Defender a Policie ČR

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Defender a Policie ČR

#1 Příspěvek od Rover » 10 srp 2011 12:07

Tak si to tak dneska pálím s LR 90 těch svých 110km/h po hradecké dálnici na náhled do tiskárny v Novém Městě..., někde před odbočkou na Kolín mně dojel tmavý Passat a jel za mnou, hned mi bylo jasné co to je za Passata, vyčkával jsem, po cca 2km mně začal předjíždět a jel souběžně a policajt koukal z boku na auto a nahoru na mně..., pak mně předjel a rozvítil "Policie", "Následujte" nebo jak to tam bylo..., zajel za sjezd z dálnice a začalo to..., kam prý jedu, tak jsem to popravdě přiznal, jestli vím co jsem provedl, říkal jsem, že netuším, myslel jsem, že to je kvůli denímu svícení, ale to ho nezajímalo, jen říkal, že určitě stejně není homologované pro tento typ auta..., to netuším, "éčko" tam nějaké je, ale že bych musel mít schválení na Defa..., nevím. Ale potom řekl ať si vystoupím a jdu dozadu..., že mně to ukáže..., no a tam jsem dostal přednášku... Předtím jsem ale ještě nenadýchal...

1) všude na autě, ale hlavně vzadu mám ostré hrany!!! (no on je to Defender, že..., co s tím nadělám)
2) vzadu mně chybí (určitě jsem ho sundal) nárazník!!! (no on tak jaksi žádný nemá být, je to Defender, že...)
3) nemám zástěrky!

Snažil jsem se vysvětlit, že s bodem 1 a 2 opravdu nic neudělám a u zástěrek jsem netušil, že tam musí být... Protože se s PČR zásadně nehádám a ať říkají co říkají snažím se na ně být poměrně příjemný a slušný, nakonec to bylo za 100,-Kč.

Měl jsem pocit, že si mysleli, že zastavují nějakou pochybnou existenci, která jezdí starou plečkou a na novější nemá..., nějakého zoufalce..., hipízáka, nevím co...

Jsem rád, že PČR konečně začala řešit nebezpečné situace na dálnicích a že to vzala od toho co je celospolečensky nejvíce škodlivé... ;) Ale objektivně, chovali se slušně...

Zajímalo by mně co si o tom myslíte a hlavně musí tam ty zástěrky být nebo ne? Jak auto vypadá zezadu na fotce níže...
Přílohy
PIC600.jpg
PIC600.jpg (149.72 KiB) Zobrazeno 5484 x
Country boy...

Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1785
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: Defender a Policie ČR

#2 Příspěvek od matooo » 10 srp 2011 12:22

no chlapci trochu zaspali dobu... to sa stava. Moc by som to neriesil vacsinou ked ma stavaju tak ich zaujima kolko to zerie, a kolko to stalo... Ale ty s pasatem su vzdy v pohode to je asi nejaka ich elita tak mi je to divne... Kazdopadne ty hrany vem flexou a nahod tam nejaky naraznicek a zasterky :chuckle :chuckle

matooo

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Defender a Policie ČR

#3 Příspěvek od Benjamin » 10 srp 2011 12:23

Co jsem se dočetl, tak prý přední zástěrky byly a jsou povinné a u zadních záleží na tom, zda model/typ byl s nimi schválen, což defík asi byl, takže by tam být měly. Já nemám na diskošce třeba zase přední :Sorry:

A co se týče bodů 1) a 2) a přístupu jak k někomu kdo jezdí v orvaný skořápce (a přitom má dle foto krásnýho defíka v mých očích), tak to by mě opravdu znechutilo :roll: a připomíná mi to jednu větu: Neznalost neomlouvá - resp. v tomto případě neznalost LR neomlouvá. Hoši už teď budou třeba vědět jak má vypadat pořádný auto ;)

Nemám tenhle přístup rád, když někdo kouká skrze prsty na někoho s pohledem "podívej se na ten krumpl" a přitom nemá vůbec tušení s jakým úžasným autem má to dočinění. Jelikož mám rád stará auta s patinou, tak to vidím často. Nejvíce by mě dostal někdo typu třeba toho chlápka co potkal will26 se serií cestou na Jihlavu, který vylezl z nějakého SUV, když serie nedobíjela a nechtěla naskočit a povídal mu, že je s takovou rachotkou zralej na odtah apod. místo toho aby vůbec věděl, kde v tom svým má třeba baterku a mohl pomoci...tyhle lidi nemaj vůbec žádný citění pro krásu těhle strojů.. :angry

Sem si tady teda koukám citově ulevil :D :chuckle
Naposledy upravil(a) Benjamin dne 10 srp 2011 12:25, celkem upraveno 2 x.
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

weetush
Příspěvky: 38
Registrován: 15 zář 2009 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender a Policie ČR

