říj 2018 19:54

To jako že bych měl na kapotě ten druhej alternátor? No proč ne, rozhodně by se lépe chladil. A když bych tam dal rezervu vzhůru nohama, tak bych tu obludnost i pěkně zakryl. :mrgreen: Ale tak to asi myšleno nebylo. Na druhou stranu, a by to vypadalo stylově, tak by to ty alternátory chtělo alespoň 2 vedle sebe. :Pohoda:
Už vím, jak vznikají ty dotazy, že co je za problém s dojezdem u elektromobilu, vždyť baterky se za jízdy dobíjejí přece z alternátoru. :Pohoda:
Možná méně odvážné řešení by bylo použít kapotu z Pumy a udělat jí akorát doprostřed druhý hrb. :yx
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#483 Příspěvek od MadTom » 27 říj 2018 20:26

Tak jsem se konečně dostal i k těm fotkám, poté co mě ze dvora vyhnal déšť, když jsem řešil, jestli budu dávat na Mondeo kombi lift podvozku a o kolik. Včera jsem v něm vyměnil baterku, tak stará to už moc nezvládala, nedržela kapacitu. Co bych taky chtěl, když byla originál z roku 2005. :shock: A když už jsem byl v tom, tak jsem na D2 namontoval novou plynovou vzpěru zadní stupačky. Tu originální jsem pře 6 lety utrhl v Albánii, u náhradní letos V Bosně praskl jeden z plastových konců a zbytek se postupně odšrouboval a zmizel někde po cestě - bylo to něco z Autokelly. Tak jsem koupil zase nějakou univerzální, tentokrát příjemně překvapen, že má kovové koncovky, stačilo jenom převrtat na díry na větší, stáhnout svěrkou a namontovat. Sice to nemá tak pomalý dojezd, jako originální píst, ale stálo to podstatně méně, a je trošku delší, takže by nemělo tolik hrozit vytrhnutí, když byt někde bouchnul spodkem stupačky o zem.
Už aby byla hotová garáž - vrtáci postupně postupují s průzkumnými vrty, už do nich dávají i ocelové trubky. Třeba se letos stihnou alespoň základy.
Přílohy
První kontrola, jestli se tam ten vařič vejde. Vešel se, tak už zbývalo jenom udělat další šuplíček.
První kontrola, jestli se tam ten vařič vejde. Vešel se, tak už zbývalo jenom udělat další šuplíček.
Vrtáci vrtají. Třeba nenajdou nic, tak jak je to očekávané.
Vrtáci vrtají. Třeba nenajdou nic, tak jak je to očekávané.
Tady všude se bude vrtat.
Tady všude se bude vrtat.
Bylo to těsně, ale vešli se i do rohu.
Bylo to těsně, ale vešli se i do rohu.
Z každého vrtu jsou tak jedny kolečka vyvrtaného materiálu - průměr 15cm, hloubka 6m.
Z každého vrtu jsou tak jedny kolečka vyvrtaného materiálu - průměr 15cm, hloubka 6m.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#484 Příspěvek od MadTom » 27 říj 2018 20:30

A další obrázky.
Přílohy
Úprava konce plynové vzpěry pro použití u zadní stupačky. Stačilo provrtat 10mm vrtákem.
Úprava konce plynové vzpěry pro použití u zadní stupačky. Stačilo provrtat 10mm vrtákem.
Použitá vzpěra.
Použitá vzpěra.
Mondeo kombi - tohle už je trošku moc velký lift, bude stačit asi polovina. Ale zase se pod to lépe leze, skoro jako pod LR.
Mondeo kombi - tohle už je trošku moc velký lift, bude stačit asi polovina. Ale zase se pod to lépe leze, skoro jako pod LR.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#485 Příspěvek od MadTom » 19 pro 2018 22:30

