Výměna rámu, sundání kastle.

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Výměna rámu, sundání kastle.

#1 Příspěvek od Kangaroo » 27 lis 2012 20:52

Zdar, máte někdo zkušenost s výměnou rámu. Mám objednaný pozinkovaný a chtěl bych výměnu udělat co nejrychleji. Sundaval jste někdo kastli? Na co se mám připravit, jaký je nejlepší postup? Jak ji uložit než přestavím podvozek a agregáty? Nebo ji mám rozebrat? Dík za rady a názory. Jedná se o Def 110 TD5.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6482
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 27 lis 2012 23:20

Proc mu nedas pokoj? :bandit Takovy hodny auto to je. Ale jestli vazne vymenis ram, tak mi vyfot ten tvuj puvodni, ze bych zacal vozit nahradni na strese. Zadni crossmember mas asi na kasi jako vsichni vid? Kastli teda asi sundat vcelku, jestli menis ram, nikdy jsem to nedelal, ale az budes v nejlepsim, prijdu se podivat.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#3 Příspěvek od DanoDEF » 27 lis 2012 23:27

... tak jednu vymenu mam za sebov :mrgreen:
Přílohy
28092009441.jpg
04102009458.jpg
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#4 Příspěvek od Tonny » 28 lis 2012 00:08

my jsme sundavali z 90tky 300TDi kastli v celku... bylo to cca 16 šroubů dokola + odpojení motoru, nádrže, brzdy, sem tam nějakej kabel atd.. odstrojený jsme to měli na heveru asi za půl dne.... horší je skládání... komplet všechny šrouby nový v nerezu nebo pozinku... a tak dva dny práce...
nevím o kolik víc je složitější TD5tka...
Obrázek
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

rozpas
Příspěvky: 64
Registrován: 18 říj 2011 22:11
auto: už LC120 4.0 VVTi...
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#5 Příspěvek od rozpas » 28 lis 2012 07:19

To Kangaroo: Co konkrétně bylo prosím tě impulsem pro výměnu rámu na tvé 110?
To DanoDEF: Píšeš, žes už jednu výměnu udělal... mám tomu rozumět tak, že se během životnosti tvého auta ještě tak na dvě na tři chystáš?!
PS: Já jenom na co by se měl hrdý majitel LR asi tak připravit.

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#6 Příspěvek od Kangaroo » 28 lis 2012 08:20

rozpas píše:To Kangaroo: Co konkrétně bylo prosím tě impulsem pro výměnu rámu na tvé 110?
To DanoDEF: Píšeš, žes už jednu výměnu udělal... mám tomu rozumět tak, že se během životnosti tvého auta ještě tak na dvě na tři chystáš?!
PS: Já jenom na co by se měl hrdý majitel LR asi tak připravit.
Nenech se vyplašit. Můj rám je úplně v pohodě, jen trochu povrchový rzi, při správném ošetřování by tam byl ještě léta (kdyby měl někdo zájem bude k mání). Ale protože si chci auto nechat opravdu dlouho a nechci se zabívat netíráním a stříkáním dutin jsem se rozhodl pro pozinkovaný. Teď se mi na to zdá nejlepší doba, protože mám najeto cca 170 tis a chci udělat spojku, repas převodovky.... tak to spláchnu najednou. Mimo to plánuji investici do otvírací střechy a to chci dělat už na pozink rámu.
Mimo to mě baví se vrtat v autech a právě jsem dokončil renovaci jednoho veterána tak chci dělat na něčem na co nemusím složitě shánět díly po burzách.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#7 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 08:24

rozpas píše:To DanoDEF: Píšeš, žes už jednu výměnu udělal... mám tomu rozumět tak, že se během životnosti tvého auta ještě tak na dvě na tři chystáš?!
... no u mna to bola nutnost po buracke. Aj ked boli hlasy, ktore ma od toho odhovarali tak si z odstupom casu myslim, ze to bolo spravne riesenie. Nakoniec som volil original GKN ram. V mojom pripade sa robilo kompletne odstrojenie, ktore som robil sam bez nejakeho zdvihaku a pod takze som mal celu "budu" rozobratu.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#8 Příspěvek od Kangaroo » 28 lis 2012 08:25

Hanys_a_Kaca píše:Proc mu nedas pokoj? :bandit Takovy hodny auto to je. Ale jestli vazne vymenis ram, tak mi vyfot ten tvuj puvodni, ze bych zacal vozit nahradni na strese. Zadni crossmember mas asi na kasi jako vsichni vid? Kastli teda asi sundat vcelku, jestli menis ram, nikdy jsem to nedelal, ale az budes v nejlepsim, prijdu se podivat.
Právě že je hodný, tak aby zůstalo ještě déle hodný tak dostane malou generálku. Ten původní bude v pohodě, vyfotím a pošlu ti pokud ho budeš chtít, nebude drahý.