#4 Příspěvek od weetush » 10 srp 2011 12:24

ja vidim same ostre hrany ! :D
LR Lightweight '76

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Defender a Policie ČR

#5 Příspěvek od Tonny » 10 srp 2011 12:29

hledal jsem to a nic extra k tomu není... tak zhruba mi z toho vychází že jestliže bylo auto homologováno s nimi, tak by tam měly být, v případě že ne, tak být nemusí... docela zajimavá diskuze k tomuhle tématu je tady
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... &sk=t&sd=a
ale já si je teda na auto montovat nebudu :D
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

Uživatelský avatar
Kangaroo
Příspěvky: 703
Registrován: 18 led 2007 18:18

Re: Defender a Policie ČR

#6 Příspěvek od Kangaroo » 10 srp 2011 12:55

To s tím nárazníkem se mi stalo taky, když jsem měl 90ku v bazaru, tak mi volal bazarník, že má nějaká paní o auto zájem, ale že chybí zadní nárazník :D :D tak ho nekoupí (jestli prej ho někde nemám). Co se týká zástěrek myslím že jde o nějaký úhel mezi kolem a hranou auta. Já mám ve velkým techničáku napsáno že tam musí bejt a tak je tam na technickou dávám.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender a Policie ČR

#7 Příspěvek od MadTom » 10 srp 2011 13:02

Pokud si to dobře pamatuju, tak v předpisech bylo, že auto musí být alespoň za zadníma kolama vybaveno účinnými lapači nečistot, které musí být přes celou šířku kol. Nebo u novějších aut už byl zadek tak tvarovanej, že jako zástěrka fungoval a auto tak bylo schváleno. U Defa by ale zástěrky být nejspíš měli.
K prvním dvěma bodům se nedá nic říct, jenom že páni policisté jsou jaksi mimo mísu, zvlášť mě pobavily ty ostré hrany. Stačí srovnat s nějakým kamionem nebo něčím podobným.
K světlům - pokud jsou světla pro denní svícení homologovaná (mají to správné označení) a správně na autě namontovaná (výška od země, vzdálenost od kraje auta - občas je to stejně jako s mlhovkama problém), tak už není co dál řešit. Že výrobce auta nehomologoval konkrétní světla ke konkrétnímu autu? Nebo že k němu nehomologoval denní světla vůbec - no a co, ono to není potřeba. Stejně jako se tyto světla nezapisují do techničáku a nemusí se po jejich montáži na technickou.
A pokud to nechali za 100Kč, tak to značí, že chteli mít odbyto a snažili se řidiče dotlačit k tomu, aby se nehádala neprotahoval to. Jenom je potřeba si dát pozor, co na ten blok napsali, aby se potom člověk nedivil, že se mu na kontě objeví body. Zažil jsem to, policajt tam napsal něco úplně jiného než se stalo (bylo by to za body), tak jsem zavolal druhou hlídku. A nakonec z toho žádnej přestupek nebyl (no on ani neměl být) a policajt byl rád, že na to kašlu a nebudu to dál řešit. Chtěl si zjednodušit práci.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Discovery1
Příspěvky: 783
Registrován: 21 srp 2009 15:11
auto: Dender 300 Tdi 110SW
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender a Policie ČR

#8 Příspěvek od Discovery1 » 10 srp 2011 13:19

Tak to byli fakt blbouni za takovou hovadinu dávat pokutu :Ale fuuj:
Defender 110 SW 300 Tdi splněný sen :-)

Ex Disco 300 Tdi naviják 5,4t, trocha železa okolo, lemy, zahrádka nějaké světlo navíc a 255/85 R16 BF KM2

Uživatelský avatar
McPet
Příspěvky: 333
Registrován: 29 zář 2008 16:37
Bydliště: Vsetín

Re: Defender a Policie ČR

#9 Příspěvek od McPet » 10 srp 2011 13:27

Rover píše:Tak si to tak dneska pálím s LR 90 těch svých 110km/h po hradecké dálnici na náhled do tiskárny v Novém Městě..., někde před odbočkou na Kolín mně dojel tmavý Passat a jel za mnou, hned mi bylo jasné co to je za Passata, vyčkával jsem, po cca 2km mně začal předjíždět a jel souběžně a policajt koukal z boku na auto a nahoru na mně..., pak mně předjel a rozvítil "Policie", "Následujte" nebo jak to tam bylo..., zajel za sjezd z dálnice a začalo to..., kam prý jedu, tak jsem to popravdě přiznal, jestli vím co jsem provedl, říkal jsem, že netuším, myslel jsem, že to je kvůli denímu svícení, ale to ho nezajímalo, jen říkal, že určitě stejně není homologované pro tento typ auta..., to netuším, "éčko" tam nějaké je, ale že bych musel mít schválení na Defa..., nevím. Ale potom řekl ať si vystoupím a jdu dozadu..., že mně to ukáže..., no a tam jsem dostal přednášku... Předtím jsem ale ještě nenadýchal...