Tak pomalu stavíme garáž, teda teď moc ne nejsou lidi a je zima. Tak jsme si alespoň zajeli pro tu trošku železa, co statik vymyslel do základů. 130ka funguje tak jak má, jako pracovní stroj. Na to že ty roxory byly 4,7m dlouhé, tak to ani moc nepřesahovalo.
V rámci drobných výkopových prací mám dojem, že jsem se pustil i do zemědělství, ale ta hlína tady za moc nestojí, kam hrábnu, tak sice něco vyryji, ale většinou je to cihla. Na druhou stranu, máme tu cihly všech možných tvarů a velikostí. Od čtvercových placatých, co vypadají jako dlaždice, od takové co vypadají jako malý mastodont - jsou asi o 2/3 větší, než obyčejná cihla. A občas se v některých skrývá i malé tajemství - cihlově červené kamínky. Tento nově objevený nerost jsme pojmenovali cihlín. Nejsme si ale jistí, jestli je to ve skutečnosti nerost, nebo ta cihla ne jenom "vejce", ve kterém se cihlín vyvíjel a vyrůstal, a až byl dost velký, tak cihla tedy "vejce" praskla a cihlín mohl ven. Pokud by to bylo takhle, tak tu máme rovnou živočišnou výrobu, nejenom sklízení cihel. :mrgreen: Podle nalezených zbytků různých zdí, pozůstatků naší bývalé pekárny, si myslím, že k prozkoumáni tohoto fenoménu budu mít ještě hodně příležitostí. Akorát až mi snad zítra odvezou drobnou hromádku zbytků betonu, tak si na to vezmu typicky zahradní nářadí - bagr. Sice jenom malej, ale pro začátek bude stačit. A vůbec mi nebude vadit, že není od firmy Caterpillar, mého oblíbeného výrobce zahradního nářadí. :Pohoda:
Přílohy
IMG_20181219_150956 resize.jpg
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#486 Příspěvek od MadTom » 28 úno 2019 19:32

Tak pomalu pokračuje, sice nestavíme, ale zato jsem si o víkendu půjčil hračku - minibagr, a udělal jsem obrovskou díru - délka 8m, šířka 1,5m a hloubka skoro 2m - hlouběji už to nedosáhlo. A to jenom proto, abych tam položil trubku na kanalizaci. Jsem zvědavej, kdo to zahází, vykopaná hromada je víc než 2,5m vysoká, a když jsem z ní dnes odkopal 1 kontejner materiálu, tak jí moc neubilo. Na druhou stranu, zemědělství se dá provozovat i s bagrem - cihly co tam kolem roku 1979 zasadili už jsou zralé a to i v této hloubce. Akorát vybírat se musí ručně, to už mi bagrem nešlo. Chce to víc cviku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#487 Příspěvek od MadTom » 28 úno 2019 19:39

A ještě obrázky. Bagr byl malej, ale vysoké tažné na D2 není ideální, zpátky už jel za 130kou - docela to bylo poznat - zhruba 1t na kouli a plnej pickup hlíny, bude to chtít přidat na výkonu.
Jak jsem tak kopal a kopal a kopal, tak si bagr vesele stál na betonu a ono tam bylo furt co kopat. Až jsem se šel podívat dolů, a potom jsem začal opatrně couvat ven. Vzpomněl jsem na to podřezávání si větve pod sebou. Vypadalo to podobně, navážka pod betonem se krásně sypala a sypala a sypala a beton i s bagrem a mnou nahoře byl tak nějak ve vzduchu. Neprasklo to, jeho tam 30 cm a je armovaný, teda většinou.
Přílohy
IMG_20190223_084000 resize.jpg
IMG_20190225_151355 resize.jpg
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#488 Příspěvek od DjALF » 01 bře 2019 09:00

Super :yes po pár letech boje s úředním šimlem se to pohnulo tím správným směrem :Pohoda:
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#489 Příspěvek od MadTom » 01 bře 2019 09:20

Jak správným směrem? Já jsem chtěl stavět a zatím jenom kopu díry a větší díry. :mrgreen: Vypadá to, podle počasí, že příští víkend bude další zábava s bagrem, snad už tak jenom poloviční.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mesany
Příspěvky: 222
Registrován: 21 bře 2011 18:49
auto: DII, modely LR 1:10
Bydliště: Brno

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#490 Příspěvek od mesany » 01 bře 2019 11:19