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#9 Příspěvek od Kangaroo » 28 lis 2012 08:27

DanoDEF píše:
rozpas píše:To DanoDEF: Píšeš, žes už jednu výměnu udělal... mám tomu rozumět tak, že se během životnosti tvého auta ještě tak na dvě na tři chystáš?!
... no u mna to bola nutnost po buracke. Aj ked boli hlasy, ktore ma od toho odhovarali tak si z odstupom casu myslim, ze to bolo spravne riesenie. Nakoniec som volil original GKN ram. V mojom pripade sa robilo kompletne odstrojenie, ktore som robil sam bez nejakeho zdvihaku a pod takze som mal celu "budu" rozobratu.
Jak to bylo náročný? Kolik ti to zabralo času? Líbí se mi na tom to postupu, že bych nemusel někam ukládat kastli a mohl ji naskládat do druhé garáže.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#10 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 08:29

Kangaroo píše:Teď se mi na to zdá nejlepší doba, protože mám najeto cca 170 tis a chci udělat spojku, repas převodovky....
... ak nemas problemy zo spojkov tak to bude uplne zbytocna praca tzv "vymena novych veci za nove".
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#11 Příspěvek od Kangaroo » 28 lis 2012 08:37

DanoDEF píše:
Kangaroo píše:Teď se mi na to zdá nejlepší doba, protože mám najeto cca 170 tis a chci udělat spojku, repas převodovky....
... ak nemas problemy zo spojkov tak to bude uplne zbytocna praca tzv "vymena novych veci za nove".
Se spojkou ne, ale sype se mi hlavní převodovka, tak když bude venku bude i spojka.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#12 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 08:38

Kangaroo píše:Jak to bylo náročný? Kolik ti to zabralo času? Líbí se mi na tom to postupu, že bych nemusel někam ukládat kastli a mohl ji naskládat do druhé garáže.
No presne tak som mal po celom dvore jednotlive diely porozkladane.
Ak ti nechyba zrucnost tak to narocne nie je. Ide o to, ze ak si to sam rozoberes tak budes presne vediet co kde je a pri skladani nebudes nat problem. Samozrejme jednotlivy spoj material si odkladas do suflickov oddelene ale to urcite poznas ked renovujes auta (LEGO pre velkych). Casova narocnost no vsetko je o tom ake mas na to podmienky ako potrebujes auto k uzivaniu a kolko casu na to mas. Ja som mal preskladane za cca 3 tyzdne. presne po mesiaci od buracky som mal prvu jazdu.
Přílohy
13102009480.jpg
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#13 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 08:40

Kangaroo píše:Se spojkou ne, ale sype se mi hlavní převodovka, tak když bude venku bude i spojka.
... mne sa zacala pri 140tkm a dodnes je v aute a ma 362tkm.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#14 Příspěvek od Kangaroo » 28 lis 2012 08:48

DanoDEF píše:
Kangaroo píše:Se spojkou ne, ale sype se mi hlavní převodovka, tak když bude venku bude i spojka.
... mne sa zacala pri 140tkm a dodnes je v aute a ma 362tkm.
No moje asi nevydrží, na všechny ryhlosti kromě 4. se ozývají nepříjemným zvukem (pravidelné lupání) a trošku se to zhoršuje. I kdyby vydržela, musel bych ji vyměnit i kvůli tomu zvuku.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#15 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 08:54

Kangaroo píše:No moje asi nevydrží, na všechny ryhlosti kromě 4. se ozývají nepříjemným zvukem (pravidelné lupání) a trošku se to zhoršuje. I kdyby vydržela, musel bych ji vyměnit i kvůli tomu zvuku.
Ja ta nijak neodradzam. Ked uz si rozhodnuty tak to urobis. Az pri samotnej realizacii jak prevodovky tak spojky zistis realny stav a kompletny obraz o aute budes mat po "prestavbe". V pozinkovanom rame mas 100% istotu ? Je to novy ram ?
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#16 Příspěvek od Kangaroo » 28 lis 2012 08:58

DanoDEF píše:
Kangaroo píše:No moje asi nevydrží, na všechny ryhlosti kromě 4. se ozývají nepříjemným zvukem (pravidelné lupání) a trošku se to zhoršuje. I kdyby vydržela, musel bych ji vyměnit i kvůli tomu zvuku.
Ja ta nijak neodradzam. Ked uz si rozhodnuty tak to urobis. Az pri samotnej realizacii jak prevodovky tak spojky zistis realny stav a kompletny obraz o aute budes mat po "prestavbe". V pozinkovanom rame mas 100% istotu ? Je to novy ram ?
Rozumím, jo objednal jsem nový rám.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#17 Příspěvek od MadTom » 28 lis 2012 10:42

Dotaz - čím ten rám chceš natřít? Teda pokud chceš? Pozink je dobrej, ale na stožárech a podobných konstrukcích co občas nechávám dělat to po 5ti letech venku chce natřít (až zinek zešedne) a je to navěky (nejstarší zatím 15let). A to tam není mechanické odírání jako na podvozku. Stejně tak dutiny - u konstrukcí děláme odkapové díry, podle hesla IP68 s dírou dole. U auta tam ale bude navíc bláto - to pěkně drží vodu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#18 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 13:16

MadTom píše:Dotaz - čím ten rám chceš natřít? Teda pokud chceš?
... rozhodne by to nemalo ostat nenatrete. Aj zinkovane veci zacnu prve hrdzaviet v spojoch a obzvlast v dutinach. Na dutiny by mal rozhodne pouzit nejaky vosk.

... novy GKN ram aj ked bol povrchovo upraveny tak som ho odmastil a natrel niekolkymi vrstvamy farby. Vsetky zvary a spoje som prestriekaval nielkymi vrstvami "kaucuku" a dutiny voskom.
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#19 Příspěvek od MadTom » 28 lis 2012 13:37

U žárového zinku bych neměl obavy ze spojů - ty narozdíl od galvanického zalije (pokud je to pořádně udělané), ale z dutin. Není jak to pořádně zkontrolovat a zinek není navždy. Takže vosk nebo něco jiného vhodného určitě. Existují i speciální "žravé" základovky na zinkované věci.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5095
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Výměna rámu, sundání kastle.

#20 Příspěvek od DanoDEF » 28 lis 2012 13:40

MadTom píše:(pokud je to pořádně udělané)
... si to mal zvyraznit!
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Odpovědět