1) všude na autě, ale hlavně vzadu mám ostré hrany!!! (no on je to Defender, že..., co s tím nadělám)
2) vzadu mně chybí (určitě jsem ho sundal) nárazník!!! (no on tak jaksi žádný nemá být, je to Defender, že...)
3) nemám zástěrky!

Snažil jsem se vysvětlit, že s bodem 1 a 2 opravdu nic neudělám a u zástěrek jsem netušil, že tam musí být... Protože se s PČR zásadně nehádám a ať říkají co říkají snažím se na ně být poměrně příjemný a slušný, nakonec to bylo za 100,-Kč.

Měl jsem pocit, že si mysleli, že zastavují nějakou pochybnou existenci, která jezdí starou plečkou a na novější nemá..., nějakého zoufalce..., hipízáka, nevím co...

Jsem rád, že PČR konečně začala řešit nebezpečné situace na dálnicích a že to vzala od toho co je celospolečensky nejvíce škodlivé... ;) Ale objektivně, chovali se slušně...

Zajímalo by mně co si o tom myslíte a hlavně musí tam ty zástěrky být nebo ne? Jak auto vypadá zezadu na fotce níže...
Denní svícení byla první věc, které jsem si všiml, když jsem Tě před téměř dvěma týdny zdravil v Berouně :chuckle

Nicméně ad bod

1) Ty hrany dělají Serie a tím i Defa velmi krásnými, tj. dobře že tam jsou. :) Taky je máme na 90! :D
3) Zástěrky však na rozdíl od Tebe máme, a pokud jsou kola zabahněná, tak myslím, že opravdu mají smysl.

A k Policii: Občas je s nimi sranda, jako když marně čekají u okénka spolujezdce, že jim někdo otevře a ukáže papíry od vozu (Serie RHD, home market) nebo vám vyčítají a vyhrožují pokutou, když stojíte u krajnice, vylézáte ven a pozor NEŘIPOUTÁN!!! :rofl

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Defender a Policie ČR

#10 Příspěvek od Rover » 10 srp 2011 14:06

McPet píše:Denní svícení byla první věc, které jsem si všiml, když jsem Tě před téměř dvěma týdny zdravil v Berouně :chuckle
Aha, tak to bys ty, jely za sebou Range a DIII s Z-kem na SPZ, já byl překvapený, že takhle nová auta zdraví, na což nejsem zvyklý, tak jsem byl ze začátku trochu zmatený... psal jsem potom report i do rubriky o zdravení...

Já z těch světel na denní svícení nejsem nijak nadšený (že je tam mám), ale odmítám nonstop svítit, tak jsem to tam dal jako nutné nejmenší zlo..., zapojené to je správně, ty míry od krajů, atd. jsou taky myslím správně a je tam E9 a nějaké schvalovací číslo.

Zástěrky - koukal jsem na Paddock a co tam mají se mně tedy moc nelíbí...

http://www.paddockspares.com/rh-rear-mu ... 59807.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.paddockspares.com/lh-rear-mudflap-90.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ale pak jsem ještě koukal na ofic. LR stránky a tam jsou zástěrky u devadesátky udělané úplně stejně jako ty u Paddocku, viz. obr dole. U 110 vypadají zástěrky líp jak jsou schované pod zadním převisem a na své 110 byly a pořád jsou (s tou ale jezdí paní Roverová).

Na devadesátce podle mně nikdy nebyly, aspoň jsem nikde neobjevil známky toho, že tam vepředu nebo vzadu někdy byly ty držáky, atd. Auto pochazí od Rakouské horské záchranné služby v Salcburku, bylo vybaveno vývodem z rozvodovky a vzadu v kabině byl kompresor nebo centrála mechanicky poháněná od tohoto vývodu dírou v podlaze... to jen tak mimo souvislost.

Policajt říkal, že kdybych zajel do louže, tak by to od zadních kol tak stříkalo, že by do mně určitě narazilo to auto co jede za mnou... to tedy nevim... Budu ještě chvíli koukat na obrázky se zástěrkama a potom je tam možná dám, třeba je to i na zimu dobrý...
Přílohy
All_PhotoGallery_L316_11MY_EXT_woods_snow_rear-850x425.jpg
(102.86 KiB) Staženo 754 x
Country boy...