DjALF píše: 01 bře 2019 09:00 Super :yes po pár letech boje s úředním šimlem se to pohnulo tím správným směrem :Pohoda:
Směr je správnej, bude to podzemní garáž, že Tome?
rc modely 1:10- 3x Defender, 1x Samurai, 1x Jeep, ve stavbě RRC 2door
Discovery II - Lojzík pro radost

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#491 Příspěvek od MadTom » 01 bře 2019 11:35

To sice nebude, ale prej jsem tam mohl rovnou udělat i bazén, když už mám takovou velkou vykopanou díru. Takhle to bude jenom "kostka" zhruba 8x8m, 4m vysoká uvnitř. Prostě takové malá garáž na 2 auta.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#492 Příspěvek od MadTom » 16 bře 2019 19:12

Tak pomalu postupujeme. Po dalším hraní si z bagrem máme ještě větší díru do země a ještě větší hromadu vykopaného materiálu. A to už jsme si pohráli i s lopatou a naházeli dva kontejnery, a ty nechali odvést. Je to docela dobré fitko. Bagr byl naštěstí opět malý, i když tentokrát oranžový, takže kdy se pode mnou začala pomalu hýbat betonová deska bývalého dvora, tak jsem si řekl, že stačí při každém vysypání lopaty zkontrolovat, že se prasklina dále nerozevírá, že to přece nemůže celé uhnout, se mnou i s bagrem. :shock: Neuhlo. :Pohoda:
A protože už nás sklízení cihel nebaví, tak jsme si pořídili pro změnu oranžové lego, sice to není verze technic ale kanálník, zábava s tím je ale taky velká. Takže nasypat do výkopu písek, zjistit, proč je to celé tak hluboké, udělat díru do sklepa, z "lega" poskládat dlouhého hada a donutit ho, aby se 4 krát ohnul různým směrem a jednou rozdvojil a nacpal se do staré trubky ve sklepě. Vešel se, :muscle akorát bylo potřeba trošku víc síly.
Teď už jenom do trubek dostat zpátky těsnění, poskládat na finál a můžeme to co jsem tak pracně vykopali naházet zase zpátky. :shock:
To co vypadá jako hranaté hříbky, jsou navařené desky na pilotách, na nich by měly držet základy. Snad budou.
Přílohy
IMG_20190316_141914 resize.jpg
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#493 Příspěvek od MadTom » 28 dub 2019 19:09

Tak pomalu pokračujeme, když to zítra ráno dobře dopadne, tak budeme mí betonem zalité základové pasy. Prozatím jsme naši dřevostavbu a polystyreno stavbu alias bednění, vyplnili železem, alias armaturou, alias základní nutností pro stavbu železobetonového bunkru.
Pro ohýbání roxorů je dobrá ohýbačka, tu nemáme, tak stačilo tažné zařízení na 130ce. Ty horní díry na to byly jako dělané, stačilo prostrčit a pak už jenom chodit okolo. Konečně jsem pochopil, na to tam ty horní jsou.
A když nám z toho začalo trošku hrabošit, tak jsme si všimli, že truhlík za oknem není zrovna v ideální stavu, tak jsme si udělali druhý - pojízdný. Už by jenom stačilo tam něco nasadit. Vzhledem k jeho pojízdnosti a tedy i možnosti ukrývat dle potřeby, třeba trávu.
Přílohy
pojízdný truhlík
pojízdný truhlík
ohýbačka roxorů
ohýbačka roxorů
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#494 Příspěvek od MadTom » 18 kvě 2019 00:25

Tak jsme trošku pohnuli - základové pasy máme zabetonované, zbytek betonu a toho co bylo pod ním uvnitř vybagrované, měli jsme tu ještě lepší hračku pro chlapa než je bagr - vysokozdvižnou plošinu, a aby nás už neohráblo, tak jsme si udělali fajn výlet do Polska. A protože nic nemůže jít samo, tak D2 se rozhodla trošku stávkovat - první podezření bylo IDM, tedy inteligentní pojistkovka pod volantem, ale po dnešku to vypadá spíš na chybu přímo v přístrojovce - korozí uhnilý spoj. Uvidíme zítra, jestli jsem našel to správní uhnilé.
Přílohy
tak už máme i odbedněno
tak už máme i odbedněno
plošina je zábavnější než bagr, ale na labutě nemá
plošina je zábavnější než bagr, ale na labutě nemá
takhle to vypadá celé
takhle to vypadá celé
nejlepší hračka pro děti je sbíječka
nejlepší hračka pro děti je sbíječka
troška koroze v IDM
troška koroze v IDM
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#495 Příspěvek od MadTom » 18 kvě 2019 00:29