Uživatelský avatar
bugz
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2010 09:04
auto: Def 110, S3 109
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Defender a Policie ČR

#11 Příspěvek od bugz » 10 srp 2011 15:01

Kilo je ještě dobrá pokuta a to si pan policajt určitě nevšiml neschválené mlhovky. :chuckle

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Defender a Policie ČR

#12 Příspěvek od Rover » 10 srp 2011 15:08

bugz píše:Kilo je ještě dobrá pokuta a to si pan policajt určitě nevšiml neschválené mlhovky. :chuckle
Jestli myslíš tu červenou, tak ta je normálně origo z fabriky, je to provedení, které se dělalo ještě před tou větší hranatou..., tahle LR90 je vyrobena na přelomu roků 87/88.
Country boy...

Uživatelský avatar
bugz
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2010 09:04
auto: Def 110, S3 109
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Defender a Policie ČR

#13 Příspěvek od bugz » 10 srp 2011 15:12

Aha, tak to jsem za neználka a vlastně to není ani Defender. :)
Dá se to někde sehnat? Moc se mi to líbí.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender a Policie ČR

#14 Příspěvek od MadTom » 10 srp 2011 15:15

Když by nějakej blb do tebe narazil ze zadu, byla by to jeho chyba. To že jsi tam v tu chvíli neměl zástěrky na to nemá vliv. Mohly ti za jízdy upadnout, a to je lehká závada, se kterou normálně můžeš jet. A že někdo nedodrží bezpečnou vzdálenost, navíc za deště? Na to není co říct. Z kdejakého kamionu i se zástěrkama cáká podstatně víc, zvlášť když vjede do podélných kolejí.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Defender a Policie ČR

#15 Příspěvek od Rover » 10 srp 2011 15:23

bugz - to je úplně stejné jako brzdové světlo, spodek i to "sklíčko".

MadTom - no policajt říkal, že bych mohl na někoho za mnou při průjezdu louží tak nacákat ;) , že by do mně narazil a potom by mně zažaloval, že jsem ho pocákal a on nic neviděl a proto to do mně napálil... :Sorry:

Já si osobně myslím, že je lepší když tam zástěrky nejsou, protože jak ta voda na ně naráží tak se dělá mlha, která je podle mně mnohem méně průhledná než ta sprška bez zástěrek.

Spíš jsou podle mně ale zástěrky dobré když má člověk v pneu nějaký šutr který za jízdy vylítne (což se děje docela často u pneu z hlubším vzorkem) nebo když by jezdil v blátě a pak vyjel na silnici.
Country boy...

Ivoš Def
Příspěvky: 274
Registrován: 21 zář 2009 15:42
tel.: 728609347
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender a Policie ČR

#16 Příspěvek od Ivoš Def » 10 srp 2011 15:34

Tak body 1 a 2 me opravdu naramne pobavily!!! :D

S bodem 3 meli pani policiste pravdu. Defender, at uz kratky nebo dlouhy, ma zasterky napsane tusim i ve velkem TP a musi je tedy mit i namontovane... Tentokrate tedy "pomahali a chranili" kohosi jedouciho za tebou snad i pravem. Ze zasterky, a to hlavne na 90, nevypadaji zrovna nic moc extra, je uz bohuzel vec jina :Sorry:

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Defender a Policie ČR

#17 Příspěvek od Rover » 10 srp 2011 15:42

Já je ve velkám psané nemám... jako, že by výslovně musely být..., ale to samozřejmě neznamená, že tam případně být nemají...
Country boy...

Uživatelský avatar
SJ410
Příspěvky: 637
Registrován: 12 lis 2010 07:13
tel.: 602130723
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Defender a Policie ČR

#18 Příspěvek od SJ410 » 10 srp 2011 15:59

Mám taky v TP napsáno: Lapače nečistot za zadními koly jsou součástí krytu kol
s nesmí být demontovány.
jo a přes ty ostrý hrany si nalep bublinkouvou folii, budou aspoň měkčený :rofl
Už radši na nic...

pan klobouk
Příspěvky: 298
Registrován: 21 lis 2009 17:04
auto: RR L322 TD6
Bydliště: Brno

Re: Defender a Policie ČR

#19 Příspěvek od pan klobouk » 10 srp 2011 16:06

[Policajt říkal, že kdybych zajel do louže, tak by to od zadních kol tak stříkalo, že by do mně určitě narazilo to auto co jede za mnou... to tedy nevim...

Možná jim ještě nikdo neobjasnil kouzlo stěračů....No nám na různých školeních říkali,že zástěrky výrazně zvyšují riziko akvaplaninku(vrací vodu do podběhu) při rychlostech nad 160 km a proto se od nich všeobecně ustoupilo.

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Defender a Policie ČR

#20 Příspěvek od pablo.gs » 10 srp 2011 16:12

pan klobouk píše:[zvyšují riziko akvaplaninku při rychlostech nad 160 km....
Tak s tím bych u Defíka zrovna neargumentoval :rofl
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Odpovědět