a další obrázky.
Pokud se zadaří, tak budou opět nějaké 12V vojenské/letecké stykače, vhodné na odpínání navijáku, a kdyby někdo chtěl, tak i takové specialitky, jak 3 fázový (trojitý) stykač na 3x400A. To už je na doopravdy velký naviják.
Přílohy
troška červeného písku v Polsku
troška červeného písku v Polsku
a takovej větší kámen s dírou
a takovej větší kámen s dírou
snad budou zase stykače k navijáku, a tohle je specialitka - 3 fázový stykač
snad budou zase stykače k navijáku, a tohle je specialitka - 3 fázový stykač
odvoz kari sítí stylem raketomet
odvoz kari sítí stylem raketomet
oprava uhnilého spoje v přístrojovce
oprava uhnilého spoje v přístrojovce
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#496 Příspěvek od MadTom » 18 kvě 2019 11:41

Tak úspěch, problém s elektrikou byl přehnilý spoj v přístrojovce. Po opravě funguje. Teď už jenom sehnat nějakou další do rezervy, neshnilou, a tu si uvnitř pořádně nalakovat. Uhnilo to v místě, kde to nenalakovali. Čili stejnej problém jak BCU a IDM tj. pojistkovka pod volantem.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#497 Příspěvek od MadTom » 03 čer 2019 10:15

V pátek jsme si po velké přípravě dali konečně úpravu tekoucího bazénu, tedy díry v zemi s blátem na dně, na tekoucí bazén vyplněný betonem. Postupně přijel třikrát domíchávač s betonem, a i když to nejdřív nevypadalo, tak spočítaných 19,5m3 bylo nakonec akorát.
Takže už nečvachtáme v blátě a neskáčeme po armovacím železe, ale čvachtáme ve vodě, nalité na betonu, aby pěkně vytvrdnul.
Přílohy
20190531_153220 resize.jpg
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#498 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 03 čer 2019 10:38

Dělám to podobně, ale veme mi to jedno dopoledne: deset čísel štřeku, zažábovat, poházet betonem, stáhnout latí a je to, ty se s tím msrkáš, to je děs :-) :moon
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#499 Příspěvek od MadTom » 03 čer 2019 11:22

No to víš, ty tam ale nemáš starej beton ani pod ním středověké základy. to se musí pořádně. Žába i 500kg vibrační deska uměly během chviličky v některých místech zmizet v blátě, takže desku tahal ven bagr. Štěrku je taky trošku víc, protože prostě 30cm je 30cm. A hlavně, až na to budu dělat to druhé, třetí a možná i čtvrté patro, tak spodek prostě musí držet. :Pohoda:
Zatím to vypadá tak, že na terasu půjde dát kromě grilu i malý bazén. Teda pokud na ni nepřesunu Defendera co ho mám v dílech na půdě. :mrgreen:
A v mezidobí se mi tu ještě objevila jedna 90ka - opravit světla, přidat relátka na světla, a hlavně vyměnit CB anténu za takovou, co už možná neulomí. Anténa podle mě vyšla dobře, a hlavně, naprosto luxusně ladí. Takže za mě je to místo dobré. Pro vysvětlenou - ten druhý obrázek je z anténního analyzátoru - hodnoty jsou útlum odrazu, odpovídající PSV by bylo 1,03 a 1,09, což je běžným PSV metrem téměř neměřitelné.
Přílohy
20190602_165938 resize.jpg
20190602_165615 resize.jpg
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Defender 130 HCPU - co a jak - fotky z výletu, dva alternátory?

#500 Příspěvek od DanoDEF » 03 čer 2019 11:35

... a je v tej 90tke vsetko tip top pripravene na dlhu cestu ?
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Odpovědět